Waszym zdaniem: Związek z młodszym - TAK czy NIE?

Widok starszego mężczyzny z młodszą dziewczyną nikogo już nie dziwi. Czy działa to także w drugą stronę?
Waszym zdaniem: Związek z młodszym - TAK czy NIE?
27.08.2015

Kiedy myślimy o związku z dużą różnicą wieku, odruchowo wyobrażamy sobie młodą dziewczynę w towarzystwie starszego mężczyzny. Taka sytuacja nikogo już nie dziwi. Facet ma prawo związać się nawet z kobietą w wieku własnej córki, jeśli tylko ona też ma na to ochotę. Na odwrót już nie bardzo, bo posiadanie przez nas znacznie młodszego partnera postrzegane jest jako coś dziwnego i wstydliwego. W końcu oczekujemy od niego dojrzałości, doświadczenia i wsparcia, a to możliwe jest dopiero z wiekiem.

A może to nie ma już aż takiego znaczenia? Postanowiłyśmy to sprawdzić. O opinię w tej sprawie zapytałyśmy 5 kobiet. Ich zadanie było proste – odpowiedzieć na pytanie, czy związek z młodszym mężczyzną to dla nich kusząca perspektywa. A także, czy taki układ może się na dłuższą metę sprawdzić. Ich wnioski wcale nie są jednoznaczne, ale pozwalają zrozumieć, czy w dzisiejszych czasach metryka wciąż ma znaczenie.

Oto ich spostrzeżenia w tej kwestii. Związek z młodszym – tak czy nie?

związek z młodszym

„Nie! Wiadomo, że mężczyźni dojrzewają o wiele później od nas i przez całe życie są nieco cofnięci w rozwoju. Zwłaszcza emocjonalnym. Już związek z równolatkiem to spore wyzwanie, bo on zawsze będzie kilka lat do tyłu, więc po co powiększać tę przepaść? Moim zdaniem najzdrowszy i najbardziej trwały związek kobieta może stworzyć tylko ze starszym facetem. Przynajmniej 4-6 lat więcej i od razu jest łatwiej. Gdyby był o tyle młodszy, bałbym się, że traktowałby mnie jak matkę. Obawiałabym się też jego głupich pomysłów i lekkomyślności. Nad kimś takim naprawdę trudno zapanować, a ja oczekuję spokoju, a nie ciągłej walki” - twierdzi 24-letnia Aleksandra.

związek z młodszym

„Nie, ale wcale nie dlatego, że młodszy oznacza głupszy, mniej odpowiedzialny i zaradny. Cały czas obawiałabym się tego, że nie jestem dla niego tą jedyną. Przecież wiadomo, że przeciętny facet marzy o młodszej partnerce, bo to dla niego prestiż. Musiałabym się zastanawiać, czy przypadkiem relacja ze mną to nie jest chwilowa pomyłka, którą będzie chciał naprawić. Nie wspomnę o tym, że z czasem różnica wieku będzie coraz bardziej widoczna. Przykro mi to mówić, ale my o wiele szybciej się starzejemy. Czy nadal będzie mnie kochał z tymi wszystkimi zmarszczkami i obwisłą skórą, kiedy sam będzie wyglądał jak student? Nie jestem przekonana” - to opinia 30-letniej Moniki.

związek z młodszym

„Tak. I nie dlatego, że sama marzę o młodziaku, ale z czystej przekory. Skoro 50-latek z 20-latką u boku nikogo już nie oburza, to nie widzę powodu, żeby nie działało to w dwie strony. Jeśli się kochamy i rozumiemy, to wiek naprawdę nie powinien mieć większego znaczenia. Wiadomo, ludzie będą gadać, ale zawsze to robią. Co byśmy nie zrobiły, to zawsze ktoś będzie chciał nas pouczać. A to nawet byłoby fajne. To gadanie frustratek i frustratów, którzy zazdroszczą mi tego, że wyrwałam młodszego. Niby nie wypada, a i tak by mi zazdrościli pewności siebie i powodzenia. Chyba nawet poczułabym się lepsza. Nie dlatego, że zainteresował się mną taki synek, ale dlatego, że zrobiłam coś na przekór wszystkim - wyznaje Agata, która niedawno świętowała 28. urodziny.

związek z młodszym

„Nie... jestem przekonana. Wszystko zależy w jakim wieku jest kobieta. Ja mam 18 lat i raczej sobie nie wyobrażam, że mój chłopak ma 16. Nawet 17 dziwnie by wyglądało. Teraz to tylko rówieśnik albo starszy. Ale później? Z czasem ta różnica nie jest już taka ważna. Mogę sobie nawet wyobrazić, że mam 40 lat i męża o kilka lat młodszego. Wtedy tego nie widać. Chyba bym się nawet cieszyła, bo to znaczy, że dłużej będzie sprawny. Co innego w drugą stronę. Ja mam 40, on jakieś 45 albo więcej, zaczyna się szybko starzeć, nic już go nie bawi, na nic nie ma siły. Kobiety dłużej zachowują w sobie energię do życia. Widzę to po moich rodzicach. Mama ma 39 lat, a tata 43. Niby niewielka różnica, ale coraz trudniej im się dogadać. Mama chce szaleć i działać, a on marzy o leżeniu na kanapie z gazetą” - twierdzi Kasia.

związek z młodszym

„Tak, bo byłabym niewiarygodna, gdybym stwierdziła, że nie. Mam chłopaka, już narzeczonego, który jest ode mnie młodszy. Tylko o 4 lata, ale rozumiem, że dla niektórych to aż. Nie widzę tego, żeby był mniej odpowiedzialny albo rozglądałby się za młodszymi. Jesteśmy dopasowani nie pod względem wieku, ale psychiki. Bez względu na metrykę w sercach wciąż gra nam to samo i byłabym głupia, gdybym tego nie dostrzegła, bo niby nie wypada. W ogóle jestem zdania, że najlepiej nie znać swojego wieku, dopóki coś nie zaiskrzy. On się do swojego nie przyznawał, zdążyliśmy się dobrze poznać i wtedy już mnie to nie ruszało. Nie wiem, co by było, gdyby wygadał się na samym początku” - wyznaje Marlena.

A czy Ty widziałabyś się u boku młodszego faceta?

Komentarze (27)

Ocena: 4.85 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2015 16:59
Tak ja wolę młodszych. Ale jak widać jak zwykle lecą stereotypami. Każdy dojrzewa we własnym tempie. Ja sobie nie wyobrażam ze starszym. Tylko młodsi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2015 18:04
Faktycznie, większość osób, które negują wizję młodszego chłopaka nie mają zielonego pojęcia o tym, że związki nie polegają na stereotypach. Również mam młodszego chłopaka, między nami jest niewielka różnica wieku, lecz mogę śmiało stwierdzić, że nie robi nam to różnicy. Każdy dojrzewa w swoim tempie, nie można każdego określać z góry. Jesteśmy ze sobą rok czasu i widzę, że jest dojrzalszy ode mnie. To właśnie dzięki niemu zrozumiałam, że różnica wieku nie ma żadnego znaczenia.
odpowiedz
RP (Ocena: 5) 31.08.2015 16:43
Miałam chłopaka młodszego o 3 lata ode mnie. Odszedł do innej, łamiąc mi serce. Krótko przed rozstaniem zaczął snuć rozmyślania w stylu, że go chyba ten związek przerasta, bo ja myślę przyszłościowo, a on żyje z dnia na dzień. Byłam z nim szczęśliwa, ale pokazał mi (i to niestety nie raz), że jednak jest niedojrzały emocjonalnie. Już nigdy nie zwiążę się z chłopakiem młodszym od siebie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2015 00:01
Tak ja mam 30 lat mój chłopak 24. Czuje się spełniona i szczęśliwa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2015 01:58
Mam pierwszy raz młodszego od siebie faceta i musze powiedzieć, że jest najlepszy ze wszystkich moich jakich miałam. Pod każdym względem, nie mówiąc o jego wyglądzie. ..szał:)kobitki bierzcie mlodszych
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo