Plusy związku z młodszym

Wiele kobiet, na przekór tradycji, wiąże się z młodszymi mężczyznami. Takie związki bywają bardzo szczęśliwe. Ale trzeba nad nimi pracować.
Plusy związku z młodszym
05.01.2015

Madonna, Jennifer Lopez, Susan Sarandon, Demi Moore, Reni Jusis, Halle Berry, Małgorzata Szumowska, Mariah Carey, Monika Olejnik – to tylko niektóre celebrytki, które związały się z młodszymi partnerami. Wybieranie sobie młodszych mężczyzn na życiowych partnerów to coraz częstsze zjawisko. Nie tylko w show-biznesie. „Mój partner ma 22 lata, a ja 29” – pisze jedna z internautek. „Poznaliśmy się trzy miesiące temu. Na razie jest cudownie. Świetnie się rozumiemy, dobrze bawimy się ze sobą, możemy rozmawiać o wszystkim. Ale martwi mnie, dokąd to zmierza. Boję się, że on jest za młody na stały związek i w pewnym momencie po prostu zwinie manatki”.

Jest wiele powodów, dla których dojrzałe kobiety wiążą się z młodszymi partnerami. Jeśli przez całe życie spotykały się z mężczyznami od siebie starszymi, to zrozumiałe, że szukają zmiany, urozmaicenia. Zwłaszcza jeśli tamte związki się rozpadły. Opowiada o tym 33-letnia Karolina. „Rozwiodłam się po czterech latach. Wcześniej byłam w długoletnim związku. Zawsze wiązałam się z mężczyznami dużo ode mnie starszymi. Teraz powiedziałam sobie STOP. Uznałam, że zacznę spotykać się z młodszymi. Może z nimi lepiej mi się ułoży”.

Taki związek rzeczywiście może się udać. Z kilku powodów. Przede wszystkim około trzydziestki kobiety czują się najlepiej w swojej skórze. Dokładnie: w wieku 31 lat. Tak wynika z zagranicznych badań. Mają już za sobą trudny okres dorastania i odkrywania własnej kobiecości. Znają swoje mocne strony, potrafią ukryć wady. Wiedzą, co sprawia im przyjemność, czego oczekują od życia i od mężczyzn. Nie zadowalają się byle czym. „Jako dwudziestolatka bardzo chciałam mieć faceta. Gdy się zakochałam, to na zabój. Teraz chce mi się z tego śmiać. Byle chłystek mi nie zaimponuje. Może dlatego, że znam swoją wartość i nie szukam chłopaka na jedną noc” – mówi Gosia, lat 28.

miles aldridge

Niektóre kobiety celowo wybierają sobie niedojrzałych mężczyzn na partnerów – bo chcą poczuć się młodsze, bo chcą mieć kontrolę nad związkiem, bo chcą w nim grać pierwsze skrzypce, bo szukają nowości. Bywa też, że – podobnie jak mężczyźni – przeżywają kryzys wieku średniego (w trakcie menopauzy wiele kobiet cierpi na depresję), a związek z młodym mężczyzną staje się remedium na spadek pewności siebie i niską samoocenę. Taka relacja może się jednak rozpaść, bo ma niewłaściwe fundamenty. Jeśli natomiast kobieta i mężczyzna wiążą się ze sobą, bo czują, że do siebie pasują, ufają sobie, szanują się i świetnie rozumieją, wiek przestaje mieć znaczenie.

miles aldridge

Związek w tajemnicy

Oto opinia internauty, który ukrywa się pod pseudonimem zakochany: „Jestem w związku z kobietą starszą o 14 lat (ja mam 26, ona 40). Bardzo się kochamy, świata poza nią nie widzę. Na razie w tajemnicy, trochę boimy się reakcji rodziny… Nie rozumiem, skąd ten stereotyp, że facet musi być starszy od kobiety. A gdy jest na odwrót, to taki związek budzi zgorszenie w naszym społeczeństwie. Chcemy się pobrać, więc prędzej czy później przedstawię ją najbliższej rodzinie, ale jeszcze nie przyszła na to pora”.

Aktor Mateusz Kościukiewicz ma 28 lat. W 2012 roku ożenił się z 41-letnią reżyserką Małgorzatą Szumowską. 3 grudnia 2012 urodziła się ich córka Alina. „Żyjemy z Małgośką dość zwyczajnie, trochę na uboczu. Robimy swoje. Czasem widzę nasze zdjęcie w gazecie, czytam podpis wyssany z palca. Przewracam stronę, widzę kolejną osobę. I wiem, że to też nie ma związku z rzeczywistością” – powiedział Mateusz w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”. Aktor dodał, że ma nadzieję, że jego córeczka wyrośnie na niezależną kobietę. Jak jej mama. „Marzę, żeby była jak jej matka. Wolna. Żeby nie bała się powiedzieć ludziom czegoś, co jest dla nich niewygodne. Żeby była niezależna”.

Ewa Podsiadły-Natorska

miles aldridge

Wiek nie ma znaczenia?

Co więcej, wielu młodych mężczyzn dojrzałe kobiety bardzo pociągają. Jeśli przejrzy się fora dyskusyjne, okaże się, że dwudziestolatki często uważane są za nudne, zakompleksione, nieciekawe. Mężczyźni wiedzą, że szukają one mężów. I dlatego od nich uciekają. Dojrzała kobieta to natomiast wyższa półka – szansa na przeżycie czegoś innego. Bez zobowiązań. A jeśli wyjdzie z tego związek, to w porządku. Oboje zdecydują się na niego świadomie. A niego dlatego, że tak wypada, że już czas, że tylko ona nie ma męża wśród koleżanek.

Jeśli kobieta oczekuje wyłącznie przygody, romans w młodym mężczyzną jest jej bardzo na rękę. Dostanie to, czego szuka – dużo czułości, namiętności. Psychicznie odmłodnieje o kilka lat. „Mam 42 lata i wielokrotnie byłam z chłopakami o jakieś 20 lat młodszymi. Po prostu wyglądam młodo i atrakcyjnie i wtedy wiek się nie liczy. Oni chyba w ogóle nie wiedzieli, w jakim jestem wieku, po prostu im to odpowiadało… W miłości wiek się nie liczy – to kwestia gustu” – pisze jedna z internautek.

miles aldridge

Możliwe obawy

Miłość między starszą kobietą i młodszym mężczyzną może doprowadzić do tego, że postanowią się ze sobą związać. Bardzo często pojawiają się wtedy obawy. Ona martwi się, że on w pewnym momencie stwierdzi, że się znudził albo że nie jest gotowy na poważną relację. Może się też obawiać, że w swoim środowisku będzie wyglądała niepoważnie z młodym chłopakiem u boku. Z drugiej strony on też może stwierdzić, że związek z dojrzałą kobietą to ograniczenia. Np. jeśli ona nie chce mieć dzieci, a on przeciwnie. Ale tak mogłoby się zdarzyć w każdej relacji. Trudno więc tłumaczyć wszystko wiekiem. Ludzie albo do siebie pasują, albo nie.

Internautka Krystyna pisze tak: „Jestem od 20 lat z mężczyzną młodszym o sześć lat. Jak dotąd jestem bardzo szczęśliwa. A gdyby teraz znalazł młodszą, to ten związek i tak byłby dłuższy niż związki moich koleżanek, które miały starszych od siebie mężów. Cokolwiek się stanie, zawsze będę miała za sobą 20 lat szczęścia. A nie każdemu jest to dane. Nie bójmy się takich związków, lepiej coś przeżyć i potem żałować niż żałować, że się tego nie przeżyło”.

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2015 13:50
Jestem z młodszym,już 30 lat!Wiek nie gra roli...ważny jest charakter.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2015 14:57
Kiedy zostawiła mnie narzeczona czułem ból nie do opisania. Na szczęscie pomogła mi rytualistka ze strony urokmilosny24.pl – dziewczyna wróciła, a ja zyje pełnią życia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 16:35
Mam 33 lata , jestem w związku z 18 sto latkiem i nigdy w życiu nie byłam bardziej szczesliwa i rozumiana przez druga osobe. Problemem nie jest wiek tylko szacunek do drugiej osoby i to jak się ze sobą dogadujecie. Nigdy nie poznałam bardziej odpowiedzialnego i troskliwego faceta On jako pierwszy nie jest skupiony jedynie lub w wiekszości tylko na sobie samym tak jak jego poprzednicy.
odpowiedz
N (Ocena: 5) 07.01.2015 07:53
Ja też miałam młodszego faceta - teraz jest już moim mężem :) ja mam 26 lat on 20, pobraliśmy się pod koniec grudnia 2014 po 2,5 roku znajomości. Na początku miałam obawy że młodszy że co on tam wie, ale szybko zmieniłam zdanie. Młodszy facet to wielka zaleta! Ambitny, czuły, kochający, ma dużo energii ;) POLECAM
odpowiedz
mala_mi (Ocena: 5) 06.01.2015 18:08
Mam młodszego chłopaka od siebie o 2,4 roku .. Kompletnie nie czuję różnicy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo