Głupstwa popełniane z miłości

Zakochana kobieta często robi głupstwa, które nie powinny się jej zdarzyć.
Głupstwa popełniane z miłości
07.08.2014

MiłośćMiłość! Tyle już o niej napisano i powiedziano. Na jej temat powstały tysiące książek, poradników, artykułów, filmów, piosenek. Dzięki nim – teoretycznie – powinnyśmy wiedzieć, czego nie należy robić, a co w sprawach między kobietą a mężczyzną jest wskazane. Właśnie – teoretycznie. W praktyce zwykle okazuje się, że wciąż powielamy te same błędy, a pomyłki innych niczego nas nie uczą. Oto, jakie (najgłupsze!) wpadki zdarzają nam się najczęściej.

„Już nigdy się nie zakocham”

Oto zdanie, które zbyt często pada z ust nieszczęśliwie zakochanych dziewczyn. Wypowiadamy je, gdy ktoś złamie nam serce, gdy zostaniemy porzucone, wykorzystane, oszukane. Wydaje nam się wtedy, że właśnie straciłyśmy szansę na miłość i że nie ma mowy, byśmy znowu obdarzyły kogoś uczuciem. To bzdura. Prawdziwą miłość bardzo często znajduje się po latach poszukiwań i pomyłek. Uważaj tylko, bo z takim podejściem możesz przegapić szansę na coś pięknego.

„Umówię się z innym, żeby zapomnieć o byłym”

Czasem, by szybko wyleczyć złamane serce i stanąć na nogi po rozstaniu czy odrzuceniu, rzucamy się w wir randek, dajemy się swatać, imprezujemy bez opamiętania. Można wtedy popełnić sporo głupstw, których potem będziesz żałować – np. dać nadzieję na związek facetowi, który w ogóle do ciebie nie pasuje, czy pójść do łóżka z niewłaściwym mężczyzną. Tymczasem pamiętaj, że nic nie dzieje się z dnia na dzień. Daj sobie czas na wyleczenie ran i dopiero zacznij rozglądać się za nową miłością. Działając pochopnie, możesz podjąć złe decyzje.

Miłość nie istnieje”

Owszem, istnieje i przekonasz się o tym na własnej skórze prędzej czy później. Być może jakiś niedojrzały chłopak, który nie ma pojęcia, jak zbudować trwały związek, potraktował cię w niewłaściwy sposób i teraz przez niego cierpisz. Nierozsądne jest jednak myślenie, że miłości nie ma. Ten punkt jest pokrewny ze wcześniejszym, który wiąże się z zakładaniem, że nie spotka cię już prawdziwe, głębokie uczucie. Wskazówka? Otwórz się na nowe znajomości i nie uprawiaj czarnowidztwa.

kobieta w czerwieni

„Wszystko mu wybaczę”

Zdradził cię? Oszukał? Uderzył? Już nawet nie pamiętasz dokładnie, o co poszło. Wystarczyło, że on użył kilku czułych słówek, a ty wybaczyłaś mu wszystko – i znowu jesteście razem. Dlaczego to sobie robisz? Dobrze wiesz, że nie powinnaś spotykać się z facetem, który źle cię traktuje. A jeśli potrafisz mu wszystko wybaczyć, krzywdzisz i unieszczęśliwiasz samą siebie. To już nie błąd, a – za przeproszeniem – głupota do kwadratu. Wbrew temu, co śpiewała Hanka Ordonówna, miłość nie powinna wybaczać wszystkiego.

kobieta w czerwieni

„Chętnie uprzykrzę mu życie”

To zrozumiałe, że masz ochotę zemścić się na facecie, który cię zostawił – szczególnie jeśli odszedł do innej. Chodzą nam wtedy po głowie różne rzeczy. Może masz chęć wrzucić do internetu kompromitujące go zdjęcia? Albo wysyłać mu codziennie po kilkadziesiąt szkalujących go SMS-ów? Nieważne, co chcesz zrobić – zapomnij, że w ogóle przeszło ci to przez myśl. Im szybciej zapomnisz o tym facecie, tym lepiej dla was obojga. A zachowując się w ten sposób, wcale sobie nie pomagasz.

Ewa Podsiadły-Natorska

kobieta w czerwieni

„Spróbuję wzbudzić w nim zazdrość”

Nieważne, czy on ci się tylko podoba, czy właśnie się rozstaliście. Desperacka próba zwrócenia na siebie uwagi poprzez wzbudzanie zazdrości jest nieporozumieniem. Niczego w ten sposób nie zyskasz. Mężczyzna, który nie chce być z tobą, nagle nie zmieni zdania – niestety. A swoim zachowaniem możesz jedynie utwierdzić go w przekonaniu, że podjął słuszną decyzję. Poza tym nie powinnaś traktować siebie w ten sposób. Nie wyszło? To się zdarza. Przełknij gorzką pigułkę i żyj dalej!

„Nikt mnie nie pokocha tak jak on”

Załóżmy, że jesteś z kimś związana, ale coś ci w tym związku nie pasuje. Często się sprzeczacie, nie rozumiecie, nie wydaje ci się, żebyś była szczęśliwa. Ale nie odchodzisz. Powód? Bo on tak bardzo cię kocha. Bo zrobiłby dla ciebie wszystko i nie znajdziesz drugiego mężczyzny, który obdarzyłby cię takim uczuciem. O rany, dlaczego sobie to robisz? Po pierwsze: jeśli nie jesteś szczęśliwa, absolutnie nic nie powinno trzymać cię przy mężczyźnie. Po drugie: możesz spotkać jeszcze wielu facetów, którzy będą cię kochać jak szaleni. Bo na to zasługujesz.

kobieta w czerwieni

„Przyjaciółki mogą zaczekać”

Konia z rzędem temu, kto nigdy nie popełnił tego błędu. Gdy się zakochujemy, koleżanki idą w odstawkę, a my całkowicie podporządkowujemy się związkowi i nowemu partnerowi. Tak, to zrozumiałe, że chcesz się nacieszyć miłością i tęsknisz za ukochanym. Ale przyjaciele zostają z tobą na zawsze – a gdy ich zaniedbasz, będziesz tego żałować, zwłaszcza jeśli związek okaże się pomyłką. Rozwiązanie? Ciesz się miłością, ale nie zapominaj, że masz też oddanych, cudownych przyjaciół.

 

kobieta w czerwieni

„Dla niego zrobię wszystko”

Pewnie każda z nas choć raz w życiu powiedziała to zdanie (albo tak pomyślała). Bardzo romantycznie, ale jednocześnie bardzo… bez sensu. Miłość jest najważniejszą rzeczą, o jaką warto walczyć. Ale nie wolno tracić instynktu samozachowawczego, bo ktoś mógłby to wykorzystać przeciwko tobie. Dlatego nie zmieniaj się, bo on sobie tego życzy. Nie rzucaj dotychczasowego życia, bo on tak chciał. Nie zrywaj kontaktu z rodzicami, bo nie akceptują twojego nowego chłopaka. Ochłoń, spróbuj być obiektywna. I nie pozwól zrobić sobie krzywdy.

kobieta w czerwieni

„Oszukuję się, że on mnie nie oszukuje”

Brzmi pokrętnie? Przeczytaj to raz jeszcze, a zrozumiesz, w czym rzecz. To jeden z największych i najgłupszych błędów. Zakochana kobieta często wmawia sobie, że oto znalazła swoją drugą połowę i stworzyła idealny związek. A gdy mężczyzna zaczyna ją okłamywać, być wobec niej nie w porządku, ona tego nie widzi. I oszukuje samą siebie. Też to robisz? Natychmiast przestań. Zdejmij różowe okulary i zastanów się, czy w twoim związku wszystko działa jak należy. Jeżeli trafiłaś na drania, który cię oszukuje, odejdź. Nie licz, że ten facet się dla ciebie zmieni.

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2015 14:26
Rozstanie boli…kto przeżył ten wie. Mi pomogła Pani ze strony urokmilosny24.pl – dzięki niej odzyskałam ukochanego i nadzieję.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2014 15:34
moim zdaniem miłość właśnie polega na tym żeby wybaczać np. zdradę jest bardzo ciężko i to rozumiem ale sama wybaczyłam swojemu facetowi wiele rzeczy bo nie wyobrażam sobie bez niego życia...
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2014 12:13
Ja znam mnóstwo debilnych syuacji związanych z zakochaniem. Wyobraźcie sobie że dziewczyna zakochałą sie w gimnazjum w chłopaku. Cały czas razem teraz wyszli z liceum. Ona z anglika była prymusem, interesowało ją to. Chciała zostać tłumaczem. Ale jej chłopak chciałiść na zarządzanie. Wyobraźcie sobie, że dziewczyna zrezygnowała z wymarzonych studiów na rzecz kierunku faceta. Poszła zeby być razem z nim na wykładach mimo ze nigdy jej to nie interesowało..... IDIOTYZM
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2014 09:36
Spoko artykuł.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie