Jak dopiec singielce?

Nie masz faceta? W takim razie na pewno ciągle słyszysz te irytujące zdania!
Jak dopiec singielce?
28.10.2015

W czasach naszych babć kobieta, która w wieku 19-20 lat nie miała męża (lub chociaż kandydata, który starałby się o jej rękę), była uważana za starą pannę. Teraz na szczęście nikt już od nas nie oczekuje, że w najlepszym okresie naszego życia weźmiemy ślub i zaczniemy rodzić dzieci. Coraz częściej jesteśmy niezależne nawet do 30-tki. Nasi rodzice i dziadkowie, wychowani w nieco innych czasach, nie zawsze potrafią to jednak zaakceptować.

Jakimi tekstami częstują więc swoją córkę lub wnuczkę-singielkę? Jeśli nie masz chłopaka, te zdania z pewnością znasz już na pamięć…

singielka

Spotykasz się z kimś?

Wszyscy wiedzą, że aktualnie jesteś bez partnera, ale i tak to żenujące pytanie musi paść. „Spotykasz się z kimś?” - wypowiedziane najczęściej z wyrzutem i wyczekiwaniem - ma zmotywować singielkę do poszukiwań drugiej połówki. Tylko że efekt najczęściej jest odwrotny.

singielka

Ten twój sąsiad to nawet niezły jest. Zakręć się koło niego!

Swatanie na siłę, w dodatku z pierwszym lepszym facetem, który znajduje się w promieniu kilometra – tego nienawidzi każda singielka. Co z tego, że sąsiad jest niezły, skoro zupełnie nie w twoim typie? Co z tego, że wpadł w oko babci, skoro ty nie zamieniłaś z nim ani jednego słowa, poza grzecznościowym „dzień dobry”? Mieszkanie drzwi w drzwi to trochę za mało, by zbudować związek.

singielka

Jak taka piękna dziewczyna może być sama?

Te słowa najczęściej padają z ust nie rodziców, czy dziadków, a nachalnych adoratorów, którzy nie mają u ciebie najmniejszych szans. Poza tym nie istnieje dobra odpowiedź na tak postawione pytanie. „Jestem sama, bo lubię” – brzmi egoistycznie, a „Nie mam nikogo, bo facet na mnie nie zasługiwał” – dramatycznie. To pytanie należy zatem do najbardziej znienawidzonych przez singelki.

singielka

Jak wytrzymujesz bez seksu?

To z kolei pytanie, które pada z ust „troskliwych” koleżanek i kolegów. Aż ciśnie ci się na usta, by pozmyślać im coś o przygodnym seksie lub masturbacji, tylko po co? Szkoda nerwów. Wychodzisz z założenia, że skoro ty nie wchodzisz z butami do cudzych łóżek, inni też nie mają do tego prawa. I ucinasz temat milczeniem.

singielka

Musisz się zmienić!

Wszyscy wokół sądzą, że skoro nie masz faceta, jesteś wielce nieszczęśliwa. Płaczesz, pochłaniasz ogromne ilości czekolady i fantazjujesz o tym, jakby to cudownie było mieć piątkę dzieci i męża. Tylko że ty ze swoją niezależnością czujesz się wyśmienicie. Twoi bliscy nie są w stanie tego zrozumieć, dlatego często dają ci złote rady w stylu: „Musisz się zmienić!”, „Przestań być taka egoistyczna!”, „Mężczyźni nie lubią zbyt pewnych siebie kobiet”. Tak. Znasz to już na pamięć.

singielka

Twoja siostra jakoś potrafiła znaleźć sobie męża…

Nikt nie lubi być porównywany do innych, a zwłaszcza wypadać w tym porównaniu na niekorzyść. Tymczasem singielki bardzo często słyszą, że ich siostrom / przyjaciółkom jakoś udało się znaleźć partnera, a one są same. Najgorzej słyszeć to z ust rodziców, dziadków i ciotek.

singielka

Znam kogoś, z kim powinnaś się umówić!

Randka w ciemno – byłaś na kilku i doskonale wiesz, że to nienajlepszy sposób na szukanie życiowego partnera. Twoi bliscy uparli się jednak, że koniecznie muszą cie wyswatać, dlatego co chwilę słyszysz, że powinnaś poznać przystojnego pana Bartka, zaradnego pana Mariusza lub uczuciowego pana Krystiana. Czasem odnosisz wrażenie, że zdaniem twojej rodziny pasowałby do ciebie każdy facet, byle po prostu był.

Komentarze (53)

Ocena: 4.89 / 5
Xxx (Ocena: 5) 29.10.2015 17:10
Na pytania, dlaczego taka super dziewczyna nie ma chlopaka, polecam odpowiadac, ze taka super dziewczyna musi miec rownie super chlopaka, a niestety az tak swietnych poki co brak
zobacz odpowiedzi (4)
eMs (Ocena: 5) 29.10.2015 12:19
Jak byłam singielką najbardziej denerwowało mnie swatanie z nieznajomymi... Kiedyś znajome przyprowadziły jakiegoś kolegę kolegi, "bo wolny, dobrze zarabia, a i z wyglądu do przejścia". I co z tego, że wolny, dobrze zarabiający jak straszna mimoza, a i nie w moim typie... Kisiłam się z nim pół wieczoru i miałam ochotę uciec. Plus standardowe pytania: "masz jakiegoś kawalera na oku? A na uczelni nikogo ciekawego nie ma? A kiedy za mąż planujesz wyjść?" Nie mówiąc o tym, że na pewno jestem za wybredna (!), a przez to nieszczęśliwa i sama. Równie irytujące były spotkania rodzinne, szczególnie w święta i składanie życzeń, "żebym wreszcie poznała jakiegoś kawalera". Faceta spotkałam "po swojemu" i przypadkiem, grunt nie robić niczego wbrew sobie i być szczęśliwym ze swoim wyborem, a "troskliwe" towarzystwo traktować z wielkim przymrużeniem oka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2015 21:55
serio kazdy facet to cham i zawsze zdradzi??
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2015 20:59
Najgorsze jest swatanie. Pamiętam jak mama chciała mnie wystawać z synem swojej koleżanki. Kompletnie nie był w moim typie. Ale mojej mamie wydawało się, że to idealny kandydat, bo spokojny, grzeczny i studia skończył. Nie dosyć, że był brzydki to na dodatek nieśmiały. Nic się nie odzywał, a jeśli już to coś mruczal pod nosem. Mimo to to mama nadal uważała, że on świetnie nadaje się na mojego chłopaka. Innym razem ciotka też chciała mnie swatac. Kandydat idealny- pracowity, zdolny, budowlaniec. Wygląd- mały, łysy, gruba wy. Wiek- 60 lat! No przepraszam, ja mam 25 lat, a koleś jest starszy od mojego ojca. A wygląd - ale by się koleżanki śmiały jakbym miała takiego chłopaka. Jeszcze wkurzające są komentarze starych, moherowych ciotek. Np.w stylu- ja to miałam 18 lat jak za mąż wyszłam, a jak byłam w twoim wieku to troje dzieci już miałam. Albo -a moja córka czy wnuczka to w twoim wieku jest i 5 lat jest po ślubie i drugie dziecko będzie miała. Zawsze te uwagi są mówione z takim wyrzutem i pretensja jakbym była jakaś gorsza i mniej wartościowa. Staram się nie przejmować tymi komentarzami, ale jednak w jakiś sposób one bolą...
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2015 20:44
Można być szczęśliwą singielką, można być szczęśliwą mężatką.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo