Powrót do byłego faceta: 7 wskazówek, które pomogą Wam zacząć wszystko od nowa

Zerwał z Tobą, a teraz chce wrócić? Oto co powinnaś zrobić w takiej sytuacji.
Powrót do byłego faceta: 7 wskazówek, które pomogą Wam zacząć wszystko od nowa
26.10.2013

Rozstania są jednymi z najtrudniejszych życiowych doświadczeń. Bo ciężko jest z dnia na dzień zapomnieć o miłości i przeboleć jej utratę. Dlatego często z otwartymi ramionami przyjmujemy facetów, którzy wracają do nas i błagają o przebaczenie. Powrót do byłego nie jest jednak najłatwiejszą decyzją do podjęcia.

Jeśli zdecydujesz się wrócić do swojego eks, musisz być pewna, że wybaczyłaś mu wszystkie przewinienia i będziesz potrafiła o nich zapomnieć. W innym przypadku ponowne wchodzenie w tę relację nie będzie miało sensu.

Oto sposoby na to, by ułożyć sobie na nowo związek z byłym facetem.

powrót do byłego faceta

3. ZACZNIJ OD POCZĄTKU

Zapomnij o tym co było złe i postaraj się wymazać z pamięci wszystkie niemiłe wspomnienia. Spróbuj naprawić swoje błędy i tego samego wymagaj od niego. Rozpoczynanie dawnego związku od nowa ma jeden duży plus – możecie wyciągnąć wnioski z waszego dawnego życia i nauczyć się na własnych błędach, nadając relacji nowy sens.

4. POMYŚL O MOCNYCH I SŁABYCH STRONACH

Przyjrzyj się zarówno swoim, jak i jego silniejszym i słabszym stronom. O tych gorszych koniecznie z nim porozmawiaj, abyście wspólnie mogli je przezwyciężyć. Odpuść sobie krytykowanie i bądź otwarta na zmiany.

5. PRZEBACZ

Czasem zerwanie to jedyna droga do tego, by jedna ze stron dorosła, nauczyła się czegoś i odnalazła swoją indywidualność. Kiedy te procesy zachodzą, może przy okazji urodzić się z nich nowy wymiar miłości i zaangażowania. Dlatego gdy zdecydujesz się do niego wrócić, nigdy, przenigdy nie rozpamiętuj przeszłości – każdy może się zmienić i zasługuje na drugą szansę. Jeśli wciąż obwiniasz go za rozpad waszego związku, nic z tego nie będzie.

6. BĄDŹ ODPOWIEDZIALNA ZA SIEBIE

Po rozstaniu często wybielamy siebie, zapominamy o popełnianych przez nas błędach, a całą winę spychamy na drugą osobę. Wchodząc ponownie w relację z tym samym człowiekiem warto jednak otrzeźwieć i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Dlatego przestań ciągle go obwiniać – to, że się rozstaliście jest waszą wspólną winą. Teraz oboje musicie pracować, by odbudować ten związek.

7. ZACHOWAJ SWOJĄ INDYWIDUALNOŚĆ

W związku bardzo łatwo jest nam zatracić siebie. Jak na ironię, często ten problem jest właśnie powodem rozstania. Dlatego gdy wracasz do faceta musisz pamiętać, aby zachować integralną część siebie wyłącznie dla... siebie. Błąd z poprzedniego razu nie może się powtórzyć.

Zerwanie bywa najlepszą rzeczą, która może się przytrafić – daje czas na przemyślenie pewnych spraw, nabrania dystansu i zrozumienia swoich uczuć. Więc jeśli wciąż coś do niego czujesz i wierzysz, że naprawdę się zmienił, koniecznie daj mu szansę. Być może tym razem pójdzie wam już lepiej, a on okaże się mężczyzną twojego życia?

powrót do byłego faceta

1. ZWOLNIJ

Poświęć trochę czasu na szczerą rozmowę z partnerem na temat zmian, które w was zaszły od momentu zakończenia związku. Czas daje bowiem ludziom możliwość ewoluowania, toteż warto sprawdzić, czy twój facet dobrze go wykorzystał. Obserwuj go, aby się przekonać, że naprawdę stał się lepszym człowiekiem, a nie tylko ma zamiar takowego udawać przez miesiąc, czy dwa.

2. ZAPYTAJ GO, CZY JEST PEWNY SWOICH UCZUĆ

Jeśli zdecydujesz się wrócić do byłego faceta, musisz być pewna jego uczuć do ciebie – chyba nie chcesz przerabiać zerwania po raz drugi? Podpytaj go i przekonaj się, czy naprawdę zrozumiał, że jesteś kobietą jego życia. Gdy zobaczysz, że wciąż nie do końca jest w stanie wyrazić, co czuje, lepiej nie angażuj się w ten związek, bo może przynieść ci tylko cierpienie. I to po raz kolejny.

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
Agi92 (Ocena: 5) 29.05.2016 14:36
Jak dobrze, że jest taki portal z poradami. Już dziś wciele w życie te 7 szczęśliwy porad i odzyskam mojego ukochanego. Będę twarda stanowcza i pokaże że jestem ta jedyna i wyjątkowa. Warto się nie poddawać i dążyć do celu nawet w takich sprawach korelacjach partnerskich.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2015 17:00
Mialam cudownego chlopaka, on- staral sie o mnie przez calutkie 3 lata, bylismy ze soba dokladnie rok. Niestety, postanowil mnie zostawic, powód? Znudzilam mu sie, nie kocha mnie juz i ogolnie ma mnie zupelnie dosc. Ja przez te 3 lata jego staran, nie chcialam go, bo nie chcialam sie z nikim wiazac, a on swoim nachalnym namawianiem mnie sam do siebie mnie zrazil, dopiero wtedy jak zaczal "podbijac" do innej dziewczyny na moich oczach to mnie cos tknelo i dalam mu ta szanse i zakochalam sie w nim na zabój. Musiałam go odzyskać. Postanowiłam spróbować uroku miłosnego u rytualisty perun72@interia.pl , i na szczęscie nie zawiodłam się. Facet wrócił i jesteśmy ze sobą szczęśliwi.
odpowiedz
aanonim (Ocena: 5) 18.02.2015 09:31
A ja wróciłam i jestem z nim w 100% szczęśliwa. Znamy się lepiej wiemy co zrobiliśmy źle i razem to naprawiamy ;) nie zawszw trzeba wszystko od razu przekreslac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2015 19:08
Nie radzę wracać do byłego. Faceci się nie zmieniają. Dałam szansę (i to nie jedną), dzisiaj tego żałuję.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2013 16:07
Żucił mnie dla innej... ona go teraz żuciła a on chce wrucić. Co robić POMÓŻCIE Plisss....
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo