Mężczyzna czy chłopiec - z kim jesteś w związku?

Sprawdź, czy twój ukochany zachowuje się jak nieodpowiedzialny dzieciak, czy jak dojrzały partner.
Mężczyzna czy chłopiec - z kim jesteś w związku?
18.09.2014

Nie wiek faceta o nim świadczy, a dojrzałość psychiczna, podejście do życia i jego czyny. Być może wydaje ci się, że trafiłaś na świetny egzemplarz, ale uważaj – warto najpierw sprawdzić, czy ten mężczyzna ma poukładane w głowie. I czy przypadkiem to nie chłopiec, którego będziesz musiała wychowywać. Oto różnice między małym chłopcem a dojrzałym facetem.

Chłopcy: deklarują, że coś zrobią

Mężczyźni: robią to

Zazwyczaj jest tak, że ci, którzy dużo o sobie mówią, niekoniecznie mają się czym pochwalić – tak jak w tym przysłowiu o krowie, która dużo ryczy, a mało mleka daje. Chłopcom zwykle buzia się nie zamyka. Jak najęci gadają o tym, ile mieli kobiet, jakich to nie zgromadzili oszczędności, czego by nie zrobili swojemu szefowi czy chłopakowi, który im podpadł. Tyle że z tego paplania niewiele wynika. Tymczasem mężczyzna nie chwali się swoimi podbojami i nie opowiada niestworzonych historii. Jeśli ma coś do zrobienia, po prostu to robi.

Chłopcy: winią innych za swoje niepowodzenia

Mężczyźni: biorą odpowiedzialność za swoje niepowodzenia

Proste. Chłopiec nigdy nie przyzna, że coś mu nie wyszło. Wszyscy po kolei są winni za to, że mu się nie udało – kumpel, szef, dziewczyna, ojciec et cetera. Gdy źle potraktuje partnerkę, będzie się tłumaczyć, że go sprowokowała. Mężczyzna nigdy by się tak nie zachował, bo on w przeciwieństwie do chłopca potrafi przeprosić i wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co zrobił. Umie przyznać się do błędu.

Chłopcy: nie dotrzymują słowa

Mężczyźni: stają na głowie, by słowa dotrzymać

Jeśli prosisz partnera, aby zrobił dla ciebie coś ważnego, możliwości są dwie – albo zawali sprawę i będzie się potem głupio tłumaczył (chłopiec) albo zrobi wszystko, by dotrzymać słowa i spełnić to, na czym ci zależy (mężczyzna). Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, jak jest to ważne – zwłaszcza na dłuższą metę fakt, że możesz na niego liczyć, jest nieoceniony. Trzymaj się z daleka od podlotków, którzy dużo gadają, ale niewiele z tego wynika.

Nick Bateman

Chłopcy: odcinają się od rodziny

Mężczyźni: szanują rodzinę

Mówimy o normalnej sytuacji, czyli takiej, w której rodzice wychowywali go jak należy, otaczali troską i szacunkiem. Chłopiec tego nie doceni. Krzyknie na ojca, poniży matkę i odetnie się od nich, gdy tylko nadarzy się okazja. Zupełnie inaczej niż mężczyzna, który szanuje swoich rodziców za trud, jaki włożyli w jego wychowanie, a jeśli się z nimi nie zgadza, to stara się to omówić. Pamiętaj, że stosunek do rodziny bardzo dużo mówi o jego charakterze.

Nick Bateman

Chłopcy: żyją chwilą

Mężczyźni: dbają o swoją przyszłość

Chłopiec uwielbia się bawić i z pewnością nie nudzisz się w jego towarzystwie. To dobre, ale tylko na chwilę. Na dłuższą metę trudno układać sobie z kimś takim życie. Mężczyzna jest inny – już dziś myśli o swojej przyszłości i stara się ją zabezpieczyć. Bo wie, że tylko od niego zależy, jak mu się ułoży życie. Mężczyzna nie czeka, aż manna spadnie mu z nieba. Gorzej z chłopcem – on najpierw idzie na imprezę, a myśleniem o przyszłości póki co nie zaprząta sobie głowy.

Ewa Podsiadły-Natorska

Nick Bateman

Chłopcy: robią to, co najłatwiejsze

Mężczyźni: robią to, co słuszne

Chłopiec zawsze idzie po linii najmniejszego oporu. Ciężka praca, dotrzymywanie słowa, wysiłek – to nie dla niego. Gdy tylko pojawią się problemy albo przeciwności losu, chłopiec weźmie nogi za pas. Jeśli masz wrażenie, że twój partner nigdy się nie wysila, to znak, że masz do czynienia z chłopcem. Zupełnie inaczej zachowuje się mężczyzna. On nigdy nie wybiera najłatwiejszego rozwiązania, tylko to, które jest słuszne i właściwe – nawet gdyby wymagało to poświecenia czy sporo pracy.

 

Nick Bateman

Chłopcy: zazdroszczą sukcesów innym

Mężczyźni: sukcesy innych ich motywują

Jeśli chcesz sprawdzić, z kim tak naprawdę masz do czynienia, zwróć uwagę, jak na twojego partnera wpływają sukcesy innych. Mężczyzna myśli tak: skoro ty masz, a ja nie, to zrobię wszystko, by też mieć. Chłopiec myśli natomiast tak: skoro ty masz, a ja nie, to zrobię wszystko, byś ty też nie miał. Chłopiec lekceważy sukcesy innych, zazdrości ich, denerwuje się, gdy o nich słyszy. Mężczyzna zachowuje się inaczej – dla niego osiągnięciach innych ludzi są inspiracją i motywacją do działania.

Nick Bateman

Chłopcy: traktują kobiety jak ***

Mężczyźni: traktują kobiety jak damy

Stosunek mężczyzny, z którym się spotykasz, do kobiet jest szalenie ważny. W taki sam sposób, jak traktuje obce dziewczyny, będzie traktował ciebie. Facet, który śmieje się z kobiet, zachowuje się względem nich niegodnie i traktuje je jak towar na sprzedaż, to dzieciak i prostak, od którego powinnaś trzymać się z daleka. Na partnera życiowego szukaj sobie mężczyzny, który bez względu na okoliczności traktuje kobietę jak damę, odnosząc się do niej z szacunkiem.

Nick Bateman

Chłopcy: są bierni

Mężczyźni: są aktywni

Czy zadałaś sobie kiedyś pytanie, dlaczego on wciąż jest bezrobotny? No tak – w tym kraju nie ma pracy dla osób z jego wykształceniem ;-). A tak na poważnie, to czy przypadkiem nie jest tak, że on jakoś niespecjalnie się pali, by ją znaleźć? Zresztą nie chodzi wyłącznie o pracę. Chłopiec bardzo często zachowuje się biernie – nie ma pomysłów, nie jest kreatywny i chętny do działania. Tymczasem mężczyzna bierze sprawy w swoje ręce i działa, po prostu działa. To ktoś, kto dotrzyma ci kroku.

Polecane wideo

Komentarze (20)
Ocena: 4.7 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 02:10
Po 5 latach w małżeństwie spadła na mnie wiadomość niczym grom z jasnego nieba. Mąż stwierdził że nasz związek się wypalił i ze ma kogoś innego. Nie mogłam się ruszyć w tamtej chwili. Świat mi się zawalił. Ale nie dałam za wygraną. Zamówiłam rytuał miłosny na polecanej tutaj stronie urok-milosny.pl , a mąż po 43 dniach do mnie wrócił. Moje szczęście po jego powrocie było nie do opisania.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2014 00:50
Mój facet ma 40 lat i jest nadal chłopcem.
odpowiedz
Ups? (Ocena: 5) 27.09.2014 23:36
W takim razie nie ma mężczyzn? :O
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2014 23:02
Mój to chyba chłopiec, który jednak staje się powoli mężczyzną, bo zauważam wiele zmian. Kiedyś uciekał od rodziny, ale ostatnio widzę, że coraz częściej o nich myśli. Kiedy mama miała wypadek, bardzo się tym przejął i pomagał jej. Dużo myśli też o przyszłości, zaczyna snuć poważne plany, część związanych też ze mną. Minus taki, że od trzech lat większość z jego planów była jedynie słowna i z różnych wymyślonych przyczyn nie dotrzymywał słowa. Miał bardzo trudną sytuację finansową, nie zrobił mi prezentu na urodziny ani nic, przecież wystarczyłaby własnoręcznie zrobiona laurka z wymyślonymi życzeniami, naprawdę nie oczekuję wiele i dużo innych podobnych sytuacji. Mam nadzieję, że to się zmieni
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2014 12:54
Ja mam chłopca niestety ale wiedziałam to i bez tego artykułu bo on ma dopiero 18 lat to nie ma co się cudów spodziewać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie