Proste sposoby na ożywienie uczucia w związku - TOP 8

Masz wrażenie, że wasza miłość zaczyna się wypalać? Są sposoby, by ją wskrzesić.
Proste sposoby na ożywienie uczucia w związku - TOP 8
18.01.2014

Na męczącą i zabijającą namiętność rutynę skarży się wiele par, zwłaszcza tych z długim stażem. Monotonia może zrujnować nawet najtrwalszy związek, jeśli w porę nie wyprosimy ją za drzwi. Jeśli również was dotknął problem znudzenia związkiem i partnerem (auć!), głowa do góry, bo jeszcze nie wszystko stracone. Oto proste sposoby, które ożywią wasze uczucia.

Znajdźcie wspólną pasję

Żeby ożywić uczucia w związku, musicie jak najwięcej czasu spędzać razem – nie tylko na oglądaniu telewizji. Liczy się to, co robicie w duecie i czy daje wam to satysfakcję. Dobrym sposobem na wskrzeszenie uczucia jest wspólna pasja. Może zaczniecie razem uprawiać jakiś sport? Zapiszecie się na kurs tańca albo języka obcego? Przygarniecie psa ze schroniska, którym będziecie się na spółkę opiekować? Jest tyle możliwości – jeśli w rezultacie zbliżycie się do siebie i odkryjecie, że wspólne spędzanie czasu daje wam mnóstwo radości, będziecie mieli pewność, że było warto.

Nie zapominajcie o pieszczotach

„Mam niezawodny sposób na to, by w naszym związku wszystko układało się jak należy, bez rutyny i oddalania się od siebie” – mówi 24-letnia Magda. „Moja zasada numer jeden brzmi: jak najwięcej pocałunków, pieszczot i przytulania. Całus na dzień dobry i przed snem, tulenie w ciągu dnia. To wszystko jest bardzo ważne” – twierdzi. Podpisujemy się pod tym obiema rękami. Już nawet spontaniczny pocałunek może sprawić, że zrobi wam się przyjemnie (a przy tym może być wstępem do czegoś więcej). Jeśli odnosisz wrażenie, że się od siebie oddaliliście, bądźcie spontaniczni. Przytulać warto się o każdej porze dnia i nocy – szybko zauważycie efekty.

Wyjaśnijcie sobie to, co was poróżniło

Chyba najwyższa pora, byście zrobili porządek w swoim związku. Uczucie przygasa, gdy konflikty – szczególne te nierozwiązane – narastają. Z tego tworzą się uprzedzenia, żale, brak zrozumienia. Trudno się wtedy dziwić, że nie układa się między wami najlepiej. Dlatego już czas wyjaśnić sobie to wszystko, co od dawna nad wami wisi. Różnica w życiowych priorytetach? Niesprawiedliwy podział obowiązków w domu? Brak szacunku dla partnera? Jeśli jest coś, o co w przeszłości się kłóciliście (albo coś, co chciałabyś powiedzieć partnerowi), teraz jest dobry moment, by to zrobić. Nie ruszycie naprzód, jeżeli tego nie załatwicie.

Zadbajcie o siebie

Bądźmy ze sobą szczere: niejedna z nas w długim związku po pewnym czasie przestaje o siebie dbać – a przynajmniej mniej niż na początku, prawda? Gdy relacja dopiero kiełkuje, dbamy o siebie najlepiej jak potrafimy: uprawiamy sport, by wyglądać lepiej, nosimy ładną bieliznę, malujemy się i starannie układamy włosy. Po paru latach natomiast przed tym samym facetem paradujemy w wyciągniętym dresie, z tłustymi włosami ściągniętymi w kitkę… A mężczyźni są wzrokowcami. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zrobić porządek z własnym wyglądem: dla ukochanego i dla siebie. Uwaga – mamy prawo tego samego wymagać od partnera. Może zacznijcie od wspólnych zakupów?

Czasem od siebie odpocznijcie

Ta rada może cię zaskoczyć, ale uwierz nam – nawet jeśli intensywnie pracujecie nad związkiem, czas spędzony oddzielnie jest wam bardzo potrzebny. Znudzenie partnerem i monotonia to często skutek przesytu bliską osobą. Jeśli spędzacie ze sobą każdą wolną chwilę, nie macie kiedy za sobą zatęsknić. Przyzwyczajacie się do swojej obecności, a nawet możecie zacząć odczuwać wzajemne zniechęcenie. Dlatego pamiętajcie, by od czasu do czasu na trochę od siebie odpocząć – spotkać się ze znajomymi, zająć się swoją pasją czy po prostu przez jakiś czas pobyć solo. Chcesz, by partner docenił twoją obecność (a ty jego)? Idź na spacer, umów się z przyjaciółką, odwiedź rodziców. Wybór należy do ciebie.

Wyjedźcie gdzieś we dwoje

Jeśli zależy wam na ożywieniu uczucia, zaplanujcie weekend albo dłuższy wypad tylko we dwoje. Nie stać was na rajskie wakacje w ciepłych krajach? To nic – wybierzcie dowolne polskie miasto i wybierzcie się tam we dwójkę. Zimą sprawdzi się też kilkudniowy wyjazd w góry. To bardzo dobry sposób, by złapać dystans do tego, co macie na co dzień, pobyć ze sobą w innych okolicznościach, zrelaksować się, odpocząć. „Romantyczny wyjazd we dwoje w naszym wypadku okazał się strzałem w dziesiątkę. Po czterech latach związku, na kilka miesięcy przed ślubem, coś zaczęło się między nami psuć. Wyjechaliśmy więc na parę dni na Mazury. To był wspaniały wypad – wiele spraw sobie wyjaśniliśmy, chodziliśmy na spacery, kąpaliśmy się w jeziorze. Pomogło” – wyznaje Małgosia, 27-latka.

EPN

miłość

Umawiajcie się na randki

Randkowanie jest ważne i potrzebne na każdym etapie związku, nawet jeśli jesteście ze sobą od dobrych paru lat i wolny czas zazwyczaj mija wam na wspólnym oglądaniu telewizji. By uczucie odżyło, musicie wyjść z domu i dać coś z siebie. To żadna magia, a jedynie praca, którą musicie wykonać na rzecz związku. Na szczęście randkowanie to bardzo przyjemna praca – już wyjście do kina, wieczorny spacer czy romantyczna kolacja sprawią, że miło spędzicie czas i poczujecie się świetnie w swoim towarzystwie. Związek tym będzie trwalszy i bardziej satysfakcjonujący, im więcej rzeczy, które robicie w duecie, będzie wam sprawiać przyjemność. A randkowanie bez dwóch zdań jest bardzo, bardzo przyjemne.

miłość

Jak najwięcej ze sobą rozmawiajcie

Komunikacja to podstawa związku. Pary, które ze sobą nie rozmawiają – zarówno na błahe, jak i ważne tematy – po pewnym czasie zaczynają skarżyć się na brak zrozumienia ze strony partnera i wyraźnie odczuwają, że uczucie przygasło. Rozwiązanie? Jak najczęstsze rozmowy – rano, wieczorem, po południu: kiedykolwiek. „Ja i mój chłopak, z którym jestem trzy lata, dużo ze sobą rozmawiamy. Codziennie opowiadamy sobie, jak nam minął dzień, omawiamy różne sprawy, wymieniamy się poglądami, wspieramy się, czasem nawet plotkujemy. Dzięki temu jesteśmy ze sobą bardzo zżyci” – mówi Daria, 23-latka. Nie wystarczy jedynie ze sobą żyć – trzeba jeszcze tworzyć więź, a rozmowy są do tego konieczne.

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Karlal (Ocena: 5) 29.03.2017 11:13
Zmiana lokalizacji, seks outdoorowy, zabawki erotyczne – wszystko może się sprawdzić, dlatego warto przetestować każdą opcję ;) U nas najlepiej sprawdziły się te ostatnie. Z zabawek erotycznych najczęściej używamy jajka wibrujące. Mamy już jakieś 3 sztuki ze wstydliwie.pl. Teraz chcemy zamówić jakiś fajny wibrator do kolekcji :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2015 22:08
Jestem ze swoim chłopakiem ponad 6 lat, zawsze to on był o mnie bardzo zazdrosny, niesamowicie zaangażowany i mówił że nie chce już żyć beze mnie... Ja miałam trochę inne podejscie,nie potrafiłam zaanagazowac sie tak jak on nawet jesli chciałam.W ubiegłym roku mieliśmy kilkumiesięczną przerwę, coś sie popsuło. A kiedy znów wróciliśmy do siebie okazało się że wiele się zmieniło... Teraz to ja zaangażowałam się zbyt mocno a on... mam wrażenie że nie traktuje tego tak poważnie jak kiedyś... Za każdym razem kiedy sie posprzeczamy bałam sie że odejdzie... żeby całkowicie odzyskać jego miłość zamówiłam urok miłosny na urokmilosny24.pl i znowu jest po staremu To jemu strasznie na mnie zależy
odpowiedz
Domenico Arcobaleno (Ocena: 5) 19.01.2014 20:11
Questa immagine è la mia amica Kate Napiorkowska. Si prega di rimuoverli e chiedere scusa alla vittima. MOLTO BRUTTO!
odpowiedz
foto (Ocena: 5) 19.01.2014 00:05
ZLODZIEJ KRADZIEJ ZDJEC!!!
odpowiedz
.... (Ocena: 5) 18.01.2014 21:58
lipa tak kraść zdjęcia....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo