Jak rozpoznać wiecznego chłopca? 6 cech Piotrusia Pana

Oznaki, po których rozpoznasz, że spotykasz się z maminsynkiem.
Jak rozpoznać wiecznego chłopca? 6 cech Piotrusia Pana
24.07.2014

Wszystkie znamy bajkę o Piotrusiu Panie. Podczas gdy sama historyjka jest niezwykle urocza i rozczulająca, zderzenie się z takim charakterem w rzeczywistości może okazać się nieco mniej przyjemne. Delikwent o cechach „maminsynka” z całą pewnością nie nadaje się bowiem na partnera.

Jak rozpoznać wiecznego chłopca? Oto wskazówki!

Anthony Gastelier

Mamusia pakuje mu lunch

Jeśli jego mama ciągle robi mu „kanapeczki” do pracy czy na uczelnię, możesz już odhaczyć pierwszy symptom wiecznego chłopca. To zrozumiałe, że niekiedy okoliczności zmuszają mężczyznę do mieszkania z rodzicami.

Jeśli jednak zauważysz najnowszą konsolę do gier i 40-calowy telewizor zawieszony na ścianie pokoju, w którym mieszka od dzieciństwa, niech w twojej głowie natychmiast zapali się czerwona lampka!

Anthony Gastelier

Nie może utrzymać się w jednej pracy

Maminsynek nie jest zdolny, by zobowiązać się do czegoś, co nie zgadza się z jego pragnieniami i marzeniami. Tej zasadzie podlega również zatrudnienie. Typowy „synuś” nie utrzymuje się w jednej pracy dłużej, niż na okres jednej wypłaty. Niekiedy zdarza się, że złapie wiatr w żagle i pracuje w jednym miejscu aż dwa miesiące!

Jeśli jako powód swojego ciągłego bezrobocia nasz bohater podaje siebie jako ofiarę niesprawiedliwości i występku, możesz mieć pewność, że masz do czynienia z wiecznym dzieckiem.

Anthony Gastelier

Wciąż pożycza pieniądze

Jeśli ciągle słyszysz prośby o pożyczenie drobnych, bądź kwestie „nie mam przy sobie gotówki, zapłacę za nas jutro”, najpewniej spotkałaś wiecznego chłopca (ewentualnie mężczyznę pozbawionego manier). Nie zrozum mnie źle, jeśli twojemu kompanowi zdarzy się pożyczyć pieniądze i zwrócić je przy najbliższej okazji, nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli jednak okaże się, że pieniądze, które Ci zwraca, również są pożyczone, bądź co gorsza wybłagane od rodziców, uciekaj póki masz okazję.

Anthony Gastelier

Unika podejmowania decyzji

Wieczny chłopiec nie jest zdolny do podejmowania decyzji. Żadnych decyzji. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jakie może wybrać, będzie kopiowanie Twoich zachowań i poglądów. Dostosuje się do Twojego trybu życia, niewykluczone, że zacznie kupować nawet ten sam papier toaletowy. Dlaczego? Decyzja właśnie została podjęta za niego. W rozmowie na poważny temat, dotyczący kariery, małżeństwa czy planów na przyszłość nie będzie miał żadnego zdania, bądź zapyta, co Ty sądzisz na ten temat. 

Anthony Gastelier

Nie przeszkadza mu mieszkanie w samochodzie

Nie wszystko w życiu układa się po naszej myśli, są momenty, kiedy opuszcza nas szczęście. Jednak lenistwo, które doprowadza do bezrefleksyjnego mieszkania w samochodzie, to czysty absurd. 

 

Anthony Gastelier

Nie ma stałego adresu zamieszkania

Jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mieszkał w samochodzie, dopóki ktoś nie zgodzi się wziąć go pod opiekę i przenocować na materacu w swoim salonie. Zazwyczaj ofiarami wiecznych chłopców są ludzie o dobrym sercu, którzy przy okazji dają się nabrać na postawę „mam ciężko w życiu, pożałuj mnie”.

Komentarze (6)

Ocena: 3.67 / 5
Anonim (Ocena: 1) 26.07.2014 00:52
Mieszka w samochodzie? ....nie rozumiem. Nigdy nie slyszalam o takim przypadku...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2014 18:58
"o Piotrusiu Panu" chyba (?), a nie "o Piotrusiu Panie". O kim, o czym - o panu.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2014 11:25
Po pierwsze maminsynek i syndrom Piotrusia Pana to nie to samo.
odpowiedz
:P (Ocena: 5) 24.07.2014 10:31
bzdury, jedna wielka ściema, kit... każdy jest inny i kazdy inaczej sie zachowuje
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo