Mężczyźni, którzy nas krzywdzą

Istnieje kilka typów mężczyzn, których powinnaś bezwzględnie unikać.
Mężczyźni, którzy nas krzywdzą
Fot. Thinkstock
26.12.2015

Czasami miłość to nie wszystko. Zdarza się, że na swojej drodze spotykamy kogoś, z kim szybko tworzymy głęboką więź, a mimo to nie jesteśmy szczęśliwe. Nikt nie jest idealny, a nad każdym związkiem trzeba pracować. Tylko że czasami... po prostu nie warto! Istnieją mężczyźni, od których powinnaś bowiem trzymać się z daleka.

Jak jednak to zrobić, skoro w relacjach damsko-męskich zazwyczaj kierujemy się sercem a nie rozumem? Rozwiązanie jest bardzo proste. Zaufaj swojej intuicji i przeczuciu. Kobieta zawsze wie, gdy coś w jej związku jest nie tak. Czasami zupełnie niepotrzebnie staramy się odpychać od siebie te myśli. Zamiast tego powinnaś zaś usiąść na chwilę i odpowiedzieć sobie na jedno banalne pytanie - czy jestem w tej relacji szczęśliwa?  Jeśli nie jesteś pewna odpowiedzi, być może problem tkwi w twoim partnerze. Bardzo prawdopodobne jest to, że on nie traktuje cię w sposób, na jaki zasługujesz. 

Powinnaś się z nim rozstać, jeśli...

1. Czujesz, że ty starasz się bardziej niż on

W związku musi panować równowaga. Dlatego twój partner powinien zabiegać o twoje względy w równym stopniu, co ty o jego. Jeśli czujesz się gorsza czy niewystarczająco dobra, poważnie zastanów się nad tym związkiem. Twoja relacja powinna sprawiać, że czujesz się piękna i doceniona.

toksyczny związek

Fot. Thinkstock

2. Egoista

Możemy zaryzykować stwierdzeniem, że każdy człowiek w jakimś stopniu jest egoistą. To jednak nie jest żadne wytłumaczenie. W związku należy bowiem dbać zarówno o potrzeby swoje, jak i partnera. Egoistę naprawdę łatwo rozpoznać, ale niezwykle trudno zmienić. Dlatego zastanów się, czy masz tyle cierpliwości.

toksyczny związek

Fot. Thinkstock

3. Manipulator, despota

Czujesz, że twój partner cały czas wywiera na ciebie presję? Jeśli jesteś wyjątkowo uległa, wasza relacja prędzej czy później stanie się toksyczna. Bo choć jesteś w związku, powinnaś pamiętać, że masz prawo do własnych decyzji.

toksyczny związek

Fot. Thinkstock

4. Mężczyzna, który stosuje przemoc

Żaden mężczyzna nie ma prawa podnieść ręki na kobietę. Jeśli twój mężczyzna kiedykolwiek to zrobił, powinnaś się z nim rozstać jak najszybciej. Zasługujesz na coś zupełnie lepszego!

toksyczny związek

Fot. Thinkstock

5. Mężczyzna skłonny do zdrady

Każda relacja jest inna, dlatego nie można niczego generalizować. Dla niektórych zdrada jest czymś niewybaczalnym, podczas gdy inni starają się z nią uporać i żyć dalej. Istnieją związki, które potrafią przetrwać tak ciężką próbę. Mimo to niewierność sprawia, że poddajemy w wątpliwość naszą własną wartość. Sypią się także fundamenty relacji, takie jak szczerość i zaufanie. Dlatego zastanów się kilka razy, czy na pewno powinnaś być z kimś, kto cię skrzywdził. Jaką masz pewność, że sytuacja się nie powtórzy?

toksyczny związek

Fot. Thinkstock

6. Facet, który traktuje cię jako ładny dodatek

Niektórzy faceci potrzebują drogich samochodów, zasobnego portfela, wysokiego stanowiska i pięknej żony, aby poczuć się dobrze we własnej skórze. W takim przypadku nie ma mowy o miłości. Kobieta jest tylko ładnym dodatkiem, który zawsze musi wyglądać nienagannie i dopełniać nieskazitelny wizerunek mężczyzny.

toksyczny związek

Fot. Thinkstock

7. Szowinista

Facet, który uważa, że kobiety są gorsze od mężczyzn, a ich miejsce znajduje się w kuchni. Szowinista będzie traktował cię jak służącą, która ma robić wszystko, o co on poprosi - także zaspokajać jego żądze, gdy akurat ma na to ochotę. Przy tym, nie ma co liczyć, że on kiedykowiek będzie chciał sprawić ci przyjemność.

Komentarze (8)

Ocena: 4.75 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2015 16:26
A ja od siebie dodam po swoich doświadczeniach: zboczeniec z jakimiś dewiacjami seksualnymi, maminsynek, nierób na utrzymaniu matki bojący się szukać pracy, wieczna depresja, chodzenie po psychiatrach, branie psychotropów, cwaniak ciągnący kasę skąd się da, udający ciężko chorego i starający się o lewą rentę czy inne pomoce od państwa bo mu się do roboty nie chce, brzydal z mentalnością księcia uważający się za ósmy cud świata
odpowiedz
facet (Ocena: 3) 26.12.2015 13:59
Same nie wiecie czego chcecie :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.12.2015 12:01
a ja z autopsji powiem, że najgorszy tym faceta to maminsynek .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.12.2015 11:05
ja bym dodała jeszcze faceta, który nie chce się żenić i nie traktuje związku za poważnie...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.12.2015 05:32
Jak zdradził raz to zdradzi drugi i kolejny, taka prawda. Te które sie łudzą ze moze byc inaczej zapewniam ze nie , bedzie to robić ostrożniej ;)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo