8 grzechów pierwszej randki

Umówiłaś się z fajnym facetem. Czy będzie z tego interesująca znajomość? To zależy – również od ciebie.
8 grzechów pierwszej randki
30.08.2015

Z pierwszą randką zazwyczaj związane są niemałe emocje. Stres, podniecenie, ekscytacja, niepewność… Jeśli umówiłaś się z facetem, który dawna ci się podobał, tym silniejsze uczucia ci towarzyszą. Zanim zaczniesz obiecywać sobie zbyt wiele i oczami wyobraźni ujrzysz was na ślubnym kobiercu, uspokój się – jeszcze nie na to czas. Na razie skup się na czekającym was spotkaniu. I pilnuj się, by nie zaliczyć wpadki. Oto błędy, które mogą przekreślić waszą znajomość.

Udajesz, że ci nie zależy

Chcesz, żeby ten facet pokazał, na co go stać. Nie zamierasz dać się szybko zdobyć. Udajesz więc, że tak naprawdę nie zależy ci na tym spotkaniu, że jesteś tutaj, bo nie miałaś nic lepszego do roboty i niech on sobie zbyt wiele nie obiecuje… Zaraz, zaraz. Naprawdę uważasz, że to dobra taktyka? Oczywiście nie musisz na pierwszej randce zapraszać świeżo poznanego faceta do łóżka, ale chodzi o to, żeby on dobrze poczuł się w twoim towarzystwie i miał ochotę spędzić z tobą więcej czasu. Dlatego nie zachowuj się jak księżniczka, która jest ponad tym wszystkim, bo on może dojść do wniosku, że woli dziewczynę z sąsiedztwa od królowej śniegu.

Ciągle mówisz o swoich byłych

Skoro umówiłaś się na randkę, prawdopodobnie masz za sobą mniej lub bardziej udaną uczuciową przeszłość. Jak każdy. Pierwsze spotkanie z mężczyzną, który dopiero wkracza do twojego życia, nie jest odpowiednie, by w kółko nawijać o tym, co cię spotkało, jak potraktował cię były, jakie przeżyłaś rozczarowanie i że nie ufasz już facetom. Odwróćmy sytuację: wyobraź sobie, że przez dwie godziny to on mówi o swojej eks. Opowiada ci ze szczegółami, jak się poznali, kiedy razem zamieszkali, jakie mieli plany na przyszłość. Wprowadza się w ich sprawy, które interesują cię tyle, co zeszłoroczny śnieg. Nie czułabyś się wtedy najlepiej prawda? No właśnie.

pierwsza randka

Zachowujesz się jak desperatka

Być może odczuwasz presję, by być z kimś na stałe, wyprowadzić się z domu rodzinnego, wziąć ślub, założyć rodzinę… Nie byłoby jednak najrozsądniejsze, gdyby on się o tym dowiedział już na pierwszej randce. Takie informacje nie są mu do szczęścia potrzebne – a możesz zrobić na nim wrażenie desperatki, która konieczne chce usidlić pierwszego lepszego faceta. Ups. To nie wróży dobrze waszej znajomości. Chodzi o to, byście lepiej się poznali, porozmawiali ze sobą, pośmiali się. Być może wasze pierwsze spotkanie będzie wstępem do czegoś więcej. Jeśli postarasz się nie popełnić powyższych błędów, szansa na to jest spora!

EPN

pierwsza randka

Wyjawiasz swoje sekrety

Każdy ma na sumieniu rzeczy, z których niekoniecznie jest dumny. Jakieś grzeszki, głupstwa zrobione pod wpływem chwili. Dobrze się jednak zastanów, czy pierwsza randka to właściwe okoliczności, aby o tym wszystkim opowiadać… Gdyby przypadkiem wymsknęło ci się, że zdradziłaś swojego eks, bo się upiłaś, on chyba nie byłby zadowolony, prawda? Rozmawianie o intymnych sprawach podczas pierwszego spotkania to stąpanie po cienkim lodzie. Mogłoby się okazać, że ty też dowiesz się o nim więcej, niż miałabyś ochotę usłyszeć. Pomyśl inaczej: jeśli wasza znajomość rozwinie się w ciekawym kierunku, i tak wszystkiego się o sobie dowiecie.

pierwsza randka

Przesłuchujesz go

To naturalne, że o nowo poznanym facecie chcesz dowiedzieć się jak najwięcej – zwłaszcza jeśli to randka w ciemno! Uważaj jednak, żeby się nie zagalopować, bo twój nowy znajomy może się poczuć przytłoczony – i szybko weźmie nogi za pas. To nie spotkanie z koleżanką, podczas którego wymieniacie się plotkami i gadacie jak najęte. Każdy człowiek jest inny – być może ten facet potrzebuje czasu, żeby się przed tobą otworzyć. Słuchaj tego, co ma ci do powiedzenia. Odpowiadaj na jego pytania. Prowadź ciekawą rozmowę. Ale pamiętaj, że to randka, a nie przesłuchanie.

Negujesz jego poglądy

Właśnie poznałaś kogoś nowego. Może się okazać, że macie taką samą opinię na każdy temat. To chyba jest jednak mało realne, nie uważasz? Istotą dyskusji jest wymienianie się poglądami, a nie narzucanie swoich innym. Pamiętaj o tym! Jeśli okaże się, że on ma inne zdanie na ważny dla ciebie temat, pociągnij go za język i zapytaj, dlaczego uważa tak, a nie inaczej. Ale nie narzucaj mu swojej opinii! Zamiast rozmowy może wyjść z tego kłótnia. Chyba że okaże się, że jego poglądy kompletnie rozmijają się z twoimi i uznasz, że nie ma sensu tracić czasu z tym facetem – z drugiej strony podobno przeciwieństwa się przyciągają.

pierwsza randka

Upijasz się

Oj, uważaj – jeden drink na randce dla kurażu jest wskazany, ale co za dużo, to niezdrowo… Podczas randek często pije się alkohol. Najczęściej wino albo piwo. Nie ma w tym nic dziwnego. Niewielka ilość alkoholu pomaga się odprężyć, prowadza nas w swobodny nastrój. Ale picie na umór to zupełnie co innego. Gdy okaże się, że na randce zjada cię stres, możesz przesadzić z drinkami… Dlatego pilnuj się, by do tego nie dopuścić. Nadmiar alkoholu sprzyja podejmowaniu złych decyzji. Sprawia, że zaczynasz opowiadać głupstwa. A przede wszystkim pijana raczej nie zrobisz na fajnym facecie dobrego wrażenia. Poprzestań góra na dwóch drinkach.

pierwsza randka

Koncentrujesz się na wszystkim, co wokół ciebie

Żeby randka była udana, potrzebne jest obustronne zaangażowanie. Rozmowa powinna toczyć się swobodnie. Należy unikać wszystkiego, co was rozprasza. Dlatego raczej nie rozglądaj się na boki, kiedy on coś ci opowiada. Nie rozmawiaj przy nim przez telefon, nie wysyłaj SMS-ów, nie korzystaj z internetu. Nie przyglądaj się innym mężczyznom. To wszystko nie służy dobrej rozmowie i lepszemu poznaniu się. Na pewno nie zrobisz dobrego wrażenia. Ale uwaga: masz prawo wymagać tego samego od rozmówcy. Jeśli on wydaje się rozkojarzony, odbiera przy tobie telefon za telefonem albo wodzi wzorkiem za dziewczynami… Wiesz, co robić.

 

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 4.67 / 5
inferno (Ocena: 2) 31.08.2015 15:08
" Poprzestań góra na dwóch drinkach." a to w ogóle można cokolwiek poczuć po dwóch przeciętnych drinkach? xD ogólnie tego nie pijam, oprócz białego ruska, ale przyrządzam go sama, bo jak kiedyś zamówiłam w knajpie to był dramat. strasznie zubożone te drinki w pubach. ja jak zrobie, to kopa da, ale bez przesady, że zaraz po dwóch xD
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 31.08.2015 00:48
za duzo mowie i nie potrafie tego opanowac :( do tego mam glos zarozumialej su*ki :( chyba umre w samotnosci pogryziona przez psy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2015 11:28
Ja byłam na milionie randek, ale i tak nie potrafię zapomnieć o swoim byłym :( nadal go kocham i wszystkich facetów porównuję do niego :( jak się odkochać??
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2015 11:26
wczoraj byłam na pierwszej randce z fajnym chłopakiem. Wszystko byłoby super, ale on w pewnym momencie puścił bąka i to głośnego. Dla mnie to nic strasznego, ale on się strasznie przejął... dzisiaj w ogóle się nie odzywa. Powinnam napisać pierwsza i nawiązać do wczorajszej sytuacji?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie