7 zachowań, które ZNISZCZĄ Twój związek!

Lista rzeczy, których powinnaś unikać.
7 zachowań, które ZNISZCZĄ Twój związek!
11.07.2015

Bycie w związku bywa niekiedy bardzo trudne. Każdy z nas jest inny, mamy różne potrzeby i charaktery, przez co dochodzi do spięć. I o ile sporadyczne kłótnie, które mają za zadanie oczyścić atmosferę, są całkowicie normalne, o tyle ciągłe spory i brak chęci, aby pójść na jakikolwiek kompromis, mogą zniszczyć relację między dwojgiem ludzi. Nie warto bowiem być upartym i ślepo obstawać przy swoim. Warto za to każdego dnia pracować nad sobą i związkiem z partnerem, a także unikać kilku, niestety, bardzo typowych, zachowań. Jakich?

1. Ciągłe uciekanie od odpowiedzialności

Wina często leży po obu stronach. Zawsze powinnaś o tym pamiętać! Jeśli zaś w każdej niepożądnej sytuacji, automatycznie obarczasz winą swojego partnera, zwyczajnie traktujesz go jak swojego wroga. Powinniście działać razem, mając wspólne cele i życiowe priorytety. Stale ze sobą walcząc, nigdy nie będziecie szczęśliwi. 

 

para

2. Traktowanie partnera jak swoją własność

Pamiętaj, że twój partner jest z Tobą z wyboru, ponieważ tego chce i ci ufa. Nikt zaś nie lubi być ograniczany, jako że wszyscy potrzebujemy swobody i własnej przestrzeni. Dlatego upewnij się, że zapewniasz to swojemu mężczyźnie.

Jay i Alexis

3. Krytyka

W związku należy nauczyć się, jak przyjmować krytykę. To nie jest takie proste, jednak tylko szczerość może pomóc wam w budowaniu prawdziwej i trwałej relacji. Jeśli wiecznie będziesz odbijać piłeczkę, zamiast starać się coś zmienić, nic z tego nie wyjdzie. 

para

5. Żadnych kompromisów

Bycie z kimś w związku wiąże się z poświęceniami. Niekiedy trzeba zrezygnować z innych zobowiązań i poświęcić się dla drugiego człowieka. Brak kompromisów może zaś zniszczyć związek. Tak jak już wspominałyśmy, nie warto bowiem być zbyt upartą. 

para

6. Brak dbałości o siebie i swoje otoczenie

Fakt, że jesteście już ze sobą bardzo długo, wcale nie zwalnia cię z obowiązku, aby dbać o siebie i o porządek w miejscu, w którym żyjesz. Jeśli chcesz wciąż podobać się swojemu mężczyźnie, musisz się starać. Bądź sobą, ale najlepszą wersją samej siebie.

Kenza Zouiten

7. Egoizm

Każdy z nas bywa od czasu do czasu egoistyczny. Pragniemy wtedy skupić się tylko na własnych potrzebach. Nie można jednak być egoistą w związku. Wtedy bowiem sprawiamy, że druga osoba czuje się nieistotna i pozbawiona naszego zainteresowania, co wyklucza zbudowanie czegoś pięknego wspólnie.

 

para

4. Pasywna agresja

Czasami chcąc uniknąć kłótni, przyznajemy po prostu rację swojemu partnerowi. Takie zachowanie jednak do niczego nie prowadzi. Metoda zamiatania problemów pod dywan, prędzej czy później doprowadzi do katastrofy.

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2015 21:40
Jeżeli naprawdę było się zakochanym, to nie można tego zapomnieć ot tak. Jedynie czas może pomóc, choć i to nie zawsze. Byłam ze swoim chłopakiem ponad 4 lata więc coś o tym wiem. Było wspaniale, miałam dla kogo żyć, starac się, wracać do domu. Rozstanie przezywałam straszliwie, szukając wszelkich sposobów na Jego powrót. No i i udało się. Wszystko dzięki urokowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , po 3 miesiącach oczekiwania i huśtawki nastrojów, mój misiek znowu jest mój: )
odpowiedz
zrozpaczona (Ocena: 5) 12.07.2015 06:13
robiłam wszystko co zostało opisane tutaj I wczoraj mnie chłopak zostawił :
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2015 01:37
kurcze chyba pierwszy wasz calkiem udany artykul! Bylam z chlopakiem 2 lata i ani razu sie nie klocilismy co nie bylo normalne. Widac bylo, ze bylismy sobie zupelnie obojetni i w zasadzie zylismy obok siebie, nie zalezalo nam na sobie. Skonczylo sie al nadal mamy swietny kontakt, bardzo sie lubimy i szanujemy ale nie pasujemy do siebie. czasem klotnia jest potrzebna dla oczyszczenia atmosfery a tak, wszystko bylo zamiatane pod dywan i w koncu wszystko sie wypalilo
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo