Masz kogoś na oku? Sprawdź, czy ten związek miałby przyszłość!

Bez względu na to, jak bardzo zależy ci na ewentualnym partnerze, zawsze powinnaś zadać sobie kilka pytań.
Masz kogoś na oku? Sprawdź, czy ten związek miałby przyszłość!
05.06.2014

Związek wiąże się z licznymi zobowiązaniami, przywiązaniem i szeregiem poświęceń. Wymaga pracy i zaangażowania, dlatego nigdy nie powinien być spontaniczną decyzją. Bez względu na to, jak bardzo zależy ci na ewentualnym partnerze, zawsze powinnaś zadać sobie kilka pytań, dzięki którym będziesz miała pewność, że warto zaangażować się w tę relację.

Oto lista rzeczy, które powinnaś przemyśleć!

1. Czy mogę być przy nim sobą?

Bycie z nim powinno być jedną z najbardziej naturalnych rzeczy na świecie. Jeśli tak nie jest, a ty nie czujesz się swobodnie, może powinnaś zastanowić się nad sensem waszej relacji? Twój potencjalny partner powinien być osobą, z którą możesz podzielić się wszystkim. Pamiętaj o tym!

para pocałunek

4. Tematy tabu

Nie macie problemów z rozmowami na poważne tematy, jak pieniądze czy seks? To ważne, abyście czuli się swobodnie i byli otwarci wobec siebie, jeśli chcecie stworzyć udany związek. 

para

6. Umiecie rozwiązywać konflikty? 

Sporadyczne nieporozumienia są całkowicie normalne. Jeśli jednak kłócicie się bardzo często i właściwie nigdy nie dochodzi między wami do porozumienia, a nawet mówicie sobie bardzo przykre rzeczy, których później żałujecie, to warto poważnie zastanowić się nad przyszłością. Skoro nie zgdzacie się w wielu sprawach od początku, pewnie będziecie kłócić się także później. Czy ten związek jest tego wart?

para

2. Kochasz go takim, jaki jest?

Kochasz go bezgranicznie i akceptujesz wszystkie jego cechy? Zarówno wady i zalety? Będziesz go kochać także, jeśli już na zawsze pozostanie taki, jaki jest teraz? Jeśli nie, twój związek może nie mieć zupełnie żadnej przyszłości.

Nie powinnaś też czuć się źle z tego powodu, że nie akceptujesz swojego potencjalnego partnera w pełni. Przynajmniej jesteś szczera wobec siebie. Powinnaś jednak w ten sam sposób zachować się wobec niego i pozwolić mu odejść. Zarówno ty, jak i on, zasługujecie na więcej. 

para plaża

3. Te same wartości?

Macie takie samo zdanie na temat małżeństwa i monogamii? Łączy was też podobna wizja miłości i związku między dwojgiem ludzi? Nie musicie od razu decydować się na jakieś poważne kroki, ale warto zastanowić się, czy oboje w ten sam sposób postrzegacie to, co jest między wami, a także w jakim kierunku zmierza wasza relacja. Jeśli jeszcze nie podjęliście tego typu tematów, zróbcie to teraz. Postaraj się jednak być delikatna, aby go nie wystraszyć!

para

5. Zaufanie

Ufasz mu przez cały czas, nawet gdy nie ma go obok ciebie? Lekka zazdrość jest normalnym zjawiskiem. Jeśli jednak obsesyjnie martwisz się, że twój partner nie jest ci wierny, może oznaczać to, że wasza relacja nie zmierza w dobrym kierunku.

Zastanów się, czy chcesz być z kimś, komu nie możesz zaufać? Oszczędź sobie nerwów i rozczarowań. 

Anne Hathaway

7. Priorytety i szacunek

Czy on szanuje twoje zdanie, poglądy polityczne czy upodobania, nawet jeśli jego własne całkowicie się różnią? Jeśli nie, od razu powinnaś zakończyć tę relację. Jeśli tak, musisz wiedzieć, że przeciwieństwa się przyciągają, ale zazwyczaj, niestety, tylko na początku związku. Po pewnym czasie różnice coraz bardziej zaczynają przeszkadzać. Nie mówimy, że tak na pewno będzie w twoim przypadku, możliwe, że ryzyko się opłaci.

Zastanów się jednak poważnie, czy chcesz je podjąć. 

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 20:41
Nasz związek trwał 8 lat do momentu kiedy on powiedział, że już nie chce ze mną być. Płakałam i cierpiałam niesamowicie… on zostawił mnie dla innej. To był dla mnie najczarniejszy okres w zyciu. Ale postanowiłam spróbować ostatniej deski ratunku – rytuału miłosnego z polecanej w Internecie strony urok-milosny.pl – to był strzał w dziesiątkę. On do mnie wrócił przywracając mi sens w zyciu.
odpowiedz
Marcela Leszczak (Ocena: 5) 14.06.2014 13:55
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
odpowiedz
paula (Ocena: 5) 06.06.2014 10:57
ja mam takie pytanie, strasznie podoba mi sie kolega z pracy. Taki glupi przyklad, ale wczesniej mowil zebym sobie sama zrobila herbate,a teraz za kazdym razem proponuje. To cos znaczy? :):)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2014 00:28
tak tylko trzeba za to zapłacić... zwykła ściema
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2014 17:42
popieram a masz rację
odpowiedz

Polecane dla Ciebie