Chcesz stworzyć trwały związek? Oto 8 rzeczy, które powinnaś zaakceptować!

Wielu parom udaje się przetrwać kryzys. W czym tkwi ich sekret?
Chcesz stworzyć trwały związek? Oto 8 rzeczy, które powinnaś zaakceptować!
18.05.2015

Stworzenie silnej więzi i trwałego związku nie jest łatwym zadaniem, szczególnie, że w życiu bywa różnie i często zostajemy wystawieni na próbę. Nie każdy jest skłonny do poświęceń, tak jak nie wszyscy potrafią być wyrozumiali w trudnych chwilach. Na szczęście wielu parom udaje się przetrwać kryzys. W czym tkwi ich sekret?

1. Zaakceptuj to, czego zmienić z pewnością nie możesz

Twój chłopak jest niecierpliwy? Nie oczekuj od niego anielskiej cierpliwości, jeśli właśnie się pokłóciliście. Pewne rzeczy należą do naszego charakteru i oczywiście możemy nad nimi pracować, ale nad wieloma cechami nie jesteśmy w stanie zapanować, dlatego nie oczekuj diametralnych zmian i doceniaj, że on stara się zmienić dla ciebie.

 

 

 

couple pinterest

8. Uświadom sobie, że on naprawdę nie czyta ci w myślach

Mężczyźni funkcjonują zupełnie inaczej od kobiet, które są naprawdę domyśle i potrafią przewidzieć wiele sytuacji. Nie możesz jednak oczekiwać od swojego partera tego samego, co od twojej przyjaciółki. Ona wie, których lodów i filmu potrzebujesz na chandrę, ale on, cóż, niekoniecznie. Zaakceptuj fakt, że on nie czyta ci w myślach i postaw na przejrzystą komunikację. Dzięki temu zawsze będziecie potrafili się ze sobą dogadać!

 

couple pinterest

7. Nie oczekuj, że on będzie zawsze idealny

Każdy z nas jest człowiekiem i wszyscy popełniamy błędy. On akceptuje twoje gorsze dni, ale w zamian  prawdopodobnie oczekuje wyrozumialości, kiedy jego sytuacja ulega pogorszeniu. Jeśli twój partner właśnie stracił pracę, nie oczekuj, że będzie skakał z radości. Jeśli chcecie stworzyć udany związek, musicie nawzajem się wspierać!

couple pinterest

2. Przede wszystkim zaakceptuj fakt, że on nie jest ideałem

Każdy z nas ma wady, a kluczem do sukcesu jest ich akceptacja zarówno u siebie, jak i u partnera. Jeśli jego charakter tak bardzo przeszkadza ci w tworzeniu silnej więzi, może po prostu nie jesteście dla siebie stworzeni?

couple pinterest

3. Zaakceptuj fakt, że każdy związek rządzi się swoimi prawami

To, co sprawdziło się u twoich przyjaciółek, może zupełnie nie mieć przełożenia w twoim związku. Traktuj każdą sprawę indywidualnie i nie sugeruj się tym, co twoje koleżanki mają do powiedzenia, bo nawet jeśli pewne sytuacje powtarzają się w 90% przypadków, zawsze zostaje 10% w których może znaleźć się właśnie wasz wyjątkowy związek.

couple pinterest

6. Zaakceptuj fakt, że doświadczamy rzeczy w zupełnie różny sposób

Nie miej do niego pretensji, że nie potrafi docenić piękna słońca zachodzącego nad horyzontem morza podczas waszych wspólnych wakacji. Każdy z nas jest inny i poruszają nas inne rzeczy. Nie powinnaś wartościować i mówić, że nie potrafi dostrzegać piękna, szczególnie, jeśil widzi je... w tobie.

couple pinterest

4. To, że on zachowuje się inaczej niż byś chciała, nie oznacza, że robi źle

Każdy z nas jest inny; mamy różne charaktery i zostaliśmy wychowani w odmienny sposób, dlatego nie oczekuj, że jego tok myślenia będzie identyczny jak twój. Różne drogi mogą prowadzić do tego samego celu, dlatego jeśli on zachowuje się przy twoich znajomych lub rodzicach inaczej, niż byś sobie tego życzyła, nie oznacza, że popełnia błąd. Nie staraj się go na siłę zmieniać!

 

couple pinterest

5. Zaakceptuj to,  że on może okazywać ci miłość w inny sposób, niż to sobie wyobrażałaś

Zawsze marzyłaś o tym, aby być obdarowywana kwiatami i bombonierkami, ale on nie jest typem romantyka i okazuje ci miłość na przyklad wypożyczając z biblioteki książki, które mogłyby ci się spodobać. Nawet jeśli zupełnie nie trafia w twój gust, powinnaś nauczyć się dostrzegać wysiłek, jaki wkłada w wasz związek. To klucz do sukcesu!

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.11.2015 01:52
Jeżeli naprawdę było się zakochanym, to nie można tego zapomnieć ot tak. Jedynie czas może pomóc, choć i to nie zawsze. Byłam ze swoim chłopakiem ponad 4 lata więc coś o tym wiem. Było wspaniale, miałam dla kogo żyć, starac się, wracać do domu. Rozstanie przezywałam straszliwie, szukając wszelkich sposobów na Jego powrót. No i i udało się. Wszystko dzięki urokowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , po 3 miesiącach oczekiwania i huśtawki nastrojów, mój misiek znowu jest mój: )
odpowiedz
inferno (Ocena: 1) 18.05.2015 16:21
Rady jak dla jakichś bezmyślnych i pozbawionych emocji robotów ;o
odpowiedz
Basia (Ocena: 5) 18.05.2015 14:46
Trwały związek to marzenie osoby w każdym wieku. Ja swojego partnera poznałam na portalu 45plus. Dopasowaliśmy się idealnie :) Ja wybuchowa, lekko ekscentryczna, mój partner twardo stąpający po ziemi. Łączą nas podobne pasje :) Mam nadzieję, że nasz związek będzie trwały :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo