Poruszający list ojca do córeczki na temat jej przyszłego męża. Taki tata to skarb! (Powinnaś to przeczytać)

Choć dziewczynka ma zaledwie kilka lat, już teraz może liczyć na wsparcie taty w przyszłości.
Poruszający list ojca do córeczki na temat jej przyszłego męża. Taki tata to skarb! (Powinnaś to przeczytać)
18.06.2015

Odnalezienie wymarzonego partnera to dopiero połowa sukcesu. Większość z nas, aby poczuć się naprawdę szczęśliwymi, potrzebuje także akceptacji najbliższych. Trudno stworzyć związek i czerpać z niego satysfakcję, kiedy wszyscy wokół są przeciwni temu uczuciu. Niezrozumienie najczęściej spotyka nas ze strony rodziców. Z jednej strony chcą dla nas najlepiej, a z drugiej – przez lata tworzą w swoich głowach wyidealizowany obraz mężczyzny, który by na nas zasługiwał.

Kiedy przychodzi co do czego, okazuje się, że wybrankowi daleko do ideału. Co z tym zrobić? Najprościej byłoby uznać, że nie ma sensu mieszać się w nie swoje sprawy. Zamiast wymagać i pouczać – zaakceptować sytuację i czekać na jej dalszy rozwój. Nie wszyscy to potrafią.

Na szczęście zdarzają się także rodzice, który podchodzą do tego tematu z wyjątkową otwartością i zdrowym rozsądkiem. Tak jak ten ojciec, który opublikował w Internecie list do swojej córki. Choć ta ma zaledwie kilka lat, jego treść dotyczy odległej przyszłości, kiedy miejsce taty zajmie inny mężczyzna - jej mąż...

x

„Droga Ślicznotko,

Właśnie, razem z Twoją mamą, przeszukiwaliśmy Internet i w wyszukiwarce Google natrafiliśmy na listę najczęstszych wyszukiwań na świecie. W czołówce znalazło się zapytanie „jak go sobą zainteresować”.

Zaniepokoiło mnie to. Przejrzałem niezliczoną liczbę artykułów jak być sexy, kiedy podać mu kanapkę, a kiedy piwo i jak sprawić, by facet poczuł się mądry i ważny.

I wpadłem we wściekłość.

Maluszku, to nie jest, nigdy nie było i nigdy nie będzie Twoje zadanie. Rola kobiety nie polega na tym, aby zadowalać mężczyznę - rozpoczyna swój list zaniepokojony ojciec małej dziewczynki.

x

„Maluszku, Twoim jedynym zadaniem jest rozpoznanie własnych potrzeb. Powinnaś zrozumieć, że to Ty zasługujesz na uwagę innych. (Oni równocześnie zasługują na Twoją, ale to musi rozkładać się po równo).

Jeśli uwierzysz w swoją siłę i wartość, wtedy nie będziesz musiała walczyć o niczyją uwagę. Będziesz dla innych atrakcyjna w najpiękniejszy możliwy sposób. Zaimponujesz chłopakowi, który ma swoje potrzeby i marzenia, a równocześnie zechce spędzić resztę życia z Tobą i realizować je wspólnie.

Kochanie, chcę Ci opowiedzieć o chłopcu, którego nie będziesz musiała sobą ciągle interesować. On sam z siebie będzie Tobą zainteresowany, bez tych wszystkich sztuczek. Ponieważ będzie wiedział, że zasługujesz na jego uwagę” - czytamy w poruszającym liście.

x

„Nie interesuje mnie to, czy będzie kładł łokcie na stole w czasie jedzenia – tak długo, jak będzie wpatrywał się w Ciebie i wywoływał tym uśmiech na Twojej twarzy. Nie interesuje mnie to, czy będzie chciał ze mną grać w golfa – tak długo jak będzie potrafił bawić się z dziećmi, które mu dasz. Nie ma znaczenia, jakie będzie miał poglądy polityczne – pod warunkiem, że każdego dnia będzie dokonywał najważniejszego wyboru – jak Cię uszczęśliwić.

Na koniec powiem tak – jeśli spotkasz takiego mężczyznę i nie będziemy mieli ze sobą wiele wspólnego, to nic. Będzie nas łączyło coś najważniejszego: Ty.

Na zawsze zainteresowany Tobą facet,

Tatuś.

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 21:09
kurczę, wzruszyłam się :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 14:40
A tu TRACH! - i córeczka okaże się lesbijką ;p
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 12:12
Same jesteście żałosne i głupie. Jeżeli ten facet jest głupi to kto jest w takim razie mądry? Może Kaczyński!? Nic głupiego w tym liście nie ma. Same mądre słowa! No, ale Polak jakby się nie przysral do czegoś to by sie nie mógł nazywac Polakiem...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 11:32
Jak dla mnie to piękny gest może nawet i wzruszający. Sama chciałabym coś takiego dostać i mimo, że mam przewspaniałego ojca to szczęściem dla tej dziewczynki jest to, że ma na kim polegać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2015 09:44
Jak zwykle marudzicie, że list został upubliczniony. Ja nie mam ojca, jestem już dorosłą kobietą i może wyda wam się to śmieszne, ale przeczytanie cudzego listu jest czasem potrzebne takim osobom jak ja.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo