7 kwestii, w których możesz OKŁAMAĆ swojego partnera

Szczerość w związku nie zawsze popłaca. On nie musi wiedzieć o wszystkim!
7 kwestii, w których możesz OKŁAMAĆ swojego partnera
Fot. Thinkstock
11.03.2016

Szczerość w związku to podstawa? Pod warunkiem, że sama ustalasz granice i nie czujesz się do niczego przymuszona. Nie jest prawdą, że wiążąc się z kimś masz niepisany obowiązek mówienia mu o wszystkich swoich doświadczeniach i przemyśleniach. W psychologii związków istnieje coś takiego jak kłamstwo w dobrej wierze. Nie ma bezpośredniego wpływu na relację, ale może ją znacznie ułatwić.

Gdybyś zawsze mówiła szczerą prawdę i nie patrzyła na jej konsekwencje... prawdopodobnie nigdy nie stworzyłabyś trwałego związku. Życie razem musi opierać się na analizie – co i kto zyskuje na danej informacji, a kto może na niej stracić. Posługiwanie się półprawdami lub odmowa odpowiedzi nie jest oznaką braku miłości! Zazwyczaj wynika właśnie z głębokiego uczucia i troski o najbliższą osobę.

Które kwestie możesz z czystym sumieniem przemilczeć, a kiedy dopuszczalne jest zatajenie prawdy? To każda zakochana kobieta wiedzieć powinna.

Zobacz również: 12 krępujących pytań, które chciałby zadać facet (ale bardzo się boi!)

 

szczerość w związku

fot. Thinkstock

Czy lubisz jego matkę

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że między wami pojawi się pewne napięcie. Ty walczysz o jego serce, a ona nie chce stracić swojego ukochanego synka. Jeśli poprawnie ułożycie swoje relacje – ona zaakceptuje, że jesteś dla niego ważna, a ty zrozumiesz jej matczyną miłość, wszystko będzie w porządku. Nie musicie się kochać. Nie pozwalaj sobie jednak na negatywne komentarze wobec niej. Twój partner nie może czuć, że musi wybierać między jedną a drugą. Naprawdę możecie funkcjonować obok siebie.

Zobacz również: Dlaczego powinnaś rzucić faceta, który próbuje cię "naprawić"?

 

szczerość w związku

fot. Thinkstock

Co myślą o nim twoi rodzice

 

A na pewno coś myślą... Jeśli zdążyłaś go przedstawić, opowiedzieć o nim albo on sam dał się poznać – mama i tata na pewno zdążyli już wystawić mu recenzję. W większości przypadków nie jest ona zbyt korzystna, borodzice zawsze mają wobec partnera córki nierealne oczekiwania. Mimo wszystko on nie powinien dowiedzieć się od ciebie, że najbliżsi nie do końca go akceptują albo wręcz zdążyli go przekreślić. To nie może mieć wpływu na twoje uczucia. Nie wspominając o tym, że po jakimś czasie mogą zmienić zdanie.

szczerość w związku

fot. Thinkstock

Ilu partnerów miałaś

 

To pytanie często pojawia się w związku i zazwyczaj nie z naszej inicjatywy. Wielu mężczyzn z niewiadomych przyczyn chce koniecznie wiedzieć, z iloma facetami byłaś naprawdę blisko. Może to wynikać z przekonania, że liczba ta mówi coś o twoim szacunku do siebie albo ze strachu przed dużą konkurencją. Jeśli czujesz, że chcesz się tym podzielić – zrób to. Jeśli nie – absolutnie nie ma takiego przymusu. W związku liczy się tu i teraz, a rozgrzebywanie starych „brudów” niczego dobrego nie przyniesie.

szczerość w związku

fot. Thinkstock

Kiedy straciłaś dziewictwo

 

Czy ta kwestia ma istotny wpływ na relację w późniejszych latach? Czy moment utraty cnoty ma zasadnicze znaczenie w ocenie twojej osoby? Czy pierwszy raz w wieku 17, a nie 18 lat cokolwiek o tobie mówi? Raczej nie. Prawdomówność w tej kwestii zależy wyłącznie od twojej otwartości. Możesz podzielić się tą informacją jako ciekawostką, wspomnieniem z odległej przeszłości, ale na pewno nie masz takiego obowiązku. Odpowiedź możesz także modyfikować w zależności od potrzeb. Brak szczerości w tym temacie o niczym nie świadczy.

Zobacz również: Najbardziej krępujące sytuacje na początku każdego nowego związku

szczerość w związku

fot. Thinkstock

Czy jest twoim najlepszym kochankiem

 

Faceci mają słabość do porównywania się z innymi. Każdy kolejny chce być lepszy, niż poprzedni. Z tym jednak różnie bywa, o czym wiesz najlepiej. Może się zdarzyć, że twój eks był łóżkowym czempionem, ale jednak się z nim rozstałaś. Jeśli aktualny partner radzi sobie trochę gorzej, ale łączy cię z nim prawdziwe uczucie – sama widzisz, że to kwestia drugorzędna. Najlepiej podbudować mu ego zapewnieniem, że jest chodzącym ideałem i zamknąć temat. Wątpliwości w tej kwestii mógłby nie znieść. 

szczerość w związku

fot. Thinkstock

Co myślisz o jego znajomych

 

Rodziny się nie wybiera, ale znajomych już tak. To jednak nie powód, by z twojego powodu zrywał wszystkie przyjaźnie, bo ty nie za bardzo dogadujesz się z jego towarzystwem. To niezbyt zdrowe. Także dla ciebie. Nie możesz rozdzielać jego życia na okres przed poznaniem ciebie i teraz – z tobą u boku. Związki się rozpadają, a przyjaźnie trwają często przez całe życie. Wyobraź sobie, że on oczekuje, abyś raz na zawsze zerwała kontakt ze wszystkimi swoimi najbliższymi przyjaciółkami. Absurd, prawda? Nawet jeśli masz uwagi do jego znajomych – przemilcz sprawę i ładnie się uśmiechaj.

szczerość w związku

fot. Thinkstock

Jakie masz wobec niego plany

 

Zwłaszcza, jeśli traktujesz go jedynie jako chwilową przygodę. Czasami wydaje nam się, że to chłopak „przejściowy”. Pocieszenie po nieudanym związku, ale jednak nie ten, z którym mogłybyśmy zostać na stałe. Masz prawo do takich odczuć, ale lepiej się nimi nie dzielić. Całkiem możliwe, że zmienisz o nim zdanie i dostrzeżesz jednak materiał na męża. Jeśli jednak zapyta, czy widzisz się u jego boku w przyszłości – grzecznie przytaknij i poproś, by dał ci ku temu powód. Lepiej obiecać za dużo, niż zniechęcić go na wstępie.

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 2.89 / 5
hee (Ocena: 2) 17.03.2016 21:51
po co ilość partnerów? - choroby weneryczne. warto z ac ilość partnerów i badać się aby nie krzywdzić drugiej osoby. nie chodzi o ocenianie czy ktoś się szanuje czy nie. str 8 to patola. obiecanki bardziej ranią niż zniechęcanie. zalatuje egoizmem, a w relacji najważniejsza jest współpraca i szczerość. reszta porad to bardziej unikanie tematów, niekoniecznie kłamstwo. są one zrozumiałe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 16.03.2016 11:23
Ale gardzę toba jak preferujesz maskuje pipe to powodzenia haha ;D
odpowiedz
Jula (Ocena: 3) 13.03.2016 12:55
Też mam podobne odczucia, co do pozycji w jakiej facet siedzi. Gorsze niż złączone nóżki, jest jak usiądzie i założy nogę na nogę... Jak widzę takiego, to aż mam chęć przywalić w łeb. Co do artykułu - z niektórymi rzeczami się zgadzam z innymi nie do końca. Jestem jednak zdania, że każdy ma prawo mieć jakieś drobne tajemnice. Nawet w związku. Uważam, że szczerość jest ważnym fundamentem podczas budowania relacji, ale w bardziej ważkich kwestiach niż "ile miałaś lat jak straciłaś dziewictwo?".
odpowiedz
ale gardze toba (Ocena: 1) 12.03.2016 21:01
no k*rwa rzeczywiście jakby męskość faceta zależała od sposobu jego leżenia czy stania xD
odpowiedz
Leoś (Ocena: 1) 11.03.2016 21:40
Żałosne...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie