Naukowcy stworzyli wzór na szczęśliwą miłość!

Według naukowców, jest wiarygodny w 94 procentach i określa, jak potoczą się dalsze losy związku.
Naukowcy stworzyli wzór na szczęśliwą miłość!
28.03.2009

Wzór miłości powstał w bardzo prosty sposób, a jego twórca, profesor James Murray, z szacownego Oksfordu twierdzi, że skuteczność wynosi 94%. Podczas badania uczony wraz ze współpracownikami przeanalizował sposób komunikowania się 700 świeżo poślubionych par. Oceniano w skali od -4 do +4.

Temat 15-minutowej rozmowy miał być drażliwy (seks, pieniądze, wychowanie dzieci, teściowa). Za wszelkie pozytywne deklaracje i zdania podczas rozmowy dawano punkty dodatnie, natomiast za te z wydźwiękiem negatywnym - ujemne. Najgorzej oceniano pogardę.

Otrzymane punkty wrzucano do modelu matematycznego, a dane umieszczano na wykresie. Następnie z parami kontaktowano się regularnie przez 12 lat. Okazało się, że aż w 94% przypadków przewidywania odnośnie rozwodów były prawidłowe.

Jak tłumaczy profesor, udało mu się ująć emocjonalną dyskusję w prosty model matematyczny, dzięki któremu powstał wykres związków, z dużą łatwością umożliwiający przewidywanie ich przyszłości.

Nie wiadomo, czy urzędy stanu cywilnego, walcząc z falami rozwodów, zdecydują się na organizowanie rozmów dla narzeczonych, ocenianych przez wykwalifikowanych pracowników. Na podstawie wyniku para mogłaby stwierdzić, czy chce zaryzykować. Zawsze przecież istnieje szansa - 6-procentowy margines błędu.

Zobacz także:

Zdrada - jakie są jej przyczyny?

Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie?

Joanna Martel

Polecane wideo

Komentarze (107)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2015 18:40
U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2012 18:10
Witam, Proponuję zapoznać się z pierwszą w kraju ofertą terapii dla par połączonej z wypoczynkiem. Prawie 40 godzin warsztatów psychologicznych w tym konsultacje indywidualne, prowadzone przez małżeństwo psychologów z wieloletnim doświadczeniem . Szczegóły dostępne na stronie ww.hotelfero.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2011 10:23
3iTs7L wfsrabvcoixs
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 09:40
5Pjc2R zrctgflwjslg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 02:49
There’s a teririfc amount of knowledge in this article!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie