Powody, dla których nie warto być zazdrosną o swojego faceta

Według Carlo Goldoniego, zazdrość to udręka dla kochającego, a obelga dla osoby kochanej.
Powody, dla których nie warto być zazdrosną o swojego faceta
13.05.2014

Według Carlo Goldoniego, zazdrość to udręka dla kochającego, a obelga dla kochanej. Cóż, odrobina zazdrości zazwyczaj nie przeszkadza w związku. Gorzej jednak, gdy nurtujące myśli i domniemania na temat partnera stają się obsesją i wspomnianą już przez Goldoniego, udręką. Nieistotne, jak długo jesteś w związku - miesiąc czy dziesięć lat - zazdrość może najpierw doprowadzić do wielu stresujących sytuacji, a w efekcie nawet do zniszczenia twojej relacji z mężczyzną. Co więc zrobić, gdy on wzbudza w tobie te zawistne uczucia? Znamy kilka sposobów, które mogą pomóc!

1. Nie potrzebujesz go

Dziewczyny, to najważniejsza zasada, o której zawsze musicie pamiętać. Jeśli on zdecydował, że woli poświęcić innej dziewczynie swój czas niż tobie, zrezygnuj! W takiej sytuacji najgorsze, co możesz zrobić, to próbować przekonać go, że jednak powinien być z tobą. Oczywiście, zazdrość nie zawsze musi być przyczyną rozstania. Są jednak sytuacje, w których twój mężczyzna jasno pokazuje ci, że nie ma do ciebie szacunku, a ty mimo to wciąż mu wybaczasz, naiwnie wierząc, że jednak jesteś dla niego tą jedyną. Każdy związek jest inny, dlatego nie można uogólniać. Staraj się jednak zawsze być realistką i nie pozwól nikomu na złe traktowanie.

para

5. Jesteś zazdrosna, bo ci zależy!

Nie staraj się na siłę stłumić swoich uczuć, bo to właśnie one są najlepszym dowodem na to, że zależy ci na twoim mężczyźnie. Oczywiście, mówiy tutaj o odrobinie zazdrości, nie o toksycznej obsesji!

para

3. Może zrobił to nieumyślnie

Czasami możesz być zła na swojego faceta także w sytuacjach, gdy nie zrobił tak naprawdę nic złego. Wpadł na swoją eks przez przypadek? Rozmawiał z koleżanką z pracy na neutralny temat? Zawsze zastanów się, czy twoja zazdrość rzeczywiście jest uzasadniona. Unikniesz tym samym niepotrzebnego stresu i zbędnych kłótni.

para zachód słońca

4. On też na pewno bywa zazdrosny

Na pewno kiedyś, nawet nieświadomie, sprawiłaś, że twój chłopak był o ciebie zazdrosny. Zapomniał jednak o tym i przestał ci to wypominać. Więc może ty też powinnaś? Pamiętaj jednak, że jeśli twoja zazdrość jest spowodowana bardzo poważnymi rzeczami, jak choćby zdradą, nie zamiataj problemów pod dywan! One wcale wtedy nie znikają!

Blake Lively Ryan Reynolds

7. Jesteś wartościowa

Zazdrość często wynika z naszej niepewności. Czasami czujemy, że nie jesteśmy dość dobre i boimy się o nasz związek. Dlatego następnym razem, gdy poczujesz to dobrze znane uczucie zawiści o swojego mężczyznę, przypomnij sobie, jak cudowną osobą jesteś. Twój facet byłby idiotą, gdyby zostawił cię dla kogoś innego! Nie szukaj problemów na siłę, tam gdzie ich nie ma.

Para

2. To całkowicie normalne

Zazdrość jest normalnym uczuciem w związku. Można powiedzieć, że to nieodłączny element miłości. Nie czuj się więc winna za każdym razem, kiedy poczujesz się trochę zazdrosna. Dopóki uczucie to nie popycha cię do jakichś skrajnych działań, jak choćby szpiegowanie swojego faceta czy przeglądanie jego telefonu, wszystko z tobą w porządku.

para w wannie

6. On jest z tobą

Na co dzień jesteś szczęśliwa w swoim związku, jednak nie możesz powstrzymać tych napadów zazdrości o swojego faceta i te wszystkie kobiety, które spotyka? Kochana, on jest z tobą dlatego, że tego chce. Gdyby nie chciał, byłby z kimś innym. To normalne, że podoba się kobietom. Właściwie, to także komplement dla ciebie. W końcu ten wspaniały facet wybrał właśnie ciebie.

Komentarze (35)

Ocena: 4.66 / 5
gość (Ocena: 5) 01.04.2018 13:37
A czemu facet ma myśli że hcial by z kimś innym jak ma mię
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 20:47
Nie ma nic tragiczniejszego niż to że mężczyzna którego kochasz mówi Ci po 4 latach wspólnego mieszkania że już nie chce z Tobą być. I to wszystko z dnia na dzień. A robiłam dla niego wszystko, sprzątałam, gotowałam i wspierałam go jak tylko mogłam. Świat mi się zawalił. Mimo wszystko czułam że muszę go mieć. Zamówiłam rytuał ze strony urok-milosny.pl i na całe szczęscie udało się. Znowu mieszkamy razem a ja jestem przeszczęśliwa.
odpowiedz
Tagonita (Ocena: 5) 04.10.2014 16:58
Nie warto być zazdrosną, bo są programy szpiegowskie takie jak NinjaLogger, które pokazują wszystko i już nie trzeba być zazdrosną. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2014 17:36
zazdrosna kolezanka jest gorsza
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2014 16:56
Całkowity brak zazdrości również nie jest zdrowy, bo często zdarza się że partner odbiera to jako brak uczuć (sama bym chyba tak pomyślała, gdyby mojego kompletnie nic nie ruszało). Problem polega na tym, że ludzie dzisiaj są jacyś przekręceni i nie potrafią żyć z ukochaną osobą - albo chcą za dużo wolności, albo na odwrót, są zbyt zaborczy (zbyt zaborczy, np: OMG, uśmiechąłeś się do sprzedawczyni, jak śmiałeś!). Ani jedna ani druga strona nie jest dobra, trzeba znaleźć złoty środek, a przede wszystkim - ROZMAWIAĆ. Twój partner jest zazdrosny i patrzy przez ramię z kim piszesz? POROZMAWIAJ Z NIM, a nie drzyj się, że "masz prawo do wolności", być może trapi go malutka rzecz, a Twoje wrzaski tylko to pogarszają, bo uznaje, że skoro zabierasz telefon sprzed nosa, to masz coś do ukrycia. To działa w obie strony. O zaufanie, tak samo jak miłość, trzeba dbać i pielęgnować, bo samo z siebie się nie weźmie i samo z siebie nie przetrwa, a może być tylko gorzej. Niestety, ludzie dzisiaj tak bardzo skoncentrowani są na własnym "ja", że tego nie rozumieją, a potem płacz i zgrzytanie zębów "bo on/ona mi nie ufa" lub "bo on/ona zdradziła!"...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo