7 cech niedojrzałego FACETA (Zrób sobie przysługę i odejdź pierwsza)

Związek z takim mężczyzną nie ma sensu.
7 cech niedojrzałego FACETA (Zrób sobie przysługę i odejdź pierwsza)
02.03.2015

Chyba nikogo nie zdziwi teza, mówiąca o tym, że kobiety dojrzewają emocjonalnie szybciej niż mężczyźni. I choć wiele z nas uwielbia spontaniczność, chłopięcy urok i umiejętność zabawy, na co dzień potrzebujemy także stabilizacji i dojrzałego podejścia do wspólnego życia. Tylko dzięki temu mamy gwarancję, że uda nam się zbudować coś trwałego. Czy jednak twój mężczyzna ma zadatki na przyszłą odpowiedzialną głowę rodziny? Czy raczej jest typem wiecznego lekkoducha? Tego drugiego można bowiem łatwo rozpoznać...

1. Jesteś jego dziewczyną tylko wtedy, kiedy on tego chce

Czasami przedstawia cię jako swoją dziewczynę, innym razem zaś jako przyjaciółkę. To zależy bowiem od tego, do kogo się zwraca. Jeśli do pięknej kobiety, stara się zostawić sobie otwartą furtkę.

Kochana, rzuć go. Nie warto marnować czasu na kogoś, kto nie jest pewny, czego chce. On na pewno jeszcze przez długi czas nie będzie gotowy na poważny związek. 

 

para

2. Jesteś jego pierwszą "poważną" dziewczyną

To oznacza, że on nie zna różnicy pomiędzy dziewczyną a kobietą. Nie wie też, jak rozwiązuje się konflikty w dojrzały sposób. Od ciebie zależy czy chcesz poświęcić swój czas, aby go tego nauczyć.

para

3. Nie stara się być dla ciebie wsparciem

Potrzebujesz wsparcia kogoś, komu będziesz mogła się wygadać? Jeśli twój facet okazuje ci minimum empatii, a przy tym wyolbrzymia własne problemy i uważa, że zawsze powinnaś być przy nim, uciekaj. To jeszcze chłopiec, który nie chce i nie potrafi zadbać o kobietę.

para

4. Duma ważniejsza niż związek

Jeżeli on nigdy nie potrafi przyznać się do błędu ani przeprosić, oznacza to, że ważniejsza jest dla niego własna duma niż dobro waszego związku. A co jest dla ciebie ważne? No właśnie.

para

5. Nie ma żadnych ambicji

Umówmy się - dojrzali mężczyźni mają ambicje, pragną coś osiągnąć. Zaś chłopcy chcą się jedynie bawić. Najgorsze jest to, że istnieje bardzo mała szansa na to, że to kiedykolwiek się zmieni. Dlatego zastanów się, czy chcesz być z kimś, kogo zawsze będziesz musiała wspierać - finansowo, emocjonalnie itd.

dłonie

6. Brak komunikacji

On unika konfrontacji, nie ma żadnych argumentów i nie potrafi rozmawiać? W każdym związku zdarzają się konflikty. Siła relacji zależy jednak od umiejętności ich rozwiązywania. Jeśli twój facet to uniemożliwia, nie ma sensu całe życie się kłócić.

 

para

7. Poczucie winy

Niedojrzały mężczyzna zrobi wszystko, aby obwinić ciebie o rozpad związku i brak uczuć z jego strony. Zostawi cię lub sprawi, że sama będziesz chciała z nim zerwać. To zaś doprowadzi do tego, że będziesz czuła się winna. Zrób sobie więc przysługę i odejdź pierwsza.

 

Komentarze (38)
Ocena: 4.11 / 5
Straconelata (Ocena: 5) 06.02.2022 18:04
Kiedy pojawił się internet można było rozpocząć dociekania, właściwie co się dzieje w związku. Rozszyfrowanie narcyza mam poza sobą ale co dalej? Niedojrzały mąż to jest diagnoza w dziesiątkę! Zero odpowiedzialności, zero inicjatywy, zero czułości, już nie pamiętam, kiedy na mnie spojrzał. Masakra! Zamykam dla niego moje ogromne serce i przestałam go wspierać. Chodzę na skraju przepaści ale już mocniej trzymam swój kompas. Szkoda, że tak późno...
odpowiedz
Mari (Ocena: 3) 23.07.2020 20:20
Pisała to psycholożka zdradzana przez męża. Mężczyzn uważa za zło konieczne, przydatne tylko w celu zapłodnienia i pieniężnym. To samo jeśli odwrócisz, pasuje do każdej nowoczesnej Kobiety przez duże K (: Tylko współczuć psycholożce, że w Lustro nie zagląda i przez taką zażartość- sama skazuje siebie na samotność do końca. Dla niektórych tabelki są ważniejsze od osób. Oby choć były mąż wyniósł korzyści z nowego związku. Wierzę, że jego nowa Pani jest charakerologicznie przeciwieństwem autorki tego tekstu. Zołzy wyciągnijcie wnioski.
odpowiedz
vc (Ocena: 1) 12.01.2020 12:15
psycholog od siania egoizmu, tylko wygoda i bezproblemowość, branie z życia jak z supermarketu, tylko jednej stronie, psychologicznie uprzywilejowanej wolno się bulwersować i stawiać innym warunki, to gdzie ta dojrzałość, ludzie niedojrzali czy źle wychowani nie są takimi by ich za to karać, są takimi bo są zaniedbani, ale co osoby uprzywilejowane psychologicznie mogą o tym wiedzieć, darmo otrzymali darmo nie chcą dawać
odpowiedz
Kuba 22 516983358 (Ocena: 1) 08.04.2019 23:44
Ale ściek... XD
odpowiedz
Olga (Ocena: 5) 02.03.2019 16:16
Właśnie zakończyłam związek z facetem niedojrzałym emocjonalnie Byłam z nim 4 miesiące Na początku było pięknie a po miesiącu znajomości pokazal jakim jest .Czuly był ale nie. Nadaje się do życia z kobietami .Niby chce a nie potrafi czy nie chce.Fochy o byle co Wszystko się zgadza z opisem wyzej.Odeszlam pierwszą parę dni temu .Facet po rozwodzie kat 44 i nie ma szans na ułożenie sobie życia.Oprocz tegomze był bardzo czuły to nic poza tym .Zero ambicji ,trzeba się było mnie zajmować .Nigdy więcej!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie