Czy Twój związek jest idealny?

Po czym poznać, że Twój związek jest pozbawiony wad?
Czy Twój związek jest idealny?
Fot. Thinkstock
29.01.2016

Będąc w związku często porównujemy go do relacji, w jakich tkwią nasze znajome i przyjaciółki. Zwracamy uwagę, kiedy kłócą się ze swoimi facetami; kiedy zdarza im się mówić w trakcie nieobecności partnera: `Wow, co za fajnego faceta właśnie zobaczyłam`; kiedy zwierzają się, że druga połówka zapomniała o rocznicy… Czujemy wtedy ulgę i mimowolną radość, że w przypadku naszego związku nie ma mowy o podobnych ekscesach. Czy to znaczy, że jest idealny? Wbrew pozorom może być zupełnie na odwrót. Kłótnie prawie zawsze się zdarzają. O ile nie ranimy w nich drugiej osoby i traktujemy ją z szacunkiem, nie muszą oznaczać nic złego. Podobnie jest w przypadku pociągu do innych osób. Jeżeli to tylko rzucona na boku uwaga w przypływie nagłego podziwu, nie wróży nic złego i wcale nie musi wskazywać na niewierność. Prawie każdej z nas zdarza się czasami obejrzeć na innego faceta, chociaż nie mamy ochoty zawierać z nim znajomości, bo kochamy naszego mężczyznę. Spójrzmy na to realnie.

Przykłady wymienionych zachowań wcale nie wykluczają tego, że związek, do którego się odnoszą, nie może być idealny. Psycholodzy zwracają uwagę na zupełnie inne czynniki.

Co charakteryzuje związek doskonały? Przekonajcie się, czy Wasz taki jest, a jeśli nie, jak doprowadzić go do perfekcji!

związek idealny

Fot. Thinkstock

Wzajemne zaufanie i szacunek

Szpiegowanie, wchodzenie na konta społecznościowe drugiej osoby oraz czytanie jej smsów to nieodzowny znak, że w związku brakuje zaufania. Bez wzajemnego zaufania nie zbudujemy trwalej i stabilnej relacji. Oczywiście w życiu dochodzi do różnych zdarzeń. Nam chodzi o przesadę w tym względzie. Jeżeli pojawi się sytuacja, która Cię zaniepokoi, nie ma nic dziwnego w tym, że pytasz faceta, o co chodzi. 

związek idealny

Fot. Thinkstock

Okazywanie zrozumienia

Nie musimy mieć takich samych poglądów politycznych i wychować się w tej samej kulturze, aby tworzyć perfekcyjną parę. Istotne jest okazywanie zrozumienia i wysłuchanie, co druga osoba ma do powiedzenia. To klucz do udanej relacji.

związek idealny

Fot. Thinkstock

Romantyczne spotkania

Znajdujecie czas na romantyczne kolacje, wyjazdy we dwoje lub spacery w blasku księżyca? Wszystko wskazuje na to, że pielęgnujecie uczucie i nie pozwolicie mu zgasnąć. Brak romantyzmu bywa zabójczy dla związku.

związek idealny

Fot. Thinkstock

Dobro partnera ponad swoje

W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze. Jeżeli przedkładamy swoje prywatne interesy nad dobro drugiej osoby i nie liczymy się z jej zdaniem, nie ma mowy o związku idealnym. Związek doskonały to m. in. taki, który przetrwa życiowe burze i zawieruchy, zwalczy pokusy i niespodzianki losu. W przypadku gdy nasze pragnienia zawsze będą na pierwszym miejscu, są na to niewielkie szanse.

związek idealny

Fot. Thinkstock

Dbanie o atrakcyjność fizyczną

Minęło już kilka lat, a Wy nadal dbacie o wygląd fizyczny tak jak w pierwszych miesiącach związku? To znak, że relacja jest dla Was ważna. Starania w tym zakresie są jednym z sygnałów, że Wasz związek jest idealny.

związek idealny

Fot. Thinkstock

Wspólna pasja

Wspólne pasje naprawdę zbliżają. Dzięki nim zaczynamy lepiej rozumieć partnera i zawsze mamy o czym rozmawiać. Nie przejmuj się tym, jeżeli na początku wydajecie się być różni jak ogień i woda. Jeżeli będziecie wytrwale szukać, znajdziecie niejedną pasję, która zbliży Was do siebie jeszcze bardziej. A może spróbuj zainteresować się hobby swojego mężczyzny? 

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
pati (Ocena: 5) 29.01.2016 16:52
bycie w zwiazku z ukochana osoba to wspaniala rzecz ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2016 12:08
chyba nie ma związku bez wad... Mój ma ich mnóstwo, a i tak kocham mojego chłopaka i chcę z nim być
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo