Czy można zakochać się... przez Internet?

Czy trwała relacja może rozpocząć się od kilku kliknięć i zdawkowych pytań?
Czy można zakochać się... przez Internet?
09.03.2015

Randkowanie online ma wielu przeciwników. Poszukiwanie miłości poprzez portale, Tindera czy nawet Facebooka, dla wielu z nas wydaje się być zwykłą abstrakcją. Nie potrafimy bowiem wyobrazić sobie trwałej relacji, która rozpoczęła się od kilku kliknięć i zdawkowych pytań. Taka metoda poznawania nowych ludzi ma jednak także swoich zwolenników. I choć nie możemy wam zagwarantować, że dzięki dobremu łączu internetowemu odnajdziecie miłość, co stoi na przeszkodzie, aby spróbować?

Znamy wiele przykładów par, które poznały się właśnie poprzez portale randkowe. Jeśli nadal masz wiele wątpliwości, przeczytaj listę najczęściej zadawanych pytań na ten temat i poznaj nasze odpowiedzi. Być może dzięki temu zdecydujesz się zalogować na jeden z popularnych serwisów.

Czy ludzie rzeczywiście szukają stałych partnerów przez Internet?

Ludzie w rzeczywistości wirtualnej pozwalają sobie na dużo więcej niż w prawdziwym życiu. W Internecie udaje im się pokonać wrodzoną nieśmiałość, a także odnaleźć ciekawych rozmówców, gdy czują się bardzo samotni. Zwykła konwersacja nie zawsze musi kończyć się faktycznym spotkaniem. Ale może! Zdziwiłabyś się, jak wielu ludzi umawia się poprzez portale społecznościowe. Zapytaj choćby swoich znajomych!

 

Prada Marfa

Jak wiele powinnam mówić o sobie? Jakimi informacjami mogę się podzielić?

Po pierwsze, nigdy nie kłam na swój temat. Każdy z nas pragnie pokazać się od jak najlepszej strony, ale nie warto przejaskrawiać rzeczywistości. Nigdy nie poznasz nikogo wartościowego, jeśli sama nie potrafisz być szczera. Mów o sobie, o tym jaka jesteś, co lubisz robić, jakie masz zainteresowania. Nie wysilaj się na żarty, bądź sobą. Staraj się nie być cyniczna. I oczywiście - wybierz swoje najlepsze zdjęcie! Nie pisz też zbyt długich wiadomości i nigdy nie podawaj prywatnych informacji.

 

para

Czy to naprawdę działa?

Patrząc na przykłady ludzi, którzy odnaleźli partnera na stałe, dzięki portalom randkowym, możemy z całą pewnością stwierdzić, że niekiedy taka metoda zdaje egzamin. Jeśli nie potrafisz poznać nikogo wartościowego na żywo (powodów może być wiele - choćby nieśmiałość), spróbuj w Sieci. Nie podchodź do tego jak do życiowej szansy, staraj się zachować dystans, a przy tym dobrze się bawić, a może i do ciebie uśmiechnie się szczęście.

 

komputer

Co jeśli ktoś znajomy dowie się, że korzystam z portali randkowych?

Nie ma się czego wstydzić! Tak jak już mówiłyśmy - mnóstwo osób to robi. Niektórzy żyją bowiem w błędnym przekonaniu, że w Internecie można spotkać jedynie desperatów. To nieprawda. Pomyśl o tym w ten sposób, że ogromna ilość ludzi korzystających z portali zwiększa twoje szanse na poznanie kogoś wartościowego.

 

kawa

Wszyscy w Internecie kłamią?

Wirtualna (nie)rzeczywistość daje możliwość zatajania prawdy na swój temat - zawsze powinnaś mieć to na uwadze. Większość ludzi traktuje jednak Tindera czy inne portale randkowe jako rozrywkę i dobry sposób na zawarcie nowych znajomości. Poza tym, nowo utworzone konta automatycznie łączone są z Facebookiem, dzięki czemu wgrywane są także prawdziwe zdjęcia. Z pewnością rozmawiając w Sieci, trafisz na paru kłamców, jednak z czasem coraz łatwiej będziesz potrafiła ich rozszyfrować. Bądź po prostu czujna.

 

para

Randkowanie online jest takie bezosobowe.

Tak naprawdę jeśli rozmowa online jest ciekawa i intrygująca, w końcu i tak prowadzi do realnego spotkania. Właściwie wydaje nam się także, że pierwsze konwersacje przez Internet bywają bardziej szczere niż pierwsze randki, gdy spotykacie się na żywo. Tak jak już wspominałyśmy, w Sieci wstydzimy się mniej i z większą otwartością opowiadamy o samych sobie. Nie boimy się także pytać. 

 

komputer

Czy to na pewno jest bezpieczne?

Oczywiście, spotykanie się z nieznajomymi może być niebezpieczne. Czy jednak umówione spotkanie z osobą poznaną w Internecie niesie za sobą większe ryzyko niż rozmowa z facetem w barze? Nie wydaje nam się. Najważniejsza zasada brzmi - zawsze umawiaj się w miejscu publicznym. Ponadto, nie podawaj zbyt wiele swoich danych, rozmawiając w Sieci. Nigdy nie dziel się swoim numerem telefonu czy adresem. 

 

Polecane wideo

Komentarze (56)
Ocena: 4.93 / 5
gertruda44 (Ocena: 5) 30.11.2017 16:07
W moim przypadku właśnie tak było, poznałam chłopaka na portalu kochaj.pl i po teście dopasowania poznaliśmy się. Po dwóch tygodniach już się zakochałam, na szczęście z wzajemnością. I planujemy wspólną przyszłość.
odpowiedz
Magdalena (Ocena: 5) 05.01.2017 15:36
I ja poznałam mojego ukochanego przez Internet :-) Zapisałam się do płatnego serwisu (wydawało mi sie strasznie drogo), ale chciałam spotkać kogoś o powaznych zamiarach. Wypełniłam bardzo szczegółowy formularz.... I strzał w dziesiątkę! Napisał do mnie miły email, a po paru dniach spotkaliśmy się w kawiarni. Jesteśmy już razem prawie rok, bardzo się kochamy. Dodam tylko, że mam (dopiero ;-) 40 lat
odpowiedz
Kornelka (Ocena: 5) 03.03.2016 12:46
Jak dla mnie jest to całkiem możliwe, może dlatego, że mi samej udało się poznać narzeczonego przez portal ezeo.pl Nie wiem, wiem jednak, że poznałam tam wielu ludzi, a czas spędzony na rozmowach z nimi będzie najmilej wspominanym w moim życiu :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2015 21:23
Kiedy jestem ciekawa swoich spraw uczuciowych kontaktuję się z wróżbitą Paulusem (wrozbitapaulus.pl), jak dotychczas wszystkie jego wróżby w stosunku do mnie się sprawdzały.
odpowiedz
Podpis...agnieszka pala (Ocena: 5) 22.08.2015 14:26
szukam fajnego chłopaka ktory bedzie o mnie dbał chociaz by miał prace moze miec 24 lata albo 23
odpowiedz

Polecane dla Ciebie