Zanim powiesz `TAK`

Sprawdź, co powinnaś wiedzieć, zanim przyjmiesz oświadczyny!
Zanim powiesz `TAK`
Fot. Thinkstock
10.03.2016

Zaręczyny nie są tak poważnym krokiem jak małżeństwo, ale to deklaracja, która już do czegoś zobowiązuje. Jej zerwanie pociągnie ze sobą o wiele większe konsekwencje niż tylko Wasze zranione uczucia. W przypadku zaręczyn dochodzi jeszcze niestety zdanie całej rodziny i ewentualne przygotowania do ślubu, które mogły być już poczynione. Wśród naszych zaprzyjaźnionych par zdarzyło się aż dziesięć przypadków, w których przyszła panna młoda zerwała zaręczyny na kilka dni przed ślubem. Trzeba sobie wyobrazić frustrację i zamieszanie, jakie po tym powstało. Jednak nagle pojawiły się wątpliwości i nie było innego rozwiązania. To już lepsze niż rozwód po fakcie.

Właśnie te sytuacje zainspirowały nas do zebrania wskazówek na temat tego, co trzeba wiedzieć i czego musisz być pewna, zanim odpowiesz magiczne `TAK`. W ich ustaleniu pomogły nam dziewczyny, które popełniły błąd, zaręczając się i niedużo brakowało, a miałby on znacznie poważniejsze konsekwencje.

panna młoda

Fot. Thinkstock

Jesteś pewna, że on zrobi dla Ciebie wszystko

Czy facet kiedykolwiek zawiódł Twoje zaufanie? Jeśli tak, co się do tego przyczyniło? To bardzo ważne, ponieważ w przypadku przyjęcia oświadczyn deklarujesz niejako, że ufasz temu człowiekowi i składasz swoje życie w jego ręce. Musisz być pewna, że on jest gotowy do poświęceń z Twojego powodu, a oświadczyny nie są jedynie krokiem z rozsądku czy z przyzwyczajenia.

Zobacz także: Faceci zdradzają, co czyni pocałunek niezapomnianym

panna młoda

Fot. Thinkstock

Jesteś przygotowana na pojawiające się wątpliwości o tym, czy to Ten Jedyny

Wątpliwości to normalna sprawa i Ciebie na pewno też nie ominą. Czy to na pewno ten jedyny? Czy nie spotkam już w życiu nikogo lepszego? Czy już nigdy się nie zakocham? A co, jeśli tak? Pewnie nieraz przyjdzie Ci do głowy także myśl o ewentualnym unieważnieniu małżeństwa. Jednak prędzej czy później musiałabyś stanąć przed dylematem, czy to właściwy człowiek i co stanie się w przypadku poważnych kłopotów małżeńskich. Pytanie tylko: Czy jesteś gotowa na ten kołowrotek myśli? Czy nie popełnisz głupstwa pod jego wpływem? Pamiętaj, że wątpliwości nie powinny być zbyt duże.

panna młoda

Fot. Thinkstock

Dobrze dogadujesz się z jego rodzicami

Relacje z jego rodziną są bardzo ważne. Czy przyszli teściowe akceptują Cię i traktują jak członka rodziny? Wszelkie konflikty nie wróżą nic dobrego i będą przyczyną niezgody pomiędzy Wami. Nawet jeżeli mężczyzna będzie opowiadał się po Twojej stronie i odrzuci swoją rodzinę, w przyszłości może mieć Ci to za złe, podobnie oni. A jak jest z Twoimi rodzicami? Czy oni nie mają żadnych obiekcji? Najpierw zadbaj o to, aby pomiędzy Wami a rodzicami wszystko dobrze się układało. 

panna młoda

Fot. Thinkstock

Jesteś pewna, że nic przed Tobą nie ukrywa

Czy dobrze znasz przeszłość swojego faceta i wiesz wszystko o jego życiu? Nie ma żadnych luk, czarnych dziur czy niedopowiedzeń? Nie chodzi tylko o relacje z innymi kobietami, ale choroby, kwestie finansowe czy inne, ciemne sprawy. Na tydzień przed swoim ślubem nasza znajoma dowiedziała się od `życzliwej` osoby o poważnym zadłużeniu swojego faceta. Przyszła panna młoda była zamożna i narzeczony prawdopodobnie liczył na jej pomoc. Oczywiście zaręczyny zostały zerwane.

panna młoda

Fot. Thinkstock

Jesteście ze sobą już dość długo

Jak długo ze sobą jesteście? Kilka miesięcy, pół roku, a może kilka lat? Co prawda nie ma gwarancji, że związek kilkuletni przetrwa po tym, jak weźmiecie ślub, a ten istniejący od kilku miesięcy już nie. Trudno jednak zaprzeczyć, że to jest pewniejszy układ. Osoby z długim stażem dobrze się znają, potrafią rozwiązywać konflikty, dopasowywać się do swoich nastrojów i po prostu żyć ze sobą. Jeżeli on poprosi Cię o rękę po kilku miesiącach znajomości, lepiej daj sobie czas na zastanowienie, nawet gdy serce będzie krzyczeć `TAK`.

panna młoda

Fot. Thinkstock

Jesteś przygotowana na pytania i wałkowanie tematu dziecka

Możesz być pewna, że zaraz po ślubie zacznie się wałkowanie tematu dziecka. W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że związek małżeński zobowiązuje do posiadanie potomstwa, im szybciej tym lepiej. Ta kwestia prawdopodobnie będzie poruszana przy każdym rodzinnym obiedzie i zlocie. Dlatego lepiej przygotuj dobrą wymówkę, którą da się wykorzystać przez kilka lat. Chyba że faktycznie od razu chcesz mieć dziecko.

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Paulina (Ocena: 5) 10.03.2016 10:55
Z tymi pytaniami o dziecko to święta racja. Trzeba się na to psychicznie przygotować, żeby traktować to z przymrużeniem oka, bo inaczej można sfiksować. Jestem pół roku przed ślubem i już muszę wysłuchiwać żebyśmy zaraz po ślubie sie starali, jakie mamy plany, itp.... Idzie zwariować. Nasze społeczeństwo nie ma wyczucia w tych tematach. A co jeżeli nie mogłabym mieć dziecka? A od wszystkich na około słyszę tylko dziecko dziecko dziecko....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo