Związek ze zranionym mężczyzną: 7 rzeczy, o których musisz pamiętać

Jesteś z facetem po przejściach i czujesz się zdezorientowana? Pomożemy Ci przez to przebrnąć.
Związek ze zranionym mężczyzną: 7 rzeczy, o których musisz pamiętać
Fot. Thinkstock
06.03.2016

Podstawą każdego związku jest zaufanie. Jeżeli go zabraknie, niełatwo będzie utrzymać relację. Czasami bywa, że facet, z którym się spotykamy, ciągnie za sobą bagaż trudnych doświadczeń, został odrzucony przez byłą dziewczynę, zdradzony, oszukany lub skrzywdzony w inny sposób. To całkiem naturalne, że ma problem z zaufaniem nowej partnerce i wytwarza wokół siebie mur, który nie pozwala zbliżyć się do niego za bardzo. Jednak pod tą skorupą kryje się człowiek, który pragnie miłości, w innym przypadku nie związywałby się przecież na nowo.

Ze skrzywdzoną osobą trzeba postępować w bardzo rozważny sposób, aby jej nie spłoszyć i pozwolić rozkwitnąć tej osobowości na nowo. Podpowiadamy, o czym trzeba pamiętać, kiedy jesteśmy z facetem zranionym przez inną kobietę.

Brak chęci do kompromisu

Życie według własnych zasad oraz brak jakiejkolwiek inicjatywy w kierunku kompromisu wcale nie musi wynikać z egoizmu czy uporu. Prawdopodobnie cała bezinteresowność została wyssana z Twojego faceta przez inną kobietę. W rezultacie zamyka się on w skorupie swoich własnych potrzeb. Jeżeli uważasz, że jest tego warty, daj mu czas na oswojenie się z Tobą i całą sytuacją. Pokaż mu, że jest dla Ciebie ważny.

nowy związek

Fot. Thinkstock

Wspólna pasja

Poszukaj waszej wspólnej pasji, bo nic nie łączy dwojga ludzi tak, jak miłość do tej samej idei czy hobby. On prawdopodobnie nie otworzy przed Tobą serca od razu, ale dzięki temu staniesz się mu bliższa i stworzysz więcej okazji ku szczerej, intymnej rozmowie. Porozumienie wewnętrzne jest dużo ważniejsze niż więź czysto fizyczna, ponieważ warunkuje pewną trwałość relacji. Wielu facetów po nieudanych związkach leczy rany w krótkich, niezobowiązujących znajomościach. Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo poraniona jest jego psychika.

nowy związek

Fot. Thinkstock

Nieustanne oczekiwania

Nawiązując relację z mężczyzną po przejściach, musimy być świadome, że wiąże się to z okazaniem większej cierpliwości. Nie oczekuj od razu, że on będzie rzucał dla Ciebie wszystkie inne zobowiązania, odwoływał spotkania, okazywał, jak bardzo Cię kocha. Pod tym względem będzie raczej powściągliwy, ale to nie znaczy wcale, że mu na Tobie nie zależy. Jego wewnętrzne `ja` z jednej strony będzie mu podpowiadało, aby zatracił się w nowym uczuciu, a z drugiej, żeby zachował ostrożność. Dlatego nie oczekuj na początku zbyt wiele, nie miej do niego pretensji i nie rób wyrzutów z tego powodu.

Zobacz także: Jakie błędy najczęściej popełniamy w łóżku?

nowy związek

Fot. Thinkstock

Brak zaufania

Zdarza się praktycznie za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z poranioną osobą. Nie ma tu innej rady, jak po prostu przeczekać odpowiedni czas i pozwolić mu zrozumieć, że nie każdy krzywdzi. Okazuj facetowi dużo czułości, dbaj o niego, rozmawiaj, ale jednocześnie nie przyciskaj do muru żądając wyznań i deklaracji, bo może odejść. On sam musi `przeskoczyć` to, co było. Twoje wsparcie będzie jednak nieocenione.

nowy związek

Fot. Thinkstock

Brak drugiej szansy

Jeżeli Twoje zachowanie wyda mu się w jakiś sposób dziwne, a co ważniejsze, będzie przypominać sposób postępowania, kobiety, która go zraniła, włączy mu się mechanizm obronny. Strach spowoduje, że facet może się na Ciebie zamknąć i nie da Ci już drugiej szansy, zwłaszcza, jeżeli został mocno skrzywdzony. Unikaj nienaturalnego zachowania, nieszczerości, ukrywania różnych rzeczy, nawet gdy chodzi o sprawy błahe, związane z życiem codziennym.

nowy związek

Fot. Thinkstock

Brak starań – ustępujesz mu we wszystkim

Nie traktuj go jak małego dziecka, któremu trzeba we wszystkim ustępować. Delikatne i taktowne postępowanie nie jest równoznaczne ze skakaniem wokół niego i spełnianiem każdego życzenia. Zachowaj przy tym wszystkim swoją godność i klasę, pokaż się jako kobieta warta uwagi i starań. Zrób wszystko, aby na nowo rozbudzić w nim chęć walki o dziewczynę. Czasami bywaj niedostępna. Dzięki temu, kiedy dasz mu odczuć, że cały czas trzeba Cię zdobywać, ale jednocześnie w wielu przypadkach pozwolisz poczuć się zwycięzcą, dowartościujesz go jako mężczyznę. Pewność siebie jest mu w tym momencie bardzo potrzebna.

nowy związek

Fot. Thinkstock

Nadmierna ingerencja

Okazując mu miłość, uważaj, aby nie przesadzić i nie osaczyć go, bo może poczuć się jak w pułapce. Nie wchodź z butami w jego wspomnienia i wszystkie odczucia. To przestrzeń intymna, do której wpuścić może Cię tylko on. Kiedy nie ma ochoty na spotkanie, nie strzelaj focha i nie obrażaj się, podobnie w przypadku, gdy nie będzie chciał powiedzieć Ci o niej wszystkiego. To przyjdzie dopiero z czasem.

Komentarze (7)

Ocena: 2.57 / 5
Piotrowski Rafał (Ocena: 4) 30.07.2018 17:05
Ustalić datę naszego ślubu Łączy miłość męczyzns z mężczyzną wybrałem moje zdanie gotowy się zaręczyć kupiony pierścionek zaręczynowe Chce zrobic w Styczniu zimnie dwudziestego szóstego miesiąca
odpowiedz
Guest (Ocena: 4) 07.03.2016 05:52
(...) bądź naturalna żeby nie sploszyc(...) (...) czasami bywaj niedostępna(...) Do jekiego przedzialu wiekowego jest kierowany ten artykuł? Jaki jest sens wiązać się z kimś, kto jest zamknięty na nowe uczucia?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 06.03.2016 15:58
Baw się z nim jak z jajkiem. Każdy ma jakąś przeszłość.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo