Za co powinnaś go przeprosić?

W tych sytuacjach nie unoś się dumą!
Za co powinnaś go przeprosić?
04.01.2015

Każdy z nas popełnia błędy. Ważne jest jednak to, aby umieć przepraszać. W związku nie zawsze mówimy `przepraszam`, gdy czujemy się winni. Czasami te słowa padają z naszych ust jako wyraz tego, że zależy nam na bliskiej osobie.

Istnieją jednak sytuacje, w których warto wyciągnąć dłoń na zgodę i schować dumę do kieszeni. Jakie?

1. Gdy rozpoczęłaś kłótnię

Konfrontacja w związku jest bardzo istotna. Dzięki temu mamy szansę wymienić się opiniami i poszukać rozwiązania problemu. Z drugiej strony, konfrontacja nie ma nic wspólnego z kłótnią czy awanturą. Tak naprawdę wszelkie nieporozumienia można wyjaśnić w spokojny sposób. Wiemy, że bardzo trudno jest powstrzymać wybuch emocji, ale ze względu na szacunek i miłość do swojego partnera, podczas każdej wymiany zdań i poglądów powinnaś próbować się uspokoić. Jeśli jednak nie wytrzymasz i powiesz kilka słów za dużo w złości, koniecznie przeproś. 

 

dłonie para

4. Gdy nie starasz się uczcić specjalnych okazji

To ważne, aby zawsze starać się uczcić rocznicę czy urodziny swojego partnera. Jeśli robisz wszystko, aby te dni były wyjątkowe, jasno dajesz do zrozumienia drugiej osobie, że ci na niej zależy. Jeśli nie... twój ukochany może poczuć się niekochany i zaniedbywany. 

para

2. Zaniedbywanie swoich obowiązków

Wszyscy jesteśmy zajęci i zmęczeni - pamiętaj o tym. Dlatego nigdy nie powinnaś zrzucać swoich obowiązków na ukochanego, tylko dlatego, że jesteś wyczerpana. Każdy z nas ma dużo pracy. To jednak nie oznacza, że inni mają nas z tego powodu wyręczać. Przeproś, jeśli zauważysz, że zachowujesz się w ten sposób. 

para

3. Brak starań

Tak naprawdę, aby podtrzymać płomień uczucia czasami wystarczą małe rzeczy. Gdy nam na kimś zależy, potrafimy dużo poświęcić i zmienić samych siebie. Jeśli nie starasz się na co dzień okazywać uczuć swojemu mężczyźnie, on może poczuć się zaniedbywany. Warto wtedy przeprosić i wprowadzić drobne metamorfozy do waszego codziennego życia. 

para

5. Brak zainteresowania

Czy okazujesz swojemu partnerowi zainteresowanie każdego dnia? Pytasz, jak minął mu dzień, przywiązujesz dużą wagę do jego pracy, hobby czy relacji z rodziną? To ważne, aby okazywać sobie wzajemne zainteresowanie na co dzień. Jeśli zaniedbywałaś swojego partnera przez jakiś czas, przeproś go za to i poproś, aby opowiedział ci o wszystkim, co cię ominęło. I słuchaj. Zawsze słuchaj, co on ma do powiedzenia. 

para

6. Frustracja

Każdy z nas bywa sfrustrowany, zły czy smutny. W związku nie chodzi jednak o to, aby bezustannie wylewać swoje żale. Staraj się mówić o swoich uczuciach, ale nie wyżywaj się na swoim ukochanym. Jeśli jednak wybuchniesz, koniecznie przeproś. 

para

7. Jeśli nie byłaś przy nim, gdy on cię potrzebował

Partnerzy w związku powinni być dla siebie oparciem. Jeśli twój ukochany potrzebował twojego wsparcia, a ty z jakiegoś powodu nie mogłaś przy nim być, koniecznie przeproś. I zrób wszystko, aby mu to wynagrodzić.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
ona (Ocena: 5) 04.01.2015 20:35
czasami przepraszam to musi facetowi uszy uszkodzić żeby doszło słowo przepraszam , bo słowo pisane to nie to samo co jak powiesz głośno do ucha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2015 14:21
Fajnie że jestem sama
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2015 12:33
Dziewczyny a ja mam inny problem. Jestem z facetem od 4 lat, nawet ze sobą mieszkaliśmy, on wyjechał za granicę ( nie patrząc na to co o tm myśleć) do pracy, mówi że kocha, tęskni, nawet przyjechał niespodziewanie na 3 tygodnie ale znów wyjeżdża i wróci za 3 miesiące na 2 tygodnie.... dodatkowo ciągle mowi że nie chce się zaręczać, ślubu itd. Martwi mnie to, bo gdyby tak szalenie mnie kochał, jak uważa to chciałby bym była jego żoną... męczy mnie to
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2015 02:30
Dodam jeszcze, że "przepraszam" nic nie da, jeśli rzeczy się nie polepszą. Po co więc rzucać tym na prawo i lewo, zamiast powiedzieć "wiem, że zaniedbuję swoje obowiązki i pewnie jesteś tym zmęczony, postaram się wrócić do poprzedniej rutyny, gdy troszkę odpocznę".
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2015 02:27
"Wiemy, że bardzo trudno jest powstrzymać wybuch emocji, ale ze względu na szacunek i miłość do swojego partnera, podczas każdej wymiany zdań i poglądów powinnaś próbować się uspokoić. Jeśli jednak nie wytrzymasz i powiesz kilka słów za dużo w złości, koniecznie przeproś." - Ja bym to ujęła inaczej... Otóż, nie warto próbować się uspokajać, bo w takiej sytuacji tłumi się emocje i wcale nie mówi się wszystkiego. A wszyscy dobrze wiemy, że jak człowiek skrywa w sobie jakieś rzeczy, to wszystko narasta i później wybuchamy trzy razy bardziej. Można wyrazić wszystkie swoje emocje (nawet to, że "w tym momencie nie mogę cię znieść") nie wrzeszcząc w niebogłosy. Poza tym uważam, że nie powinno się przepraszać za swoje słowa i tłumaczyć, jak to wiele osób robi, że "powiedziałam to, bo byłam zła i nie o to mi chodziło". Według mnie gdy człowiek jest zły i strzela przeróżnymi słowami, to wszystko jest szczere! Sami tylko nie potrafimy się do tego przyznać. A przepraszanie za szczerość jest dość... dziwne.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo