Czy to już miłość czy tylko zakochanie?

Prawdziwa miłość bardzo różni się od zakochania, choć wiele z nas traktuje te uczucia jakby były tożsame.
Czy to już miłość czy tylko zakochanie?
30.11.2014

Prawdziwa miłość bardzo różni się od zakochania, choć wiele z nas traktuje te uczucia jakby były tożsame. W rzeczywistości jednak zrozumienie odrębności pomiędzy nimi, ułatwia zbudowanie długiej i poważnej relacji. Jeśli to jest twój cel, czytaj dalej i dowiedz się, jak odróżnić prawdziwą miłość od zakochania?

1. Gdy jesteś w kimś zakochana, pragniesz tej osoby

Momentami, czujesz nawet, jakbyś chciała mieć jej część zawsze przy sobie. Bierze się to stąd, że gdy jesteśmy zakochane, czujemy swego rodzaju potrzebę posiadania. Równocześnie bardzo zależy nam na stuprocentowej wyłączności. Nie tylko pragniesz tej osoby, ale także jej potrzebujesz. Czujesz potrzebę uszczęśliwiania jej, chcesz dawać jak najwięcej od siebie. Pragniesz obdarzyć ją wszystkim co najlepsze, nawet jeśli oznacza to rozłąkę. 

 

 

 

 

para pocałunek

5. Gdy jesteś w kimś zakochana, możesz się odkochać

Będąc zakochana, nie umiesz do końca racjonalnie ocenić otaczającej rzeczywistości ani swojego partnera. Widzisz wzystko w różowych barwach. Oczywiście, ten stan nie trwa wiecznie. 

 

Gdy kogoś kochasz, nie możesz się odkochać

Miłość do tej osoby określa cię, jest częścią ciebie. Ci, których kochamy, na których nam zależy, którzy mieli na nas największy wpływ, tak naprawdę nigdy nas nie opuszczają. 

Mogą zniknąć z naszego życia, wyjechać daleko, ale tak naprawdę wciąż tu są. Myśl o nich, wspomnienia i towarzyszące im emocje pozostają na zawsze.

 

 

 

Lauren Conrad

3. Gdy jesteś zakochana, wciąż do czegoś dążysz

Wciąż masz jakiś cel. Pragniesz spędzać więcej czasu razem, bliżej się poznać, robić coraz więcej z myślą o drugiej osobie. Oczywistym celem jest także zbudowanie trwałego związku.

 

Gdy kogoś kochasz, nigdzie nie musisz się już spieszyć

Nie musisz dążyć do miłości i zaangażowania, ponieważ to jest już za tobą. Wielu ludzi przeraża ta świadomość, ponieważ czują ciągłą potrzebę, aby robić postępy. W tej sytuacji jednak musisz pracować intensywanie nad tym, aby wzmocnić swój związek. To powinien być twój cel, realizowany każdego dnia wspólnego życia.

 

para młoda

2. Gdy jesteś zakochana, wciąż odczuwasz silne emocje

Twój mózg produkuje emocjonalny koktajl, który sprawia, że wciąż czujesz się osłabiona ze szczęścia. Pragniesz, by to trwało wiecznie. I tu rodzi się problem. Nie można bowiem wciąż czuć się jak w niebie.

 

Gdy kogoś kochasz, twoje emocje ewoluują, zmieniają się

Miłość mniej odnosi się do emocji, a bardziej do myśli.

Myślimy o tym, że chcemy dla drugiej osoby jak najlepiej, pragniemy jej szczęścia, podejmujemy decyzje z myślą o niej. Często kochając kogoś, pragniemy znów poczuć motylki w brzuchu i silne emocje, ponieważ czujemy niedosyt. Prawda jednak jest taka, że zakochaniu towarzyszą emocje, które rzadko później wracają. Za to wtedy mamy do czynienia z uczuciami, typowymi dla prawdziwej miłości, które są nieco inne, ale także bardzo istotne. 

Lauren Conrad

4. Gdy jesteś zakochana, wydaje ci się, że zależy ci na tej osobie najbardziej na świecie. W rzeczywistości, wyolbrzymiasz te uczucia

Zakochanie jest znacznie prostsze od miłości. Gdy jesteś zakochana, wszystkie emocje i hormony w twoim mózgu sprawiają, że obiekt westchnień wydaje ci się być najcudowniejszą osobą na świecie.

Smutne jest to, że gdy emocje opadają, pozostaje jedynie zdezorientowanie i zmieszanie.

 

Gdy kogoś kochasz, zależy ci na tej osobie bardziej, niż potrafisz to przyznać

Nawet jeśli starasz się o niej zapomnieć, prędzej czy później, życie przypomina ci o tej miłości. I żadna rozłąka, krzywda czy żal nie potrafią tego zmienić.

Komentarze (7)

Ocena: 4.57 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2015 19:17
Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2014 22:24
Warto kochac i ja ciebie kocham i bende kochal zawsze M
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 30.11.2014 22:19
troche taki pseudointelektualny belkot...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2014 10:57
Miłość to najsmutniejsze uczucie na świecie. Zwłaszcza, gdy kochasz kogoś, z kim nigdy nie będziesz mógł być. To niszczy.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo