Dlaczego wciąż zakochujesz się w niewłaściwych facetach?

Przeczytaj ten tekst i pozwól sobie na refleksję, dotyczącą swojego dotychczasowego życia uczuciowego.
Dlaczego wciąż zakochujesz się w niewłaściwych facetach?
10.05.2014

Zwykle wybierasz sobie facetów, którzy na ciebie nie zasługują? A może ciągnie cię do niegrzecznych chłopców? W końcu wszystkie za nimi szalejemy... Po każdym kolejnym nieudanym związku z takim jednym, płaczesz w poduszkę i zastanawiasz się, dlaczego? Pierwszym krokiem do rozwiązania twojego problemu, jest jego prawidłowe zdefiniowanie.

Przeczytaj ten tekst i pozwól sobie na refleksję, dotyczącą swojego dotychczasowego życia uczuciowego. Zobaczysz, że to na pewno pomoże ci sprawdzić, czego tak naprawdę chcesz i uchroni przed stworzeniem kolejnej relacji bez przyszłości.

 

para

4. Myślisz, że możesz go zmienić

To podstawowy błąd w myśleniu wszystkich kobiet. Nie zmienisz go. Jedyną osobą, która naprawdę może go zmienić, jest on sam. To nie amerykańska komedia romantyczna, w której bad boy na końcu filmu zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę w jego życiu najważniejsza jest prawdziwa miłość.

Pocałunek

6. Niepewność

Brakuje ci pewności siebie? To także może być przyczyną, dla której wiążesz się z niewłaściwymi facetami. Myślisz wtedy, że nie zasługujesz na kogoś dobrego, kiedy w rzeczywistości jest całkowicie odwrotnie. Obniżasz również standardy i w ten sposób zataczasz błędne koło. Każda z nas ma wady, to nie oznacza jednak, że nie jesteśmy wyjątkowe i unikatowe!

rozstanie

Tylko chemia

Chemia między tobą i facetem, a także fakt, że on jest dla ciebie atrakcyjny fizycznie, jest bardzo ważna. Nie powinno to jednak być najważniejsze w związku. Jeśli więc nie masz o czym tak naprawdę gadać z mężczyzną, z którym się widujesz, on wiecznie cię zawodzi i rozczarowuje, a jedyne na czym polegasz to chemia, lepiej odpuść. Taka relacja nie ma żadnej przyszłości.

A walk to remember

Nie zwracasz uwagi na to, w jaki sposób on traktuje ludzi wokół siebie

Możesz nie umieć obiektywnie ocenić tego, w jaki sposób twój facet traktuje ciebie, ale też nie jesteś ślepa. Widzisz więc, jaki stosunek twój mężczyzna ma do swojej mamy, swoich koleżanek czy współpracowników. Na tej podstawie możesz bardzo dużo się o nim dowiedzieć. Przyglądaj się więc, obserwuj i wyciągaj wnioski.

rockowa para

5. Obniżasz standardy

Wszystkie to znamy. Nie chcesz być sama, boisz się samotności lub po prostu nie lubisz życia singielki. Te obawy popychają cię w ramiona facetów, którzy często na ciebie nie zasługują lub po prostu do ciebie nie pasują. Dlatego przemyśl dwa razy, zanim wejdziesz w relacje z kimkolwiek.

Dear John

Czego ja właściwie chcę?

Nigdy tak naprawdę nie zastanawiałaś się, czego oczekujesz od faceta? Nie chodzi o to, abyś szukała ideału, księcia z bajki. Możesz jednak stworzyć listę pożądanych cech i się ich trzymać. Istotne jest to, aby przyszły facet miał podobne priorytety jak ty. Jeśli np. zależy ci na stabilizacji, szukaj mężczyzny opiekuńczego i stałego w uczuciach. Nie wchodź w relacje z facetami, którzy całkowicie różnią się od ciebie. Często czujesz to już po pierwszym spotkaniu, ale decydujesz się na dalszą znajomość, bo boisz się przyznać sama przed sobą lub ogarnia cię strach przed samotnością. Pierwsza i jedna z najważniejszych zasad - przemyśl, czego tak naprawdę chcesz. Nie działaj pochopnie.

 

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 20:49
Nie ma nic tragiczniejszego niż to że mężczyzna którego kochasz mówi Ci po 4 latach wspólnego mieszkania że już nie chce z Tobą być. I to wszystko z dnia na dzień. A robiłam dla niego wszystko, sprzątałam, gotowałam i wspierałam go jak tylko mogłam. Świat mi się zawalił. Mimo wszystko czułam że muszę go mieć. Zamówiłam rytuał ze strony urok-milosny.pl i na całe szczęscie udało się. Znowu mieszkamy razem a ja jestem przeszczęśliwa.
odpowiedz
Zakręcona (Ocena: 5) 11.05.2014 00:07
Według mnie temat dotyczący relacji damsko-męskich to temat rzeka. Uwielbiam obserwować pary wokół mnie, znajomych w związkach, czytac o tym mase artykułów. A co popycha nas w niewłaściwe związki? To jest mega indywidualna sprawa, której nie da się po prostu uogólnić zakładając, że wszystkimi kobietami kierują podobne motywy. Każda niesie ze sobą różny bagaż doświadczeń, a to patologie z dzieciństwa - brak ojca, ojciec alkoholik/brutal/dziwkarz, traumatyczne przeżycia z rówieśnikami itp itd. ... No nie każdy związek to disneyowska bajeczka, ale jeśli sprawy zaczynają przybierać naprawdę chore obroty to warto poważnie się nad tym zastanowić i przede wszystkim zwrócić się do kogoś. Kogoś kto jest dobrym powiernikiem sekretów, może coś doradzić, pomóc. Warto, zamiast dusić w sobie...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2014 22:53
Zdjęcie z 5 strony to kard z jakiegoś filmu?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2014 20:03
A ja miałam kolege, z którym się świetnie dogadywaliśmy. Pracowalismy nad tym zeby wejsc w zwiazek, ale on w pewnym momencie napisal ze nie jest gotowy, ze potrzebuje czasu, ze to jest jego wina i kontakt sie praktycznie urwal, jak sie gdzies spotkamy to jest tylko czesc. On zaczal prawie co tydzien imprezowac. I teraz ani kolegi ani chlopaka. Nie wiem co o tym myslec..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2014 10:34
A ja bym chciała coś zdziałać ze swoim przyjacielem, ale i tak wiem że nic z tego nie będzie. Koleś wie o moich uczuciach ale woli pozostać na stopie przyjaźni. Stracić go zupełnie źle, być przyjaciółmi też źle i weź tu coś sensownego wykombinuj.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo