5 zasad biurowego romansu

Potajemnie `kręcisz` z kolegą z pracy? To może być niebezpieczne!
5 zasad biurowego romansu
13.11.2013

Spodobał ci się kolega z pracy i po jakimś czasie między wami zaczęło robić się gorąco? Musisz być ostrożna – biurowy romans może przynieść ci tyle samo radości, co trosk, dlatego warto upewnić się, że wasza namiętność nie wpakuje cię w tarapaty.

Oto kilka rad, do których zdecydowanie powinnaś się zastosować, by cieszyć się biurowym romansem bez negatywnych konsekwencji.

praca

1. DOWIEDZ SIĘ, CZY MA KOGOŚ

Zanim zaangażujesz się w tę niebezpieczną relację, zrób wywiad środowiskowy – popytaj innych ludzi w pracy czy orientują się w jego życiu osobistym. W każdym biurze znajdzie się osoba, która wie wszystko o wszystkich i to do niej powinnaś zwrócić się w pierwszej kolejności. Lepiej na wstępie dowiedzieć się, czy to, w co chcesz się wpakować, ma jakąś przyszłość. Chyba nie chciałabyś być `tą drugą`, która rozbija szczęśliwe związki?

praca

2. POZNAJ ZASADY FIRMY

Dokładnie przewertuj strony biurowego regulaminu. Jeśli znajdziesz tam jakąkolwiek wzmiankę na temat relacji między pracownikami, koniecznie przeczytaj. Zapis o zakazie romansowania z kolegami z pracy pod groźbą utraty stanowiska może uratować cię przed popełnieniem największego błędu w twoim życiu. W końcu głupio by było wylecieć z roboty przez biurowy romans.

3. PAMIĘTAJ O ZASADZIE DROBNYCH KROCZKÓW

Odsłaniaj karty stopniowo – nie pozwól współpracownikom od razu dowiedzieć się, że ty i przystojny Marek z drugiego działu macie się ku sobie. Po co stwarzać im kolejny powód do plotek przy kawie? W tym przypadku terapia szokowa nie przynosi rezultatu.

4. TRZYMAJ UCZUCIA NA WODZY

Nie okazujcie sobie uczuć przy innych osobach z biura pod żadnym pozorem! To po prostu niestosowne. I niezręczne dla tych, którym zdarzy się przyłapać was na gorącym uczynku. Jeśli chcesz utrzymać ten związek w tajemnicy, najlepiej w obecności publiczności udawać, że ledwo się znacie. Dzięki temu unikniecie denerwujących plotek na wasz temat i spokojnie będziecie mogli cieszyć się sobą.

5. UWAŻAJ Z MAILAMI

Gdy wysyłasz swojemu kochankowi maila na biurowy adres musisz być podwójnie uważna. Niejedna z nas zaliczyła już wpadkę przez tragiczną w skutkach funkcję `wyślij do wszystkich`. Przed przesłaniem mu wiadomości dokładnie sprawdź, czy nie zaznaczyłaś żadnych niepożądanych funkcji. W innym wypadku możesz stać się pośmiewiskiem biura, a jeśli romanse w twojej pracy są zakazane, możesz nawet zostać zwolniona. A chyba nie chciałabyś do tego dopuścić.

Jak widzisz, biurowe romanse rządzą się swoimi prawami. Jeśli będziesz stosować się do podanych przez nas reguł, wszystko będzie OK. Ale czy naprawdę chcesz wikłać się w romans z facetem, z którym być może w przyszłości będziesz widywać się 24 godziny na dobę?

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
milliie (Ocena: 5) 13.11.2013 12:12
bzdury, bzdury, bzdury. Samo wypytywanie moze wzbudzic podejrzenia innych. Prawda jest taka, jezeli pakujesz sie w romans w miejscu pracy, badz pewna, ze nie uda Ci sie Go ukryc. Wiem na swoim przykladzie. Bardzo sie staralismy ukryc, ze cos miedzy nami jest. Nie okazywalismy sobie uczuc w pracy, bylismy bardzo ostrozni. A i tak po jakims czasie cale biuro huczalo od plotek.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2013 10:48
"Niejedna z nas zaliczyła już wpadkę przez tragiczną w skutkach funkcję `wyślij do wszystkich`" no ciekawe czy chociaż jedna zaliczyła
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2013 07:43
nie wierzę w to co czytam o 7:42 rano. Wam serio płacą za pisanie takich głupot?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo