5 prawdziwych powodów, dla których faceci nas oszukują

Dlaczego on Cię oszukuje? Oto prawdziwe powody jego kłamstwa.
5 prawdziwych powodów, dla których faceci nas oszukują
Fot. Thinkstock
13.03.2016

Dlaczego mężczyźni nas oszukują? I to niezależnie od tego, czy są z prawdziwą pięknością czy przeciętną dziewczyną. Niektóre oszukane osoby twierdzą, że to zależy od charakteru faceta. Czy to prawda?

Oszustów można podzielić na dwie kategorie: tych, którzy mają świadomość popełnianego czynu oraz osoby zaprzeczające, że w ich postępowaniu jest coś złego albo usprawiedliwiających je na różne sposoby. My mamy jednak pewność: oszustwo jest złe i zawsze niekorzystnie odbija się na związku. Prędzej czy później zawsze wychodzi na jaw i burzy zaufanie, które niełatwo potem odbudować. Poza tym, czy w ogóle warto? Wszystko zależy od kalibru popełnionego czynu. 

Wszystkie oszukane dziewczyny zastanawia jednak, jaka jest tego przyczyna? Prezentujemy 5 prawdziwych powodów, dla których faceci nas oszukują.

męskie kłamstwa

Fot. Thinkstock

Bo są szumowinami…

To prawda, że facetów możemy podzielić na dwie grupy: porządnych i szumowiny. Często bywa tak, że ten drugi rodzaj pociąga nas bardziej, ale po kilku miesiącach czy latach bycia z nim w związku żałujemy, że w ogóle go poznałyśmy. Typ szumowiny mówi kobiecie dokładnie to, co ona chce usłyszeć, nie ma żadnych skrupułów, gra na jej uczuciach oraz emocjach. Składa obietnice bez pokrycia, a sam czuje się wyjątkowo. Wygląda to niestety tak, jakby facet szukał naiwniaczki, którą można wykorzystać. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że gdy prawda wychodzi na jaw, on pozostawia po sobie złamane serce, a sam odchodzi bez słowa i zachowuje tak, jakby nic się nie stało.

męskie kłamstwa

Fot. Thinkstock

Ponieważ są niepewni siebie

Niektórzy faceci nie są szumowinami. Oni po prostu są bardzo niepewni, mają niskie poczucie wartości i źle się z tym czują. To nie jest tak, że nie dbają czy nie kochają swojej dziewczyny. Po prostu boją się jej utraty tak bardzo, że decydują się na danie jej kuksańca. Brzmi nieprawdopodobnie? Słyszałyśmy to od facetów wiele razy. Oni czują się zbyt niepewnie, więc wolą wszystko zniszczyć i iść do przodu. W ten sposób mają poczucie, że to oni są na górze…

męskie kłamstwa

Fot. Thinkstock

Ponieważ nie doceniają tego, co mają

Tak już jest, że nie doceniamy tego, co mamy, dopóki nie poniesiemy straty. Podobnie jest w związkach. Faceci często nie zdają sobie sprawy, jaki skarb mają w zasięgu ręki i dopuszczają się oszustwa. Niektórzy myślą, że może znajdą sobie kogoś lepszego – tak bywa zwłaszcza w przypadku młodych i niezbyt doświadczonych mężczyzn. Niestety życie weryfikuje to myślenie, ale wtedy jest już za późno, aby naprawić błąd.

męskie kłamstwa

Fot. Thinkstock

Ponieważ są słabi

Mężczyźni są silni tylko fizycznie. Ich mentalność pozostawia dużo do życzenia. Mają również łatwiej w życiu. Z reguły dostają lepszą pracę, a w każdym razie lepiej płatną. Nie muszą rodzić i wychowywać dzieci. Pod wieloma względami nie poradziliby sobie tak, jak kobiety. Jednak czy słabość to wystarczająca wymówka dla oszustwa? Jeżeli ktoś jest słaby, pozostanie taki na zawsze. Sama sobie odpowiedz, czy taki facet jest Twoim marzeniem. Może lepiej go sobie odpuścić.

męskie kłamstwa

Fot. Thinkstock

Ponieważ są wygodni albo nie mają odwagi przyznać, że już nie kochają

Nigdy nie ma gwarancji na to, że miłość przetrwa. Nawet ta, która zapowiadała się fantastycznie, z dnia na dzień może zniknąć. Nikogo nie możemy zmusić do miłości. To uczucie po prostu pojawia się albo nie, zaczyna i kończy zupełnie bez powodu. Niektórym facetom jest jednak wygodnie w takim układzie albo nie mają odwagi wyznać tego dziewczynie…  Dlatego oszukują nas i liczą, że sytuacja sama się wyjaśni. Jeżeli podejrzewasz coś takiego, sama odejdź.

Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
Gosia (Ocena: 5) 03.03.2020 10:23
Niestety wszystko się zgadza Mam takiego gada w domu. Dowody na oszustwa są oczywiste i namacalne, on jednak idzie w zaparte i nie chce się wyprowadzic.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2018 10:28
To jest prawda , ale to wynika ze stereotypu i religii , która kreuje wartość męską , a żeńską część jako odnośnik do życia dlatego kobiety zaczęły walczyć o swoje zdanie we współczesnym świecie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2016 19:53
No i powód, który ja najczęściej obserwuję: kłamie, bo kobieta wyolbrzymia. Kobiety często nie potrafią przyjąć prawdy na klatę, więc faceci, żeby uniknąć konfliktów o rzeczy, które sami uważają za pierdoły, mówią półprawdę albo zatajają jakieś szczegóły. Każdy mój kumpel, który ma zazdrosną dziewczynę kłamie na temat tego z kim i gdzie wychodzi. Słabe to strasznie i nie bronię ich, ja bym wolała się rozstać z facetem, niż wiecznie urywać coś przed nim z obawy przed awanturą, ale kobiety ponoszą jakiś procencik winy za to.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2016 11:09
Miałam do czynienia z szumowiną. NIGDY WIĘCEJ ! Typ skrajnie nieodpowiedzialny, składał obietnice bez pokrycia i tylko manipulował moimi uczuciami i jeszcze robił tak, bym to ja czuła się winna. Żałuję, że tyle czasu straciłam.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2016 07:30
bardzo porządny artykuł, sama miałam takiego faceta i musiałam go zostawić skooro mnie oszukiwał :/
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie