Maja prosi o poradę: Czy wysyłanie nagich zdjęć obcemu chłopakowi to zdrada?

Od kilku tygodni flirtuje przez Internet z kolegą. Wysyłają sobie nawzajem nagie zdjęcia, choć Maja ma chłopaka. Czy to już zdrada?
Maja prosi o poradę: Czy wysyłanie nagich zdjęć obcemu chłopakowi to zdrada?
20.09.2015

Czym jest zdrada? Część z was powie zapewne, że niewierność polega na uprawianiu seksu z kimś innym niż nasz partner. Inne osoby dodadzą, że zwykły pocałunek czy flirt to również zdrada. Pozostali w końcu stwierdzą, że nawet fantazjowanie o stosunku z kimś jest już nielojalnością i zalążkiem zdrady. Wniosek? Ilu ludzi, tyle opinii…

Maja, która napisała do nas mail, również ma problem ze zdefiniowaniem, czym tak naprawdę jest niewierność. Od kilku tygodni flirtuje przez Internet z kolegą, choć jest związana z kimś innym. Czy fakt, że wysyłała obcemu chłopakowi nagie zdjęcia, to już zdrada?

Przeczytajcie wiadomość od Mai, a potem napiszcie w komentarzach, co o tym sądzicie.

zakochana para

Nie wiem, z czego to wynikało. Nigdy żadnego partnera nie zdradziłam. Jak coś to facet zdradzał mnie, np. sypiając z moją koleżanką, o czym dowiedziałam się przez zupełny przypadek.

Nie dorabiajcie sobie jednak w tym momencie teorii, że skoro sama zostałam kiedyś zdradzona, to teraz odgrywam się na mężczyznach i celowo ich ranię. Wydaje mi się, że nie krzywdzę K. swoim zachowaniem. Nie spotykam się z nikim po kryjomu, nie uprawiam z nikim poza K. seksu. Ja tylko flirtuję na czacie z jednym chłopakiem. To chyba jeszcze nie zbrodnia.

zakochana para

Może napiszę coś więcej o tym facecie. Nigdy nie spotkaliśmy się w realu. Nasza znajomość zaczęła się od tego, że polajkowałam jego zabawny post na jednym z fanpejdży. Ja i wiele innych osób, ale R. odezwał się właśnie do mnie. Napisał niezobowiązującą wiadomość, a ja odpisałam. Nie widziałam w tym nic niewłaściwego.

Zaczęliśmy raz na jakiś czas ze sobą rozmawiać, głównie o głupotach, ale te rozmowy wywoływały we mnie przyjemny dreszczyk emocji. Przyznałam mu się od razu, że mam chłopaka, a R. powiedział, że też się z kimś spotyka. Mimo to dalej kontynuowaliśmy naszą wirtualną znajomość.

zakochana para

Sama nie wiem kiedy, ale te niewinne rozmowy przerodziły się z czasem w coś na kształt flirtu. Wysyłaliśmy sobie z R. coraz więcej zdjęć przy różnych okazjach. Np. rano, kiedy szykowałam się do pracy, robiłam sobie selfie w dwóch bluzkach i prosiłam, żeby pomógł mi zdecydować, którą z nich założyć. On z kolei przesyłał mi fotkę, jak się goli i pytał, czy lepiej wygląda z zarostem czy bez.

Najpierw zachowywaliśmy się wobec siebie po koleżeńsku, ale R. zaczął mi prawić komplementy. Mam słabość do takich czułych słówek, bo od K. rzadko kiedy słyszę, że jestem piękna, czy że ma na mnie ochotę. A R. pisał mi to wszystko.

zakochana para

Raz, kiedy rozmawialiśmy ze sobą późnym wieczorem, zrobiło się między nami naprawdę gorąco. Flirtowaliśmy i pisaliśmy ze sobą dość niegrzecznie. R. powiedział w końcu, że chciałby mnie zobaczyć nagą. Sama nie wiem czemu, ale odpisałam mu, że jeśli on wyśle mi swoją rozbieraną fotkę, ja zrobię to samo.

I stało się. Wymieniliśmy się takimi zdjęciami. Byłam wtedy naprawdę podniecona.

Rano miałam wyrzuty sumienia wobec mojego chłopaka. Wydawało mi się, że zrobiłam coś złego, ale w końcu doszłam do wniosku, że chyba nic takiego się nie stało. Przecież nie umówiłam się na seks z R. My tylko wymieniliśmy się nagimi zdjęciami.

zakochana para

Całą sprawę jak dotąd udało się zachować w tajemnicy, bo tak jak wspomniałam wcześniej, ja i K. nie mieszkamy jeszcze razem. Wieczorami siedzę w domu sama, więc mogę bez przeszkód rozmawiać sobie z R.

Mimo wszystko ta sytuacja nie daje mi spokoju i potrzebuję obiektywnych opinii, czy to, co robię, jest złe.

Ja osobiście traktuję to jako zwykłą rozrywkę. Jestem w związku z K., ale jednocześnie ktoś inny dowartościowuje mnie jako kobietę. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Myślicie, że to już zdrada?

Maja*

*Imię autorki listu zostało na jej prośbę zmienione.

zakochana para

„Hej,

Proszę o opublikowanie mojej wiadomości na łamach Papilot.pl. Chciałabym poznać opinię czytelniczek, czy ich zdaniem zdradzam chłopaka.

Jestem w związku z K. od półtora roku. Nie będę pisać, jak się poznaliśmy, bo nie chcę, żeby ktoś ze znajomych zorientował się, że to ja napisałam tego maila. W każdym razie nie mieszkamy jeszcze razem, ale powoli zaczynamy myśleć, żeby wynająć coś wspólnie.

Ogólnie uważam nasz związek za udany. Rzadko kiedy się kłócimy, w łóżku też nam się układa. Jak do tej pory nigdy nie byłam z facetem tak długo. Moje poprzednie związki kończyły się mniej więcej po 6-7 miesiącach znajomości.

Polecane wideo

Komentarze (68)
Ocena: 4.57 / 5
Gosia (Ocena: 5) 02.02.2020 23:04
Zrobiłaś bardzo źle, że wysłałaś obcemu chłopakowi swoje nagie zdjęcie. Przecież się nie znacie w realnym Świecie i nie wiesz czy te zdjęcia nie trafią na jakiś portal erotyczna czy ogólnie do internetu i ktoś Cię może Cię rozpoznać i będziesz nazwana dziwna na osiedlu i w szkole. Nie szanujesz się, a gdyby Twój chłopaka się o tym dowiedział by Ci tego nie wyłączył, to zdrada i igranie z losem i uczuciami. Są różne objawy zdrady nawet ta emocjonalna boli. Pomysł jakbyś ty się czuła, znajdując nagie dziewczyny w komputerze chłopaka.
odpowiedz
ewa (Ocena: 5) 03.11.2016 20:30
Dziewczyno. Powiem tak, jeżeli dowartsciowuje Cię jako kobietę inny mężczyzna a nie Twój to znaczy, że coś się dzieje w Twoim związku niedobrego. Nawet jeśli o tym jeszcze nie wiesz. Może podswiadomie, może po cichu ale potrzebujesz tego czego nie masz. Zastanów się. Wiem to na swoim przykładzie. Pozdrawiam.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.08.2016 12:22
Raczej tak zdrada. Ale jak jestes. Sama to nie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2016 17:56
Ja praktykuje to wręcz regularnie, ilekroć jestem sama, chłopak w łóżku codziennie chce loda, a samej minetki nie dostanę. Nosi mnie wtedy i rozładowuje napięcie przez internet, gg. Wysyłam nagie zdjęcia i flirtuje i dostaję takowe zdjęcia. Jednak nie pokazuję twarzy. Teraz nie potrafiłabym zrezygnować z tego, nawet gdyby się w związku poprawiło, gdyż popadłam w uzależnienie.. Nocne flirty i wymiana zdjęć...
odpowiedz
Majka (Ocena: 5) 06.12.2015 19:37
Spotkanie z psychologiem jest dobrym sposobem, aby rozpoznać jak zachowania jednej osoby w związku wpływają na drugą. Dlatego polecam świetnych specjalistów w PsychoMedic w Warszawie, do których można się zapisać na ul. Laciego 19 (tel. 22 299 11 22) i w centrum Warszawy na ul. Filtrowej 62 (22 253 88 88).
odpowiedz

Polecane dla Ciebie