Jak wygląda związek ze znacznie starszym facetem?

Rówieśnik nigdy nie da Ci tyle, co partner w wieku Twojego ojca.
Jak wygląda związek ze znacznie starszym facetem?
27.06.2015

Większość z nas gustuje w mężczyznach w podobnym wieku. Ewentualnie kilka lat starszych. Nie da się jednak ukryć, że są także kobiety wyraźnie zainteresowane znacznie starszymi panami. Takie pary widujemy coraz częściej i powoli przestajemy zwracać na to uwagę. Dojrzały facet w towarzystwie młodej dziewczyny nikogo już nie szokuje. Zazwyczaj podejrzenie jest jedno – musi być bardzo bogaty, skoro zaimponował ślicznotce, dla której mógłby być ojcem.

Nie ma sensu udawać, że takie sytuacje się nie zdarzają. Pieniądze to wciąż wspaniały afrodyzjak, który sprawia, że różnica wieku i stare ciało przestają mieć znaczenie. Nie warto jednak wrzucać wszystkich takich przypadków do jednego worka. Wśród nas są kobiety, których nie interesuje stan posiadania partnera, ale wiele jego innych zalet. Tych, wbrew pozorom, wcale nie brakuje!

Dlaczego decydujemy się na związek ze znacznie starszym mężczyzną? Oto kilka kwestii, którym wiele z nas nie potrafi się oprzeć...

Zobacz także: Związek ze starszym mężczyzną 

starszy partner

DOŚWIADCZENIE

Ze starszym partnerem nigdy nie zginiesz. Jego już nic nie jest w stanie zdziwić, wprawić w zakłopotanie lub załamać. Przez wiele lat zdobywał doświadczenia, które dopiero teraz zaczynają procentować. Dotyczy to każdej życiowej kwestii – pieniędzy, pracy, mieszkania, relacji damsko-męskich, przyjaźni, samorealizacji. Z niejednego pieca zdążył już zjeść chleb. Dla młodszych kobiet to nie tylko wygodna, ale zwyczajnie pociągająca sytuacja. Wiele z nas szuka w związku nie równorzędnego partnera, ale ojca i mentora. On rozwiąże każdy Twój problem i nigdy nie powie, że czegoś nie da się zrobić. Zawsze znajdzie sposób.

starszy partner

ON NIE CHCE DZIECI

Dla jednych to niewątpliwa wada takiego układu, ale nie brakuje i takich, dla których to największa zaleta. Coraz więcej kobiet świadomie rezygnuje z macierzyństwa. Nie czujemy instynktu i nie zamierzamy nigdy rodzić. W związku z rówieśnikiem może to być problem nie do przeskoczenia, bo chyba każdy facet chciałby kiedyś zostać ojcem. Znacznie starszy partner najprawdopodobniej ma to już za sobą, więc doskonale Cię zrozumie i nie będzie naciskał.

starszy partner

JEST ŚWIETNYM KOCHANKIEM

Sporo się słyszy o problemach starszych panów w sytuacjach intymnych, ale nie ma sensu wpadać w panikę. Nie każdy z nich potrzebuje Viagry lub podobnych specyfików. Każdy natomiast ma na swoim koncie sporo doświadczeń w tej kwestii, a te procentują. Im starszy partner, tym mniejsze skupienie na własnej przyjemności. Jemu będzie zależało przede wszystkim na tym, abyś to Ty poczuła się usatysfakcjonowana. Ma sobie coś do udowodnienia, a Ty tylko na tym skorzystasz.

starszy partner

SYTUACJA FINANSOWA

Tego nie da się ukryć. Dojrzały mężczyzna z racji wieku i doświadczenia zawodowego, zazwyczaj radzi sobie o wiele lepiej, niż jego młodszy konkurent. Wiele z nas pociąga wizja spokojnego i dostatniego życia. Tego rówieśnik zazwyczaj Ci nie zapewni. Sytuacja młodych na rynku pracy jest wyjątkowo trudna, nie ma gwarancji zatrudnienia, a zarobki są zazwyczaj niskie. Z tego powodu na związek ze znacznie starszym partnerem decydują się zwłaszcza te z nas, które zaznały w życiu biedy i marzą o lepszym życiu.

starszy partner

STABILIZACJA ŻYCIOWA

Wiek to nie tylko stabilizacja finansowa, ale i życiowa. Dojrzały mężczyzna zdążył się już wyszumieć, ma na swoim koncie wiele różnych doświadczeń, nie ma ciśnienia na ciągłe szukanie nowych wrażeń. Zazwyczaj ma już mieszkanie, stałe źródło dochodów, własny samochód, sprawdzonych przyjaciół i zwykłą życiową mądrość. Tego brakuje jego młodszym rywalom, którzy wciąż szukają swojego miejsca na ziemi, a karierę i rozwój osobisty stawiają ponad wszystko. Także uczucia.

starszy partner

MĘSKI WYGLĄD

Dojrzałość objawia się także w warstwie czysto wizualnej. Dla wielu z nas wyraźnie zarysowana szczęka, męskie rysy, a nawet zmarszczki wydają się pociągające. Trudno to uzasadnić, ale faktem jest, że wiele kobiet woli taką doświadczoną i nieidealną twarz od gładkiego oblicza rówieśnika. Wtedy wiemy, że mamy u boku prawdziwego mężczyznę, a nie niedojrzałego chłopca. Na taki męski wygląd trzeba sobie zapracować, a to wymaga czasu.

Polecane wideo

Komentarze (78)
Ocena: 4.72 / 5
gość (Ocena: 5) 04.01.2021 00:59
Odradzam, jestem w zwiazku ze starszym facetem od 17 lat i na poczatku bylo super ... Teraz odczuwam roznice wieku i wizualnie i mentalnie. Ja dbam o siebie , cwicze , a moj facet ma ogromny brzuch i Nic z tym nie robi . Te ciagle pouczanie, ze on wie lepiej , gdzie mam jechac na wakacje , co mam robic ... to udreka. Czuje sie umeczona tym zwiazkiem , odradzam dziewczynom wiazanie sie ze starszym gosciem . Polecam romans 1-2 miesiace i szukajcie rowniesnika , bo starszy facet po prostu na starosc bedzie nieatrakcyjny, marudny, drazliwy, Tylko telewizor sofa i lodowka. Absolutnie nie .
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.01.2019 19:51
jestem juz 5 lat w związku z facetem ktory jest ode mnie starszy o 26 lat i jestesmy mega szczęśliwi wszystko sie da jak sie dobrze dopasuje . Ja znalazłam faceta ktorego mega kocham a jak inni nie potrafia tego zaakceptowac ich sprawa zyje dla siebie nie dla innych
zobacz odpowiedzi (1)
noemi (Ocena: 5) 20.08.2017 19:36
Mój mężczyzna jest 31 lat starszy ode mnie. Mamy 11 miesięczną córeczkę. Jesteśmy parą 6 lat i jesteśmy szczęśliwi. Co myślą o Nas inni to nieważne. My nareszcie znaleźliśmy swoje szczęście i radość.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2015 00:16
dfgji
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2015 00:14
lk
odpowiedz

Polecane dla Ciebie