Chcesz zerwać ze swoim facetem? Najpierw odpowiedz sobie na 7 prostych pytań!

Czasami warto do strefy uczuć wprowadzić nieco rozsądku i odseparować się od emocji.
Chcesz zerwać ze swoim facetem? Najpierw odpowiedz sobie na 7 prostych pytań!
21.02.2015

Zerwania zawsze są bolesne. Przy czym istnieją sytuacje, w których jesteśmy pewne, że zakończenie relacji to najlepsze wyjście, a także takie, w których stajemy przed dylematem – walczyć o drugą osobę czy poddać się? Miłość nigdy nie jest prosta, dlatego każda decyzja, którą podejmujesz w tej kwestii, powinna być przemyślana i świadoma. Paradoksalnie, czasami warto do strefy uczuć wprowadzić nieco rozsądku i odseparować się od emocji - zwłaszcza w momencie dokonywania ostatecznego wyboru, którą drogą pójść.

1. Czy rzeczywiście dałam z siebie wszystko? 

Nad każdym związkiem, zarówno z przyjacielem, partnerem, jak i z członkiem rodziny, trzeba bezustannie pracować. Dlatego zanim zakończysz jakąkolwiek relację w swoim życiu, upewnij się, że zrobiłaś wszystko, aby ją uratować. Czy naprawdę byłaś zaangażowana w pełni i gotowa do poświęceń? Jeśli rzeczywiście tak było, a mimo to związek cię nie uszczęśliwił, to czas, aby odejść. 

 

para

6. Więcej minusów niż plusów?

Podejdź do tematu zdroworozsądkowo i zrób listę. To wydaje się infantylne, ale w rzeczywistości być może dzięki temu spojrzysz na pewne sprawy z innej perspektywy. Jeśli ilość wad przewyższa liczbę pozytywów, poważnie zastanów się, co dalej.

 

zachód słońca para

5. Czy to zdrowy związek?

Czy ten związek daje ci szczęście, stabilizację, a także inspiruje cię do działania? Jeśli nie, może warto poczekać na kogoś innego. Czasami po prostu czujesz, że to nie jest TO, dlatego bierz pod uwagę wszystko, co podpowiada ci instynkt.

 

 

para deszcz

4. Czy wyraźnie dałam mu do zrozumienia, czego potrzebuję?

Komunikacja jest drogą do osiągnięcia szczęścia. Być może twój partner nie jest do końca świadomy, czego tak naprawdę potrzebujesz. Chcesz z nim zerwać, ponieważ uważasz, że nie umie słuchać lub jest za mało spontaniczny? Powiedz mu o tym! Być może jest szansa, że on to zrozumie i postara się zmienić.

 

 

para

2. Czy ktoś postronny wpłynął na moją decyzję?

Zastanów się, czy twoja decyzja rzeczywiście należy tylko do ciebie. Być może twoi przyjaciele namawiali cię do zerwania z partnerem? Zastanów się, czy rzeczywiście mieli na uwadze jedynie twoje dobro. Pamiętaj, że ostatecznie to musi być w stu procentach jedynie twój wybór.

 

 

para

3. Czy to nie chwilowy impuls?

W każdym związku zdarzają się kryzysy. Czasami w emocjach mówimy wtedy rzeczy, których później żałujemy. Dlatego zanim zdecydujesz się odejść, przemyśl dokładnie, czy to nie jest jedynie chwilowa zachcianka. Co jeśli później zaczniesz naprawdę tęsknić?

 

dłonie

7. Czy to jest to czego pragnę?

Choć przez chwilę przestań patrzeć na innych i nie myśl także o tym, co uszczęśliwi wszystkich wokół. Pomyśl o sobie - czego ty chcesz? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, ale nie martw się, znajdziesz ją. Musisz jedynie naprawdę dobrze to przemyśleć, skupiając się na własnych potrzebach.

 

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2015 10:17
Ech, ja mam swój ideał. Kocham go, jestem szczęśliwa, ale on ma coś do mojej mamy. Ona go bardzo lubi, a on... Nie chcę wybierać między dwojgiem ludzi, których tak kocham.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2015 23:04
wow strzał w dziesiątkę, ostatnio zastanawiam się czy ciągnięcie mojego kilkuletniego związku ma sens...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2015 16:57
Kieruj się sercem. Wybierz to, co sprawia, że jesteś szczęśliwa
zobacz odpowiedzi (1)
vs (Ocena: 5) 21.02.2015 15:33
Artykul adekatny do mojej sytuacji.Dzis kochana siostrzyczka powiedziala mi ze powinnam sie zastanowic z kim jestem i ze moj chlopak to nie chlopak dla mnie na przyszlosc.. Nie wiem co robic strasznie mnie to zabolalo i poszlam do swojego pokoju totalna rozsypka i dol.Jestem z nim prawie rok dba o mnie naprawde taki facet to marzenie ale no jak kazdy ma wady ma naczyniaka plaskiego po prawej stronie kolo nosa. Obecnie jest na etapie usowania no ale jeszcze widac go..Powiedzcie co zrobily byscie na moim miejscu? Sugerowac sie opinia siostry czy kierowac sie sercem??W sumie to z nim bede zyc..
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2015 01:51
Pierwszy raz od dawna bardzo dobry artykuł!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo