Niezawodne rady, by pierwsza randka nie okazała się KATASTROFĄ

Warto się do niej przygotować, ale z rozsądkiem!
Niezawodne rady, by pierwsza randka nie okazała się KATASTROFĄ
12.12.2013

Stało się. Obiekt Twoich westchnień w końcu przejrzał na oczy i zaprosił Cię na randkę. Długo marzyłaś o tym spotkaniu, ale im mniej czasu pozostało, tym bardziej zaczynasz się stresować. Najpierw zastanawiasz się, jak powinnaś się zaprezentować. Sukienka czy spodnie? Grzecznie czy wyzywająco? Podkreślić swoje atuty, czy może zostawić je na później? Uff, podjęłaś decyzję i warstwę wizualną mamy już z głowy. Czy to dobra decyzja? Okaże się dopiero na miejscu. Miejmy nadzieję, że on będzie zachwycony, a Ty poczujesz się swobodnie.

Proces myślowy trwa nadal. Pokazać się to jedno, ale całokształt to nie tylko kreacja i makijaż. Wypadałoby także zabłysnąć inteligencją i udowodnić, że masz wiele do powiedzenia. Tylko o czym rozmawia się z facetem?! Zaczynasz pisać scenariusz, który obejmuje coraz więcej szczegółów. Przygotowujesz odpowiednie tematy, może nawet powiedzonka, które powinny go zauroczyć. Przypominasz sobie, jak powinnaś się poruszać, z którego profilu wyglądasz lepiej oraz milion innych spraw, które podobno mają wielkie znaczenie.

To już ewidentna przesada. Idealna randka powinna być przede wszystkim spontanicznym spotkaniem zainteresowanych sobą ludzi, a nie formalnym i wyreżyserowanym spektaklem, w którym nie ma miejsca na improwizację. Nie oznacza to, że nie powinnaś się do niej przygotować. Wręcz przeciwnie, ale zrób to z umiarem. Podpowiadamy najważniejsze sprawy, na które powinnaś zwrócić uwagę. Nie musisz niczego udawać. Wystarczy, że pokażesz się z najlepszej strony...

randka

NIE PRZEBIERAJ SIĘ

Strój wiele mówi o człowieku. Wydaje Ci się, że gorset pod długą suknią i szpilki na niebezpiecznie wysokich obcasach dodadzą Ci klasy, ale jeśli nie jesteś przyzwyczajona do takiego stylu, lepiej z tego zrezygnować. Kto Twoim zdaniem prezentuje się lepiej – efektowna, ale niezdarna kobieta, która przewraca się co krok i nie może oddychać, czy może skromniejsza, ale pewna i energiczna dziewczyna? Odpowiedź wydaje się oczywista.

NIE SPÓŹNIJ SIĘ

Punktualność to nie tylko zaleta człowieka, ale zwyczajny obowiązek. Jeśli umawiasz się na konkretną godzinę, powinnaś się tego trzymać. Zaplanuj przygotowania do randki w taki sposób, abyś była gotowa przed czasem i mogła spokojnie dotrzeć na miejsce. W przeciwnym wypadku tylko go do siebie zrazisz, a przez pośpiech nie będziesz wyglądała zbyt atrakcyjnie. Wbiegająca do kina czy restauracji kobieta, która nie może złapać oddechu to raczej kiepski widok. Tym bardziej nie zakładaj, że spóźnisz się dla zasady, a on powinien cierpliwie zaczekać. Być może tak zrobi, ale wcale tym u niego nie zyskasz.

randka

POZBĄDŹ SIĘ OBSESJI

Jakiej obsesji? Na punkcie swojego wyglądu! Niezależnie od tego, jaki strój, makijaż czy fryzurę wybrałaś, kobiety mają skłonność do przesady. Jeśli siedzisz już naprzeciwko niego, to znaczy, że wyglądasz dobrze. W przeciwnym wypadku nie pokazałabyś mu się na oczy. Nie musisz więc co chwilę uklepywać swoich włosów, grzebać w torebce, wymykać się co 5 minut do toalety lub wpatrywać się w swoje odbicie na sztućcach. Wrzuć wreszcie na luz, bo nie staniesz się od tego nagle piękniejsza, a tylko wprowadzisz nerwową atmosferę. Przestań myśleć o tym, jak powinnaś trzymać rękę, w jakiej pozycji Twoja szyja czy noga prezentują się najbardziej zjawiskowo itp. Jest dobrze i tego się trzymaj.

ROZMAWIAJ Z NIM

Przystojniak naprzeciwko Ciebie to nie tylko fajny facet, na którego miło popatrzeć, ale przede wszystkim człowiek. Często o tym zapominamy. Przełam nieśmiałość i postaraj się z nim normalnie porozmawiać. Tak samo, jak robisz to ze znajomymi. Bądź szczera. Jeśli myślał, że zaimponuje Ci romantycznym wieczorem w knajpce serwującej sushi, a Ty nie znosisz surowej ryby, po prostu mu o tym powiedz. Jeśli wybrał seans łzawego dramatu, a Ty gustujesz w kinie akcji – także daj mu to do zrozumienia. Będzie Ci za to wdzięczny, bo sam poczuje się swobodniej. Ciśnienie opadnie i poczujecie się naprawdę dobrze.

JEDZ

Randka w restauracji to nic nadzwyczajnego, ale po co szukać niepewnych wrażeń, skoro ta opcja jest sprawdzona? Jeśli zaprasza Cię do uroczego lokalu i chce spożyć w Twoim towarzystwie kolację, to znaczy, że naprawdę jest Tobą zainteresowany. To spory wydatek, a przy okazji świetna okazja do poznania się bliżej. Nie odmawiaj więc, kiedy coś Ci proponuje. Zapomnij o diecie, a tym bardziej nie krępuj się tym, że w czasie jedzenia nie będziesz prezentowała się tak dostojnie, jak sobie zaplanowałaś. Wspólne jedzenie zbliża, a kiedy Ty odmówisz, on przecież nie będzie jadł sam...

NIE PIJ ZA DUŻO

Spotkania dorosłych ludzi obfitują w napoje alkoholowe. Lampka wina czy kolorowy drink to świetne urozmaicenie wieczoru. Rozluźnicie się i atmosfera tylko na tym zyska. Pod warunkiem, że nie zapomnisz, na ile możesz sobie pozwolić. Zamroczona kobieta, która nie jest w stanie odejść od stolika i trzeba ją wynosić na rękach, to nic fajnego. Zbytnia otwartość w rozmowie także może okazać się katastrofą. Zachowaj zdrowy umiar, bo już zawsze będziesz mu się kojarzyła z tym żałosnym widokiem.

WYŁĄCZ TELEFON

Pozbądź się smyczy, na której trzyma Cię rodzina i znajomi. Randka ma być spotkaniem dwojga ludzi. Nieproszeni goście nie są mile widziani. Nawet jeśli kontakt z nimi ogranicza się do rozmowy telefonicznej czy wymiany sms-ów. Sygnały dźwiękowe wydobywające się z Twojej torebki, a tym bardziej zabawa smartfonem w tak wyjątkowej chwili, to słaby motyw. Nie tylko go tym zdenerwujesz, ale skłonisz także do rozmyślania, czy to przypadkiem nie jego konkurent próbuje się do Ciebie dobijać...

ZADAWAJ PYTANIA

Spokojnie, nie oznacza to, że możesz bez skrępowania zapytać o stan jego konta, numer buta i wszystkie jego byłe. Zachowaj umiar i takt. Najważniejsze jest to, by poczuł się kimś ważnym i dostrzegł, że naprawdę się nim interesujesz. Jeśli porusza temat rodziny, zawsze możesz zapytać o jego rodziców, jeśli pyta o Twoje hobby – zrewanżuj się tym samym, kiedy zastanawia się nad wyborem potrawy z menu, spróbuj poznać jego kulinarny gust. To na pewno Was do siebie zbliży.

NIE MOLESTUJ GO

Nie mamy w tym momencie na myśli relacji intymnych, które mogą być efektem takiej randki. Chodzi raczej o moment po spotkaniu. Kobiety mają skłonność do atakowania obiektów swoich westchnień przy pomocy sms-ów. Ledwo się rozstaliście, a Ty już do niego piszesz – lepiej z tym uważaj. Jeśli koniecznie musisz, zawsze możesz ograniczyć się do wiadomości w stylu „Dziękuję za wspaniałe spotkanie!”. Wyznanie typu „Było super, mam nadzieję, że szybko się zobaczymy, już nie mogę się doczekać, powiedz tylko kiedy, chyba się w tobie zakochałam, koleżanki padną z zazdrości” to już nie najlepsze wyjście.

Krótko mówiąc – umiar, spontaniczność, kultura i wszystko będzie dobrze!

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
FacetNieidealny.pl (Ocena: 5) 29.07.2015 20:20
Polecam artykuł na blogu FacetNieidealny.pl - kobiety szczerze radzą co zrobić, żeby pierwsza randka nie była ostatnią!
odpowiedz
jdskfhs (Ocena: 5) 12.12.2013 09:26
ja mam zawsze srake przed randką ze ztresu :( a potem się okazuje, ze chłopak i tak jest do kitu i niepotrzebnie tyle zachodu i bieganiny do kibelka.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo