8 sygnałów, że ON do Ciebie nie pasuje

Zanim zaczniesz snuć plany na przyszłość z tym mężczyzną, upewnij się, czy to ktoś dla ciebie odpowiedni.
8 sygnałów, że ON do Ciebie nie pasuje
01.06.2014

Każda z nas chciałaby znaleźć swoją drugą połówkę. Nie potrzeba badań, by wiedzieć, że udany związek daje szczęście – ale jeśli już mowa o badaniach naukowych, to udowodniono, że im silniejsze jest nasze zaangażowanie, tym większe szczęście odczuwamy. Osoby w związkach to, co ciekawe, najbardziej usatysfakcjonowana grupa społeczna w Polsce. Dlatego z wyborem partnera nie warto się śpieszyć – szczególnie jeśli masz wątpliwości wobec nowo poznanego mężczyzny. Są sygnały, po których poznasz, że to nie ten.

Ma wady, na które jesteś szczególnie wyczulona

Dla jednych spóźnialstwo partnera jest co najwyżej zabawną przypadłością, a dla innych barierą nie do pokonania, gdy w grę wchodzi wspólne układanie sobie życia. Liczy się to, co jest ważne dla ciebie. Na pewno są cechy, których szukasz w drugiej osobie – i takie, których nigdy nie będziesz w stanie zaakceptować. Jeśli poznałaś chłopaka, w którym znajdujesz wady, na które nie jesteś w stanie przymknąć oka, nie brnij dalej w tę relację. Trudno liczyć, że on się zmieni. A gdy mini zauroczenie, te cechy charakteru mogą uniemożliwić wam stworzenie udanego związku.

Nie ufasz mu

Z różnych badań wynika, że zaufanie to jedna z tych rzeczy, bez których relacja nie może się udać. Jest fundamentem, na którym budujemy związek. Brak zaufania może z początku oznaczać niepewność, czy on mówi prawdę, sprawdzanie jego kont w portalach społecznościowych czy zaglądanie do telefonu. Jeśli jednak wydaje ci się, że to drobiazgi, które ma na sumieniu praktycznie każda kobieta, uważaj – to nie są dobre podwaliny do zbudowania trwałej relacji. Z czasem brak zaufania zacznie się potęgować i ujawniać w znacznie poważniejszych, życiowych sprawach.

 

zakochana para

Nie liczy się z tobą

Spotykacie się ze sobą już od jakiegoś czasu. To wystarczający powód, by ten chłopak był wobec ciebie lojalny i uwzględniał cię w swoim życiu. Tylko że on zachowuje się, jakby twoja obecność w ogóle nie miała dla niego znaczenia. Snuje plany, których nie omawia z tobą. Robi rzeczy, których nie lubisz (nawet jeśli prosiłaś go, by przestał). W zasadzie wciąż zachowuje się jak singiel, który dostrzega wyłącznie czubek swojego nosa. Zastanów się, jak wiele razy cierpiałaś przez niego, kiedy on potraktował cię jak powietrze. Jeśli więcej niż raz – to nie jest ktoś dla ciebie.

zakochana para

Robi złe wrażenie na twoich bliskich

Zgadzamy się co do tego, że to twoje zdanie jest najważniejsze, gdy w grę wchodzi związek. Często jest tak, że bliscy – szczególnie rodzice – mają wyidealizowane wyobrażenie o twoim partnerze i mogą nie docenić chłopaka, który pasuje do ciebie jak ulał. Ta zasada jednak działa również w drugą stronę. Niekiedy różowe okulary nie pozwalają ci dostrzec tego, co w twoim partnerze widzą inni. Może się zdarzyć, że to ty idealizujesz nowo poznanego mężczyznę, podczas gdy tak naprawdę ma on mnóstwo wad, na które nie zwracasz uwagi. Jeśli twoja rodzina, przyjaciele i znajomi mówią wprost, że to nie ten, warto się nad tym zastanowić.

zakochana para

Jest uzależniony

Nie, nie i jeszcze raz nie! Specjalistka ds. związków dr Barbara De Angelis pisze w swoich książkach, że uzależnienie od czegokolwiek to jedna z fatalnych wad, które uniemożliwiają stworzenie udanego związku. Wiążąc się z mężczyzną uzależnionym (od alkoholu, narkotyków, seksu, pracy), skazujesz się na uczuciową karuzelę. Będziesz tkwiła w ciągłym strachu i niepewności. To jak siedzenie na tykającej bombie zegarowej, która w każdej chwili może wybuchnąć. Pamiętaj, że człowiek uzależniony nie jest w stanie stworzyć dojrzałej relacji – i nie zmieni się to, dopóki nie poradzi sobie sam ze sobą.

 

zakochana para

Prawie nigdy nie dotrzymuje słowa

Na mężczyźnie, z którym chcesz zbudować związek, musisz polegać, być go pewna. Właściwy kandydat na partnera to ten, który nigdy nie rzuca słów na wiatr. Gdy coś ci obieca, zrobi to. Nie trzeba mu o wszystkim przypominać po dziesięć razy. To są naprawdę bardzo istotne kwestie, które później, gdy będziecie ze sobą już parę lat, nabiorą szczególnego znaczenia. Nie dla ciebie facet, który nigdy nie dotrzymuje słowa i mówi jedno, a robi drugie. Z takim człowiekiem będziesz nieszczęśliwa i nie stworzysz dojrzałego związku. Uwaga: niedotrzymywanie słowa to również brak telefonu, jeśli obiecał, że zadzwoni.

zakochana para

Nie podoba ci się

Bywa i tak – jeśli kobieta dawno nie była z mężczyzną i bardzo potrzebuje partnera, może zwrócić uwagę na kogoś, kto w normalnych okolicznościach nie zawróciłby jej w głowie. Niektóre z nas tak bardzo chcą być w związku, że wiążą się z mężczyznami, którzy wcale im się nie podobają, ale którzy np. przez długi czas zabiegali o ich uczucie. I owszem, uroda nie jest najważniejsza. Ale czy na pewno powinnaś być z kimś, kto nie pociąga cię fizycznie? Satysfakcjonujący seks w dużej mierze wpływa na jakość związku. Oczywiście sama uroda nie wystarczy, by relacja się udała, poszukaj sobie jednak mężczyzny, który uwiedzie cię psychicznie i fizycznie.

Ewa Podsiadły-Natorska

zakochana para

Przy nim nie poznajesz samej siebie

Oczywiście mówimy o zmianach na minus – tych na plus powinno być jak najwięcej. Są mężczyźni, przy których się zmieniamy. Zastanów się, czy przypadkiem nie jest tak z tobą. To może być cokolwiek: zaniedbanie hobby, sięganie po używki, łamanie swoich zasad, wulgarny język, czyli wszystko to, co nigdy nie było ci bliskie, a co pojawiło się, gdy poznałaś tego mężczyznę. Trzymaj się od niego z daleka. Miłość powinna wyzwalać w nas wszystko, co najlepsze. Tymczasem jeśli stajesz się kimś, kim nigdy nie chciałaś być, coś jest tu bardzo nie w porządku.

Komentarze (52)

Ocena: 4.85 / 5
Aania (Ocena: 5) 08.01.2018 14:02
Dobry
odpowiedz
gosciowa (Ocena: 4) 10.11.2016 05:41
Ojej, gdyby ja takie wymagania miala do dzis dziewica bym byla a mam juz 46 lat
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2015 17:30
Czy mój partner kocha mnie taką jaką jestem?
odpowiedz
Soverxdx (Ocena: 5) 23.04.2015 09:21
Dziękuje, dzięki temu tekstowi rzuciłem swoja dziewczynę. Spełniała większość z 8 wad. Przestała mi się podobać, bo przytyła, nie ufam jej, rodzinie się nie spodobała i jest uzależniona od papierosów. Dodatkowo zawsze robi jak jej się podoba, np. jest ważny mecz w telewizji a ona chce w tym czasie wyjść. Nie liczy się z tym że mam swoje potrzeby. Dobrze że już po.
zobacz odpowiedzi (2)
Podpis... (Ocena: 5) 04.06.2014 22:55
Napisz komentarz...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo