Dlaczego on udaje twardziela?

Macho, twardziel, luzak - zero uczuć, pełna ignorancja dla emocji. Po co faceci to robią? Odpowiedź jest o wiele prostsza, niż mogłoby się wam wydawać...
Dlaczego on udaje twardziela?
30.05.2008

Według obiegowej opinii to kobiety specjalizują się w tak zwanych gierkach damsko-męskich. W rzeczywistości mamy świetnych rywali w konkursie o miano aktora roku. Najciekawsze, że oni są przekonani, iż jest to jedyny sposób, aby zyskać w naszych oczach.

Nonszalancja jest męskim sposobem na zdobycie szacunku. To właśnie dlatego on nie dzwoni następnego dnia, nawet jeśli randka była naprawdę udana. Daje sobie te cztery dni, aby zyskać przewagę i wzbudzić w sobie poczucie kontroli nad sytuacją. Taka gra na zwłokę jest również doskonałym sposobem na sprawdzenie, jak bardzo ci na nim zależy. Jeżeli wytrzymasz i nie skontaktujesz się z nim pierwsza - remis.

Emocjonalny chłód mężczyzn jest swego rodzaju mechanizmem obronnym. Tak jak i my boją się odrzucenia. Wydaje się im, że jeśli pozornie się nie zaangażują w związek, łatwiej i szybciej poradzą sobie z ewentualnym „koszem”. Udając twardych przed nami, grają też przed sobą i po pewnym czasie wierzą w niezniszczalność swojej psychiki.

Trzecia, być może najistotniejsza kwestia, to konkurencja. Mężczyzna nie chce pokazać, że mu zależy, abyś nie uznała go za desperata bądź wygłodniałego samca. Będąc obojętnie nastawionym, on chce ci przekazać komunikat: „Jestem świetny, kobiety mnie pragną, dam ci kawałek siebie, jak będziesz grzeczna”- w ten sposób próbuje zamaskować swoje napięcie seksualne.

W nas – kobietach - drzemie wielka siła. Jeśli umiejętnie ją wykorzystasz, sprawisz, że facet będzie czuł się męski, a to lawinowo wyzwoli w nim kolejne emocje - stanie się bardziej opiekuńczy, czuły, troskliwy. Pamiętaj, że w gruncie rzeczy masz więcej do powiedzenia, niż ci się zdaje. Co z tego, że on jest głową, skoro ty jesteś szyją?

Polecane wideo

Komentarze (40)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.01.2020 22:15
W grze damsko - meskiej boimy sie tak naprawde nie odrzucenia, ale odwzajemnionej miłości, tak powiada budyzm
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2014 11:39
Zgadzam się z Anonimem poniżej BRAK IM JAJ zgrywają twardzieli .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2011 17:59
he he dobre;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.01.2011 21:49
a dokladnie ja poznalam takiego twardziela , nie wiem co sobie myslał jak mnie widzial gdzies na imprezie to nie mogl oczu oderwac , przegadalismy wiele godzin a potem nawet nie zadzwoni nie napisze i tak w kolko znow go spotykam fajnie sie rozmawia i cisza w eterze heheh oni mysla ze my bedziemy za nimi biegac o sa tacy boscy ze jak nie to nie .BRAK IM JAJ !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2009 16:41
A tam faceci to świnie!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie