7 kłamstw na temat miłości, w które być może wierzysz

Pora poznać prawdę na ten temat.
7 kłamstw na temat miłości, w które być może wierzysz
19.08.2014

Byłaś kiedykolwiek zakochana? Na pewno. Podobnie jak tysiące innych ludzi. Każdy z nich (Ty również!) ma na temat miłości swoją teorię, którą uważa za jedyną słuszną prawdę i rozpowszechnia ją wśród znajomych. Ale czy oby na pewno Twoje przekonania na temat tego uczucia są właściwe? A może wierzysz w stek bzdur, które zupełnie nie mają racji bytu?

Sprawdźmy to. Przed Tobą lista 7 kłamstw o miłości. W które z nich do tej pory wierzyłaś?

Kłamstwo nr 1.: Gdy kogoś kochasz, powinno być dla Ciebie jasne, czy chcesz spędzić z tą osobą resztę życia

Spotykasz się ze świetnym chłopakiem i wiesz na sto procent, że go kochasz. Ale kiedy koleżanki pytają cię: „To Ten Jedyny?”, nie wiesz, jak powinnaś odpowiedzieć. Z jednej strony jest ci z nim dobrze, ale czy to na pewno facet, któremu mogłabyś urodzić gromadkę dzieci?

Nie przejmuj się, że nie umiesz jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To zupełnie normalne i nie daj sobie wmówić, że powinno być dla Ciebie jasne, czy chcesz spędzić z daną osobą resztę życia. Niektóre kobiety mają co do tego wątpliwości nawet w dniu własnego ślubu!

miłość

Kłamstwo nr 3.: Prawdziwa miłość zdarza się rzadko

Tkwisz w toksycznym związku, bo wszyscy dookoła wmawiają ci, że lepszy taki partner niż żaden? Albo że już nigdy nikt cię nie pokocha tak, jak on, bo prawdziwa miłość zdarza się niezwykle rzadko? Bzdura. Tak naprawdę miłość czeka na każdym kroku. Wystarczy odrobina chęci i odwagi. Nie bój się o nią walczyć.

miłość

Kłamstwo nr 5.: Prawdziwa miłość nie wymaga wysiłku

Tak rzeczywiście jest, ale tylko na pierwszym etapie związku, gdy idealizujemy swoją drugą połówkę i jesteśmy jej w stanie wybaczyć dosłownie wszystko. Z czasem dostrzegamy jednak w partnerze coraz więcej wad. Niektóre z nich wydają się na tyle irytujące, że myślimy nawet o zerwaniu. I właśnie wtedy potrzeba obopólnej pracy partnerów nad związkiem. Bez wysiłku uczucie może wypalić się bardzo szybko.

miłość

Kłamstwo nr 6.: Miłość to najlepsze uczucie pod słońcem

To oczywiste, że przyjemnie jest kochać i być kochanym. Ale jeśli nie masz akurat faceta, możesz doświadczyć wielu ekscytujących uczuć, które są porównywalne z tym, co daje nam miłość. Nikt cię nie ogranicza, sama sobie jesteś sterem i okrętem. Możesz podróżować po świecie, imprezować do białego rana lub skakać ze spadochronem. Grunt, byś potrafiła cieszyć się tym, co masz, a nie zadręczała tym, czego akurat ci brakuje.

miłość

Kłamstwo nr 7.: To, że kogoś kochasz, wiesz od razu

Tutaj nie ma reguły. Jedni zakochują się od pierwszego wejrzenia, inni po tygodniu, a jeszcze inni potrzebują do tego nawet… kilku lat. Miłość to jedno z najbardziej nieprzewidywalnych uczuć na świecie. Może sprawić, że serce zabije nam mocniej do kolegi z pracy, sąsiada spod piątki lub do przypadkowego mężczyzny z supermarketu. Zapamiętaj sobie jedno: w miłości nie obowiązują żadne reguły.

miłość

Kłamstwo nr 2.: Miłość sprawia, że wszystko staje się proste

W komediach romantycznych miłość zawsze jest prosta: główni bohaterowie prędzej czy później zakochują się w sobie, a ich historia kończy się jednym wielkim happy endem. W życiu nie jest już tak łatwo. Nigdy nie wiesz, czy dana kłótnia z twoim facetem nie zakończy się definitywnym rozstaniem. Na ekranie partnerzy są w stanie wybaczyć sobie wszystko. W realu niestety nie jest to regułą.

miłość

Kłamstwo nr 4.: Miłość jest wieczna

Ze wszystkich rzeczy wiecznych, miłość trwa najkrócej – zapamiętaj sobie te słowa. Bo choć teraz jesteś w szczęśliwym związku, nikt nie zagwarantuje ci, że tak będzie już zawsze. Być może twój facet zakocha się za jakiś czas w innej kobiecie lub ty poznasz kogoś bardziej interesującego niż on.

Ciesz się swoim związkiem, ale nigdy nie zapominaj o tym, że jeśli z jakichś powodów zerwiecie, świat będzie toczył się dalej. Okrutne? Tak. Ale takie podejście pozwoli ci szybciej otrząsnąć się po ewentualnym rozstaniu.

Komentarze (31)

Ocena: 4.03 / 5
Doskias35 (Ocena: 3) 31.05.2018 14:58
"Być może twój facet zakocha się za jakiś czas w innej kobiecie lub ty poznasz kogoś bardziej interesującego niż on." "Wymienić na lepszy model", eh? Absolutnie obrzydliwe.
odpowiedz
Zguba (Ocena: 5) 17.10.2017 21:09
Być może jeszcze jednym kłamstwem jest to, że mam przekonanie, że na drodze ku szczęśliwej miłości stoją biznesmeni, politycy, bandyci oraz służby policyjne a na końcu obywatele, którzy zrobią wiele abym był na końcu. To jak zabawa w kolejarza. Tyle, że dla mnie zabawą to nie jest. Zabawa w pieniądze redukuje miłość do zera. Prawdziwa miłość a w zasadzie jej podstawa zaczyna się od szczerego zauroczenia osobą a nie otaczającą tę osobę majętnością czy status społeczny. Zapytaj się luksusowej prostytutki, to ci powie czy masz szanse.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2015 19:18
Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2014 14:03
ktoś tu chyba nie rozróżnia miłości od zakochania
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2014 09:56
Prawdziwa miłośç i siè rozstaliście po 2 latach. Do tego byliście dziećmi. Nic dojrzałego w tym nie było.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo