Czy jemu chodzi tylko o seks?

Niektóre relacje wydają się bardzo skomplikowane. Sprawdź, czy jemu chodzi o seks czy o coś więcej.
Czy jemu chodzi tylko o seks?
Fot. Thinkstock
06.04.2016

Kiedy zaczynamy spotykać się z mężczyzną, nie zawsze wiemy, jakie ma intencje. Niektórzy faceci są prawdziwymi mistrzami kamuflażu: przynoszą kwiaty, prawią komplementy i zapraszają na randki, jednak ich celem jest krótkotrwała przygoda, z nie związek i stabilizacja.

Kobiety dość szybko angażują się uczuciowo. W przypadku, gdy mężczyzna nie określa jednoznacznie swojego stosunku do relacji, jego późniejsze zachowanie może okazać się sporym rozczarowaniem. Czy da się tego uniknąć? Na szczęście są sygnały, dzięki którym jest możliwe rozpoznanie, o co tak naprawdę chodzi facetowi.

Ważny okazuje się każdy szczegół: mowa ciała, wiadomości, sposób mówienia. Na podstawie naszych wskazówek postaraj się przeanalizować wszystkie sytuacje, które Cię zaniepokoiły albo nie były jasne. Szybko go rozgryziesz i zdecydujesz, czy masz ochotę kontynuować znajomość. To Ty będziesz wyznaczać granicę i dyktować warunki. Pokaż mu, że nie jesteś naiwną dziewczynką.

Zobacz także: 13 rzeczy, które robią superseksowni faceci!

przygoda na jedną noc

Fot. Thinkstock

Nie interesują go spotkania, na których nie uprawiacie seksu

Dla kobiet bardzo ważna jest także sfera emocjonalna i budowanie więzi z wybrankiem. Facet, który zostaje zaproszony przez dziewczynę na wieczór filmowy, może poczuć się zawiedziony, zwłaszcza gdy przychodzi i okazuje się, że ona faktycznie nie miała na myśli nic innego. Po chwilowym rozczarowaniu przystaje jednak na propozycję i cieszy się ze wspólnie spędzonego czasu. Co innego klasyczny podrywacz, który ma na celu jedynie zaliczenie kobiety – szybko okaże się znudzony i będzie szukał pretekstu do wyjścia.

przygoda na jedną noc

Fot. Thinkstock

Na każdym spotkaniu inicjuje seks

Za każdy razem, kiedy się widzicie, on nie odrywa Ciebie wzroku, dotyka, próbuje brać na kolana – po prostu robi wszystko, żeby doszło do stosunku. Rozmowa także jest nakierowana tylko i wyłącznie na ten temat. Facet, który jest zainteresowany czymś więcej, będzie próbował poznać Cię także pod innym względem, niezależnie od tego, jak bardzo czuje do Ciebie pociąg fizyczny.

przygoda na jedną noc

Fot. Thinkstock

Nigdy nie zaprosił Cię na prawdziwą randkę

Co prawda są mężczyźni, którzy na początku zapraszają kobiety na randki, ale tylko po to, żeby je zbajerować. Poza tym zależy to od typu osoby. Kiedy czują, że dziewczyna jest wyzwaniem, wysilają się trochę bardziej, ale ich cel pozostaje bez zmian. Zazwyczaj jednak nie wkładają w spotkania zbyt wiele wysiłku. Często zapraszają do siebie do domu albo nalegają na widzenie w Twoim. Unikają spacerów, randek w kinie czy innych romantycznych form spędzania czasu. O teatrze czy filharmonii możesz zapomnieć. Pamiętaj, że facet, któremu na Tobie zależy, będzie starał się sprawić Ci przyjemność i zaimponować.

przygoda na jedną noc

Fot. Thinkstock

Często bywa zajęty

Wysyłasz mu wiadomości tekstowe opisujące Twoje uczucia albo rzeczy, które Ci się przytrafiły? On zawsze będzie Cię zbywał. Twoja osobowość, przeżycia oraz emocje nie wzbudzają jego zainteresowania. To typ, którego interesuje wyłącznie sfera seksualna. Nudzą go Twoje wynurzenia, opowieści o znajomych, a za każdym razem, gdy pytasz go o zainteresowania, rodzinę czy przyjaciół próbuje nakierować Twoją uwagę na sprawy łóżkowe? To sygnał, że musisz uważać.

Zobacz także: REPORTAŻ: Wmówiłam mu, że to mój pierwszy raz

przygoda na jedną noc

Fot. Thinkstock

Nie stara się być dżentelmenem

Jeżeli zdarza się Wam zamawiać jedzenie na wynos albo jeść na mieście, to on powinien płacić albo przynajmniej nalegać na pokrycie kosztów. Kiedy tego nie robi czy wręcz naciska na podział rachunku na dwoje, raczej nie dba o Twoje zdanie i dobre samopoczucie. Nie znaczy to, że kobieta nie powinna mieć żadnego wkładu finansowego. Owszem, w dobrym tonie jest wyjście z propozycją pokrycia swojej części, ale On nie powinien do tego dopuścić. Dopiero po kilku randkach, możesz spróbować odwzajemnić jego gesty, kupując bilety do kina, czy zapraszając go na kolację. Pamiętaj, że facect o czystych intencjach chce Cię zdobyć. Egoizm w zwykłych sytuacjach przekłada się na podejście do całej relacji – on próbuje zaspokoić swoje żądze i ego.

przygoda na jedną noc

Fot. Thinkstock

Komplementy, które Ci prawi, dotyczą tylko wyglądu

To urocze, że on na każdym kroku prawi Ci komplementy. Zwróć jednak uwagę, czego dotyczą. Jeżeli mężczyzna podkreśla tylko i wyłącznie Twoje fizyczne zalety, powinnaś się zaniepokoić. Faceci mogą to robić nieświadomie albo próbują Cię w ten sposób oczarować. Nie daj się zwieść.

przygoda na jedną noc

Fot. Thinkstock

Nie znasz nikogo z jego bliskiego otoczenia

To naturalne, że ludzie, którzy się spotykają, stopniowo zapoznają się ze znajomymi i przyjaciółmi drugiej osoby. W ten sposób facet daje do zrozumienia, że chce abyś była obecna w jego życiu. W przypadku, gdy nic nie wiesz o jego znajomych ani rodzinie, gdy w ogóle Ci nie opowiada o swoim prywatnym życiu, tak naprawdę jest obcą osobą, która może zniknąć z Twojego życia równie szybko, jak się pojawiła.

przygoda na jedną noc

Fot. Thinkstock

Rozmowa zawsze schodzi na temat seksu

To, co facet ma w głowie, przekłada się na jego zachowanie i wypowiedzi. Powinno Cię zaniepokoić, jeżeli każda Wasza rozmowa po chwili staje się flirtem, a potem już jawnie zmierza w kierunku seksualnych fantazji wypowiadanych na głos. Na początku możesz w ogóle nie zdawać sobie z tego sprawy, ale po kilku spotkaniach będziesz miała jasność pod tym względem.

Zobacz także: Dlaczego nie potrafisz zakochać się w miłym facecie?

 

Źródło: www.marieclaire.com

 

Komentarze (15)

Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 1) 16.08.2016 08:50
Ffrajer do kwadratu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2016 20:30
U mnie było lepiej. Koleś zaprosił mnie do knajpy na kawę a w rezultacie ja musialam za niego zaplacić. Skad się biorą tacy faceci?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2016 19:47
Faceci doskonale wiedza co powiedziec ,co zrobic jak sie zachwac zeby kobieta szybko uległa.Tacy manipulanci ze głowa mała! potem sex i zegnam panią. Sa tacy ktorzy szybko sie zniechecaja w sensie ,ze trzeba "pochodzic" wiec nie opłaca im sie inwestowac w kolacyjki,prezenciki,czułe słowka,smsiki...i tacy odpuszczaja i szukaja innej mniej opornej.Tacy sa faceci.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2016 08:44
Tak naprawdę o wiele łatwiej można zauważyć, czy on traktuje tę znajomość poważnie, wystarczy zwrócić uwagę na to, czy mówiąc o przyszłości zawsze mówi "my", robi miejsce w tej przyszłości dla Ciebie. No i ważna zasada: do łózka z facetem chodzi się minimum po miesiącu znajomości. Przez ten miesiąc idzie sporo informacji na jego temat się dowiedzieć. Zresztą, ja zawsze udawałam dużo "porządniejszą" niż jestem i jeśli chłopak się zniechęcał, to wiadomo było na co liczył. My kobiety w trakcie seksu wydzielamy hormon zwany oksytocyną przez, który przywiązujemy się do chłopaków, dlatego naprawdę lepiej nie robić tego z kimś kogo nie znamy na tyle by ryzykować dla niego złamanym sercem.
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2016 08:13
Był taki jeden.niby znamy się jeszcze z podstawowki,a dopiero po 30stce natknelismy się na siebie. Komplementy,czułe słówka,mówił to co każda kobieta chce usłyszeć,do tego mega przystojny.spotykaliśmy się na romantycznych randeczkach perlych cudownej atmosfery,romantyzmu a chemia między nami była taka,ze wulkan Etna to mały pikuś... Po 2 tygodniach niemalże mi się oświadczył.był we mnie zakochany od pierwszego wejrzenia,rąk i ust nie mógł ode mnie oderwać... Sprawił,ze też miałam motyle w brzuchu,ze też chciałam pójść o krok dalej,seks z nim mógłby być najlepszy na swiecie. namietny,z taką dozą erotyzmu i czułości o jakiej marży wiele z nas.skończyło się tylko na calowaniu,na delikatnym dotyku.do dziś mam dreszcze. Jak o tym myślę.nie jesteśmy razem nie będziemy nigdy. Skończyło się banalnie.jemu pomyliło się uczycie z pozadaniem.to nie była miłość.to była zwykła ochota na seks.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo