Jak zdradzają Polki?

Obalamy mit, który mówi, że kobiety nie zdradzają. Robią to równie często co mężczyźni. Jak zdradzają Polki i dlaczego?
Jak zdradzają Polki?
10.11.2013

O zdradzie najczęściej mówimy przy okazji różnych badań. Okazuje bowiem wtedy, że wiele osób w związkach jest niewiernych. A także, że kobiety zdradzają w równym stopniu co mężczyźni. W ostatnim czasie zjawisku przyjrzeli się specjaliści z Centrum Badania Opinii Społecznej. Pod lupę wzięli zarówno mężczyzn, jak i kobiety, choć my skupimy się na tych drugich. Czego eksperci się dowiedzieli?

Wymagające i dyskretne

Z badań CBOS wynika, że swojego partnera zdradziła… co trzecia Polka. To sporo. Zwłaszcza że odsetek niewiernych kobiet rośnie z roku na rok. Statystyczna zdradzająca Polka to młoda, robiąca karierę kobieta – branże najbardziej „podatne na zdradę” to administracja, HR, kadra menedżerska, pracownicy naukowi, osoby samozatrudnione i prowadzące duży biznes, a nawet… służba zdrowia. Wśród pań, które decydują się na skok w bok, najwięcej jest mężatek, a średni wiek, kiedy Polki zdradzają partnera, to 30-35 lat, choć wśród niewiernych nie brakuje też tych między 45. a 54. rokiem życia. Nie bez znaczenia jest też miejsce zamieszkania – doznań poza sypialnią częściej szukają Polki z dużych miast.

Kobiety, które zdradzają, w kochanku wypatrują przede wszystkim inteligencji oraz poczucia humoru. Liczy się też pewność siebie, zainteresowanie miłością francuską i otwartość na nowe doznania. Zdradzające kobiety nie wybierają bowiem pierwszych lepszych mężczyzn, tylko w swoim mniemaniu tych najlepszych. Potrafią robić swego rodzaju… castingi na kochanka. Co charakterystyczne w przypadku kobiet, gdy zdradzają, są one bardziej dyskretne od mężczyzn. To sprawia, że ich grzeszki często nie wychodzą na jaw. A zdradzony partner, nawet jeśli coś podejrzewa, myśli co najwyżej, że partnerka… flirtowała lub całowała się z innym mężczyzną.

Lustro dla związku

Najwięcej romansów zaczyna się w pracy oraz w kręgu znajomych. Inne miejsca, gdzie poznajemy swoich przyszłych kochanków, to uczelnia, bar albo dyskoteka, a także urlop czy pobyt w sanatorium. Niewiele osób natomiast przyznaje się do poznania kochanka lub kochanki przez internet. Badania CBOS dowodzą jednak, że zdecydowana większość romansów jest przelotna i nie wpływa na stały związek. To również wynika z dyskrecji kobiet.

Specjaliści są zgodni co do jednego: zdrada bardzo często jest odbiciem jakości związku i relacji między partnerami. Nie zdradzają bowiem osoby szczęśliwe i usatysfakcjonowane. Nawet jeśli tłumaczymy, że szukamy przygód, specjaliści radzą się zastanowić, dlaczego potrzebujemy ich poza związkiem.

EPN

zdrada

Dlaczego Polki zdradzają?

Z bardzo różnych powodów. Do zdrady przyznała się jedna z internautek. „Jestem mężatką, jednak mój mąż jest słaby w łóżku. Wielokrotnie zdradzałam go z młodszymi. Wcześniej ostrzegałam go, że tak będzie, jeśli nadal będzie kłodą w łóżku, gdyż kobieta ma swoje potrzeby. On o tym wie, jednak błaga mnie, żebym od niego nie odchodziła. Jestem z nim z litości. Żal mi go” – wyznaje.

Swojego męża zdradziła też Monika. „Mam 28 lat, od pięciu lat jestem szczęśliwą mężatką, mamy z mężem dwójkę dzieci i bardzo go kocham. Moje życie było spokojne, szczęśliwe i ustabilizowane. Jeszcze do niedawna nawet do głowy by mi nie przyszło, że mogłabym go zdradzić, a jednak stało się. Poznałam w pracy czarującego mężczyznę i po niespełna dwóch tygodniach znajomości wylądowaliśmy w łóżku. Nie wiem dlaczego to zrobiłam, bo naprawdę kocham swojego męża, ale ten mężczyzna ma w sobie takie coś, czemu nie mogłam się oprzeć. Nie kocham go, nie łączę z nim żadnych planów na przyszłość, łączy nas tylko cudowny seks. Chciałabym już to wszystko zakończyć, ale nie potrafię. Wiem, że ranię w ten sposób męża i gdyby się dowiedział, całe moje dotychczasowe życie ległoby w gruzach. Mimo to nie mogę przestać. To jest silniejsze ode mnie”.

zdrada

Polki zdradzają najczęściej, gdy czują, że namiętność w ich związku się wypaliła. Gdy szukają nowych doznań oraz gdy dobija je rutyna dnia codziennego. Paradoksalnie to poukładane życie rodzinne sprzyja niewierności. Trudny jest również okres, gdy dzieci opuszczają dom – wtedy powstaje tzw. syndrom pustego gniazda, który rodzice za wszelką cenę chcą czymś wypełnić. Właśnie w tym czasie wiele kobiet szuka pocieszenia w ramionach innego mężczyzny. Zdradzamy też, jeśli czujemy się w związku niedocenione, nieszanowane, niekochane czy po prostu nieszczęśliwe. Dla wielu Polek to również forma oczyszczenia się i… zredukowania napięcia, które towarzyszy im na co dzień.

Bo lubię przygody

Nierzadko zdarza się, że kobiety coraz bardziej wciągają się w romans, jeżeli prawda o ich niewierności nie wychodzi na jaw. „Zdradziłam” – wyznaje Paulina, lat 26. „Jestem w związku od trzech lat, mamy się pobrać. Nigdy bym się tego po sobie nie spodziewała, a jednak zrobiłam to. Poznałam go w pracy i zanim się obejrzałam, rozpoczęliśmy romans. Po pierwszym razie obiecałam sobie, że więcej tego nie zrobię i czułam się okropnie, ale wciągnęłam się w to maksymalnie. Mój partner niczego się nie domyśla i chyba to sprawia, że nie potrafię tego zakończyć. Nie chcę od niego odchodzić, ale też służy mi romans na boku, choć wiem, że to okropne” – twierdzi.

 

Kobiety, które zdradziły, rzadko kiedy zrzucają z siebie odpowiedzialność. Są pod tym względem uczciwe – nie próbują tłumaczyć się, że mężczyzna je uwiódł. Karolina pisze wprost: „Ja też zdradziłam. I nie będę opowiadać, że byłam pijana, w związku mi się nie układa czy coś w tym stylu. Po prostu… lubię przygody. Potrzebowałam nowych doznań, adrenaliny, wyzwania. Od dawna dawałam mężowi do zrozumienia, że oczekuję zmian, ale był głuchy na moje sugestie. Myślę, że większość z nas zdradza dla tego dreszczyku emocji, nowych doświadczeń i tyle. Nie dorabiajmy do tego jakiegoś filozoficznego bełkotu” – zwraca uwagę.

Polecane wideo

Komentarze (27)
Ocena: 4.85 / 5
gość (Ocena: 1) 19.02.2022 16:49
Cudowne wytłumaczenie bycie ku..ą
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2015 18:56
Dokładnie tak. Zdradzaja na potęgę. A ta kobieta ktora pisze ze jest szczęśliwa i ze kocha swojego męża a go zdradziła poprostu nie wie co to miłość. Kobieto jak się kogos kocha to się go nie zdradza!! Dla mnie to proste i logiczne. Ale jak ktoś nie wie co znaczą słowa Kocham to jest problem. 3/4 kobiet nie ma pojęcia co znaczą wypowiadane przez nie słowa kocham Cie.!! Dramat.
odpowiedz
Małgosia (Ocena: 5) 14.07.2014 07:19
Rozumie cię, bo robię to samo
odpowiedz
Teresa (Ocena: 5) 14.07.2014 07:17
Zaczęłam zdradzać w wieku 44 lat i tak to się ciągnie już od 12 lat!!! Choć mam wyrzuty nie mogę powstrzymać się od spotkań, które pozostawiają przeżycia nie do opisania, których wczesniej nie zaznałam!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2013 09:27
jak sie dowie tępa strzało skoro taki lokalizator to jedna wielka sciema?!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie