Zanim się zakochasz...

Od tych obietnic zależy Twoje szczęście!
Zanim się zakochasz...
Fot. Thinkstock
22.03.2016

Na przykładzie swoich koleżanek na pewno zdarzyło Ci się zaobserwować tendencję do zmiany przekonań, a czasami także zmiany w ich charakterze po tym, jak związały się z facetem. Zaczynają one mówić, zachowywać się i nawet myśleć w sposób, o jaki do tej pory ich nie podejrzewałaś. Podobno miłość wyzwala w nas lepsze cechy usposobienia. Niestety to uczucie może przybrać zupełnie inny kierunek. Jaki jest największy paradoks miłości i bycia w związku? Ucisk wewnętrzny.

8 irytujących rzeczy, które słyszą wszyscy NOWOŻEŃCY

Zazwyczaj o miłości myśli się w kategoriach otwarcia na swoje potrzeby i drugiego człowieka, o rozkwitaniu pod wpływem ukochanej osoby. No cóż, niekoniecznie. Relacje pomiędzy kobietą a mężczyzną to niełatwy temat. Jak oddychać i żyć bez ograniczeń, jednocześnie będąc w pełni oddaną facetowi? Stawanie na głowie oraz ciągłe poświęcenia dla związku mogą doprowadzić do frustracji i załamania.

Do tego zanim facet pomyśli o poważniejszej formie związania się z Tobą, będziesz już kompletnie wypalona i zniechęcona. Choć to naprawdę czarny scenariusz, znalazł on potwierdzenie w tym, co spotkało nasze zaprzyjaźnione pary oraz w wyznaniach internautek. Dlatego jeżeli pragniesz, aby wspaniale zapowiadające się uczucie nie przerodziło się w toksyczną relację, musisz powziąć kilka obietnic.

pocałunek pop art

Fot. Thinkstock

Nigdy nie zapominaj, kim jesteś

Często bywa tak, że będąc w poważnej relacji, interesy mężczyzny zaczynają być naszymi interesami. Kobieta, zazwyczaj o pasywnym charakterze, dostosowuje się we wszystkim do wybranka. Zapomina o własnych marzeniach i pragnieniach albo podejmuje postanowienie, że dla dobra związku poświęci je. Jednak zdrowa relacja polega na tym, że czuje się ona wspaniale taka, jaka jest i nie musi zmieniać niczego w swoim życiu. Całkowite podporządkowanie się ukochanemu i zatracenie własnego `ja` doprowadzi jedynie do frustracji.

pocałunek pop art

Fot. Thinkstock

Nie kontroluj drugiej osoby

Wyobraź sobie, że ktoś mówi Ci, co możesz zrobić, a czego nie, co możesz zobaczyć, a co powinnaś sobie odpuścić. Niezbyt komfortowe prawda? Taki scenariusz przypomina bardziej pułapkę. Pod podobnym zachowaniem kryje się jednak strach, że ktoś inny albo coś innego może zaoferować więcej niż Ty i w rezultacie ukochany odejdzie. Niestety stanie się to bardziej prawdopodobne w przypadku kontrolowania życia mężczyzny. Dlatego obiecaj sobie, że zaufasz i nauczysz się żyć z tą niepewnością. Nigdy nie ma gwarancji na to, że związek przetrwa.

pocałunek pop art

Fot. Thinkstock

Bądź bezinteresowna

Zdarza się, że ciągle żądamy i oczekujemy czegoś od ukochanego, myśląc, że uprawnia nas do tego sam fakt bycia z nim. Stajemy się egoistkami i przedkładamy wszystkie osobiste pragnienia na pierwszy plan, zapominając o tym, że jesteśmy jednym działającym organem. Tak naprawdę jego interesy, odczucia, pragnienia czy marzenia powinny być w naszym sercu i umyśle na pierwszym miejscu. Oczywiście z wzajemnością.

Udany związek: czyli jaki? (8 warunków koniecznych)

pocałunek pop art

Fot. Thinkstock

Nie uzależniaj swojego szczęścia od miłości

Ciesz się związkiem, miłością, obecnością tej drugiej osoby, ale miej świadomość, że to nie jest gwarancja na całe życie. Nie uzależniaj swojego szczęścia od faceta. Zachowaj w swoim wnętrzu tę osobę, którą byłaś, zanim go poznałaś. Miłość to obietnica, ale jest ona wolna i niezależna. 

pocałunek pop art

Fot. Thinkstock

Dawaj z siebie wszystko, nieważne, co się dzieje

W życiu spotykają nas lepsze i gorsze dni. Często towarzyszą nam smutek, rozgoryczenie, poczucie niezaspokojenia czy lekkie lenistwo. Niezależnie od tego, dawaj z siebie tyle, ile jesteś w stanie. Dzięki temu zbudujesz solidną podstawę Waszej relacji i poczucie pewności, że zrobiłaś wszystko, co mogłaś. To sprawi, że w razie niepowodzenia nie będziesz musiała robić sobie wyrzutów.

Co powinnaś wiedzieć zanim się zaręczysz?

pocałunek pop art

Fot. Thinkstock

Nie popuszczaj cugli

Po pewnym czasie zaczynamy czuć się w związku bardzo komfortowo. Myślimy, że wszystko jest OK. i możemy trochę odpocząć od angażowania się całą sobą w relację. Jednak mężczyźni potrzebują zapewnień, że są kochani i wciąż pociągają swoją ukochaną, podobnie zresztą, jak kobiety. Dlatego nie zapominaj o pewnych niuansach. Komplementy od czasu do czasu, romantyczne randki poza domem, długie rozmowy przeciągające się do późnych godzin nocnych, intymne żarty, czułe określenia – to drobiazgi, które zawsze mają znaczenie.

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2016 01:27
Mądry artykuł. Aż jestem zaskoczona, bo rzadko mogę przeczytać coś takiego na tym portalu. :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2016 09:52
wy*ierdalaj oszołomie!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie