Obsesyjnie zazdrosny kochanek

Czy Weronika powinna zerwać ze swoim chłopakiem?
Obsesyjnie zazdrosny kochanek
19.06.2008

Wczoraj pomogłyście zdecydować Kamili, czy powinna zakończyć związek ze starszym o 23 lata Jerzym. Mamy nadzieję, że napisze nam ciąg dalszy swojej historii. Dziś na radę czeka Weronika.

„Mam 23 lata, a od 6 jestem w związku z G. Jeszcze rok temu było naprawdę cudownie, planowaliśmy nawet założenie rodziny, wspólne zamieszkanie, itd. Ale teraz on stał się nie do zniesienia. Wszystko się zaczęło, gdy go zdradziłam. Bardzo tego żałuję, to była głupota z mojej strony i dlatego do wszystkiego się przyznałam. Wybaczył mi (oczywiście nie tak od razu, musiałam starać się o to kilka tygodni), ale też totalnie zwariował. Zaczął mnie dosłownie szpiegować. Codziennie rano, jeśli nie śpi u mnie, dzwoni do mnie z pytaniem, co będę robiła i w szczegółach muszę mu przedstawiać plan swojego dnia. Potem, jeżeli raptem dwie godziny nie Mamy ze sobą kontaktu, on pisze mi SMS-a z pretensjami i zarzutem, że na pewno spotkałam się z „tamtym”. Co wieczór mam awantury, że pewnie go oszukuję i spotykam się z innymi. Nie mówiąc już o tym, że gdy śpię albo wychodzę do łazienki, szpera mi w telefonie i czyta SMS-y. Nawet niewinna wiadomość od kolegi z roku na temat kolokwium jest powodem do awantury. A ja naprawdę jestem wobec niego uczciwa i cała ta sytuacja bardzo mnie męczy. Kocham go i nienawidzę jednocześnie. Czy to w ogóle możliwe? Zastanawiam się, jak powinnam się zachować. Moja przyjaciółka zachęca mnie do zerwania, ale boję się, że będę żałować. Co zrobić? Weronika”

My uważamy, że zerwanie jest ostatecznością. Sugerujemy przede wszystkim rozmowę. Szczerą, bez zbędnych emocji i krzyku. Może być trudno, szczególnie, że każde z Was przekonane jest o swojej racji, a on może wywlec jeszcze historię z przeszłości, gdy go zdradziłaś i stwierdzić, że skoro zrobiłaś to raz, to zrobisz i kolejny. Nawet jeśli jesteś pewna, że do tego nie dojdzie, zrozum, że on się po prostu boi. Jeśli zdecydujesz się na szczerą rozmowę, nie daj się wyprowadzić z równowagi - otwarcie przedstaw swoje zdanie, powiedz o uczuciach i nie podejmuj żadnych radykalnych decyzji pod wpływem emocji. Szkoda by było zaprzepaścić sześć lat związku z powodu zazdrości zakochanego faceta.

A wy jak sądzicie? Czy Weronika powinna zerwać z G.?

Polecane wideo

Komentarze (155)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2012 22:01
Zerwać póki czas
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2009 09:51
zerwac! ja wyszlam za maz za takiego-o wszystko sa awantury,a ja siedze z dzieckiem w domu i nawet nie chce mi sie nigdzie isc,zawsze i wszedzie go zdradzam,ukrywam kombinuje,dzwoni do moich kolezanek i pyta czy teraz do niej pisalam smsa no wariat! wszystko jest przeszukane i wszystkiego sie czepia!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2009 22:47
dla mnie taki związek nie ma sensu.. moj facet zanim jeszcze bylismy razem obiecywal mi ze jak wyjedzie na studia to bd o mnie pamietal... okazało sie ze miał dziewczyne... do teraz nie potrafie zapomniec o tym i mimo ze wtedy nie bylismy jeszcze razem ( a teraz jestesmy ) jestem bardzo zazdrosna i staram sie nie myslec o tej lasce... ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2008 22:29
na moje oko to on Ci już nie zapomni tego i będziesz się męczyła tylko z nim. Nawet jeśli to trudne to myślę że rozstanie jest najlepszym rozwiązaniem, bo jego zachowanie będzie Cię męczyć i albo się sama zaczniesz przez to wykańczać, albo z nieszczęścia znów go zdradzisz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2008 15:02
może jakaś przerwa?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie