Dlaczego on Cię zdradził?

Każdy facet zdradza, gdy ma do tego okazję? Nie. Ale niektórzy owszem – oto powody.
Dlaczego on Cię zdradził?
06.04.2014

Upadł mit zakładający, że mężczyźni zdradzają częściej od kobiet – według najnowszych badań kobiety skaczą w bok równie często. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie mężczyźni postrzegani są jako płeć niewierna. Znany amerykański psycholog David M. Buss przekonuje, że zdradza od 30 do 50 proc. mężczyzn. Tylko właściwie dlaczego to robią? Bo mają to w genach? Bo korzystają z okazji? Bo nie potrafią zapanować nad testosteronem? Oto odpowiedzi.

Mają swobodne podejście do seksu

U kobiet seks (najczęściej) jest nierozerwalnie związany z uczuciem. Mężczyźni potrafią to rozdzielić – mogą iść do łóżka z kobietą, której nie kochają. Mają swobodne podejście do spraw intymnych – posiadanie stałej partnerki i kochanki na jedną noc to dla nich nie problem. Powód? Bo uważają to po prostu za seks. Tylko seks. Sam seks. Fizyczny akt, chwila zapomnienia, nic więcej. Karen E. Weiss, autorka poradników o męskiej i kobiecej seksualności, twierdzi, że w przypadku mężczyzn do zbliżenia może dojść bez żadnych emocji. To dlatego tak wielu czasem zapomina o tym, co robili tamtej nocy na imprezie firmowej…

Nie układa im się w związku

Oto niezaprzeczalny fakt – jeśli mężczyzna jest szczęśliwy w związku i szaleje za swoją partnerką, nie zdradzi jej. Zbyt wiele miałby do stracenia, a poza tym w ogóle nie myśli o czymś takim. „To prawda, że facet, który jest w udanym związku, nie rozważa skoku w bok. Zdrada najczęściej oznacza, że w związku czegoś brakuje, że jest nudno albo że są jakieś problemy” – przekonuje 28-letni Maciek. Zdradzając, mężczyzna szuka pocieszenia, odskoczni, zmiany. Chce w ten sposób zapomnieć o tym, że między nim a jego partnerką się nie układa.

Nie potrafią odmówić

Mężczyźni są wzrokowcami. Niewiele im potrzeba, by stracić dla kobiety głowę. Często mylą pożądanie z uczuciem. Szybko się podniecają. Gdy więc poznają atrakcyjną, zmysłową dziewczynę, która jest nimi zainteresowana, naprawdę bardzo trudno im odmówić. Im śmielsze zaloty pięknej kobiety (i im więcej alkoholu!), tym trudniej im się jej oprzeć. Mężczyźni w sprawach związanych z seksem są po prostu mało asertywni, a poza tym zainteresowanie ze strony płci pięknej łechce męskie ego.

przystojny facet

Zostali zdradzeni

„Zdradziłem, bo najpierw zrobiła to moja dziewczyna. Dowiedziałem się o tym przypadkiem, a gdy ją spytałem, nie zaprzeczyła. Przysięgała jednak, że zrobiła to na początku naszej znajomości, po paru drinkach i że to nic dla niej nie znaczy. Wybaczyłem jej, ale nie zapomniałem” – wyznaje internauta Grzesiek. Zdradzony mężczyzna, skacząc w bok, może się zemścić albo odegrać na partnerce. Możliwe jest również, że nie kieruje się ani jednym, ani drugim, ale zdradził, bo gdzieś głęboko w nim siedział żal i rozczarowanie, że spotkało go coś takiego.

Ewa Podsiadły-Natorska

przystojny chłopak

Znudził im się seks w stałym związku

Może się tak zdarzyć. Po byciu przez wiele lat w stałej relacji mężczyzna może nagle odkryć, że seks ze stałą partnerką już go nie pociąga. Szczególnie gdy zaczyna traktować ją bardziej jak siostrę niż jak swoją drugą połowę. W takiej sytuacji seks poza związkiem wydaje się bardzo kuszący i wręcz wymarzony. „Potwierdzam. Można mieć nawet w długoletnim związku udany seks, ale jeśli żadna ze stron się nie stara, facet może rzeczywiście szukać przygód gdzie indziej” – uważa Kamil, lat 27. Rozwiązanie? Gdy w grę wchodzi seks, nigdy nie spoczywajcie na laurach.

 

przystojny chłopak

Są kobieciarzami

Masz pecha, jeśli trafiłaś na takiego mężczyznę. Być może wydaje ci się, że się przy tobie zmienił i ustatkował – oby tak było! Może się jednak zdarzyć, że oto związałaś się ze stuprocentowym kobieciarzem, który nie przepuści żadnej okazji… I zdradzi, kiedy tylko na horyzoncie pojawi się wspaniała, seksowna kobieta, wyraźnie chętna na chwileczkę zapomnienia. Co możesz zrobić? Uważać! Kobieciarz rzadko kiedy się zmienia, bo taka już jego natura, że lubi polować, zdobywać, uwodzić, sypiać z kobietami i poprawiać sobie w ten sposób samopoczucie.

przystojny chłopak

Chcą coś sobie udowodnić

Faceci są tak skonstruowani, że od czasu do czasu muszą sobie udowodnić własną męskość i wartość. A trudno o lepszą metodę niż poderwanie i spędzenie upojnej nocy z nowo poznaną kobietą. Pisze o tym jeden z internautów. „My, faceci tak mamy, że lubimy czuć się prawdziwymi mężczyznami. Często oceniamy się przez pryzmat kobiet, z którymi spaliśmy. Im ich więcej, tym lepiej czujemy się we własnej skórze”. Znowu chodzi tutaj o męskie ego i udowodnienie sobie, że jest się fajnym facetem. Dla mężczyzn seks to najlepszy sposób, by to osiągnąć.

Szukają wrażeń

Wielu mężczyzn jest uzależnionych od adrenaliny. Specjaliści nazywają ją nawet „męskim dopalaczem”. Działa ona na organizm niczym narkotyk. To dlaczego mężczyźni z natury częściej podejmują ryzykowne działania – a takim jest z pewnością przygodny skok w bok. „Mężczyźni mają zdecydowanie większą potrzebę wzrostu stymulacji. Ma to związek z naszą przeszłością. To pewien atawizm. Jesteśmy po prostu zaprogramowani na zdobywanie i walkę. To oczywiste więc, że mamy większą skłonność do adrenaliny” – powiedział prof. Dariusz Doliński w rozmowie z portalem „Menstream”.

przystojny chłopak

Chcą skończyć związek

Tak, to również jest jeden z powodów. Zdarza się, że mężczyzna jest już jedną nogą poza związkiem, ale nie potrafi postawić kropki nad i. Dlatego zdradza, bo na stałej relacji już mu nie zależy, a gdyby prawda o jego niewierności wyszła na jaw, związek zakończyłby się szybciej, a on… mógłby cieszyć się upragnioną wolnością. Inna sprawa, że mężczyźni, którym nie zależy na związku, często nie mają skrupułów, by zdradzać – zupełnie, jakby szukali już sobie nowej partnerki.

Komentarze (56)

Ocena: 4.96 / 5
4 (Ocena: 3) 11.11.2016 17:07
odpowiedz
4 (Ocena: 5) 11.11.2016 16:42
niewiem do dzis dlaczego mnie zdradzil bylismy ze soba 6 lat wyjechal i mnie zdradzil
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2015 00:47
U mnie rozstanie nastąpiło po 1,5 roku. Wtedy dopiero uświadomiłam sobie jak ważną on był dla mnie osobą. Nic nie jadłam, nie spałam, w myślach ciągle on. I koniec koców znowu jest ze mną. W moim przypadku zadziałał urok miłosny ze strony urok-milosny.pl , czekałam 8 tygodni, ale to już nieważne, wazne że znowu jest ze mną.
odpowiedz
24 (Ocena: 5) 26.04.2014 03:16
ja nie ufarbowalam lba na blond jak jego ex i chyba dlatego mnie zdradzil z ta su*a
odpowiedz
anka (Ocena: 5) 07.04.2014 23:47
dziekuję.....oczywiście obiektywizm jest najlepszym doradcą .....zastanawiam sie kiedy mnie będzie na niego stać...na szczęscie cały majątek choć w kredycie jest mój i mam intercyzę...więc nie mam zamiaru sie nigdzie wyprowadzać........chciałam aby sie ogarnął zrozumiał i sie chyba przeliczyłam....nie wiem na co czekam bo w cuda sama nie wierze...ale mam taki mętlik w głowie , że nie umiem podjać decyzji......choć wiem , że powinnam...........w grę wchodzi jeszcze nasz syn.....nie wiem jak z nim o tym rozmawiać choć on bardzo dużo rozumie ma już 10 lat i nie umknie mu nic o czym sie mówi nie chce dla niego takiego dzieciństwa .....
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo