7 rzeczy, które ranią facetów

Nie chcesz, żeby Twój partner cierpiał? Nie zachowuj się w ten sposób.
7 rzeczy, które ranią facetów
13.05.2015

Kobiety są wrażliwe, uczuciowe i delikatne, a mężczyźni gruboskórni i odporni na cierpienie. Tak myśli większość z nas, ale to tylko… stereotyp. Tak naprawdę faceci również są emocjonalni i mocno przeżywają przykre sytuacje. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak łatwo ich skrzywdzić.

Oto 7 rzeczy, które sprawiają mężczyznom ogromną przykrość:

Ośmieszanie ich przed kumplami

Nawet jeśli nie masz złych intencji i po prostu chcesz być zabawna, docinki i ośmieszanie chłopaka przy jego kolegach jest i tak ciosem poniżej pasa. Kumple dożywotnio będą mu wypominać, że dziewczyna publicznie robi sobie z niego żarty, a on nie ma odwagi, by się jej sprzeciwić.

zakochana para

Wyśmiewanie jego zarobków

„Zarabiasz zdecydowanie za mało. Albo zmień pracę, albo idź po podwyżkę” – być może mówisz to ukochanemu w dobrej wierze. Chcesz, by się rozwijał i żył na wyższym poziomie niż dotychczas. On jednak odbierze to jako upokorzenie. Takimi słowami sprawisz mu ogromną przykrość.

zakochana para

Spojrzenie pełne dezaprobaty

Z pewnością nieraz widziałaś karcący i pełen dezaprobaty wzrok, którym matka obdarza niegrzeczne dziecko. Takim samym spojrzeniem raczysz ukochanego, gdy ten zrobi coś nie po twojej myśli? Lepiej zaprzestań tego nawyku. Mężczyzna szybko ci tego nie wybaczy.

zakochana para

Język ciała

Twój facet próbuje cię rozśmieszyć i zażartować, a ty patrzysz mu prosto w oczy i pukasz się w czoło? A może on chce cię przytulić, a ty odganiasz go jak natrętną muchę? Twoje gesty również mogą skrzywdzić partnera. Język ciała potrafi ranić mocniej niż słowa.

zakochana para

Kwestionowanie jego umiejętności

„Lepiej się za to nie zabieraj, bo i tak ci to nie wyjdzie!”, „nie porywaj się z motyką na słońce!”, „mierz siły na zamiary!”. Każde z tych zdań skrzywdzi twojego ukochanego. Mężczyzna oczekuje bowiem od partnerki wsparcia w każdej sytuacji oraz wiary w to, że jeśli tylko zapragnie – będzie mógł przenosić góry. Kwestionowanie jego umiejętności mocno go zrani i podetnie mu skrzydła.

zakochana para

Poleganie na kimś innym

Facet oferuje ci pomoc, a ty i tak prosisz o nią kogoś innego? Twój chłopak mocno to przeżyje. Nawet jeśli nie powie tego głośno, w głębi serca będzie cierpiał.

zakochana para

Brak wiary w faceta

Jest to jedna z tych rzeczy, które krzywdzą facetów najmocniej. Żaden z nich nie chce uchodzić przed własną kobietą za nieudacznika, któremu nic w życiu nie wychodzi. Zamiast przypominać mu o życiowych porażkach, motywuj chłopaka do realizacji marzeń i celów. Im większe będzie miał w  tobie wsparcie, tym szybciej osiągnie sukces.

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 4.86 / 5
eeee (Ocena: 5) 15.05.2015 00:22
a dla mnie widok płaczącego faceta świadczy o jego prawdziwości a nie zafałszywieniu emojci, nie cierpie takich zachuchanych egoistów, którzy nigdy nie pokażą tego jak jest im źle.. dla mnie takich facet jest mało wiarygodny i na siłę stara się z siebie robić "faceta z honorem" ...
odpowiedz
eM (Ocena: 5) 14.05.2015 22:13
dlaczego jest tu więcej porad jak chuchać i dmuchać na faceta zamiast o to co sprawić żeby i facet zadbał o nas? eghm..
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2015 19:30
o jejciu co za wrażliwcy teraz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2015 18:09
Moj były plakal, zawsze gdy cos szlo nie pojego myśli, obecny nigdy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2015 12:29
Te rzeczy chyba ranią wszystkich, nie tylko facetów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie