5 oznak, że on się z Tobą nie ożeni

Marzysz, by ukochany poprosił Cię o rękę? Sprawdź, czy to jest w ogóle możliwe.
5 oznak, że on się z Tobą nie ożeni
26.08.2013

Jesteście w poważnym związku już od kilku lat i - nawet jeśli boisz się do tego przyznać - w twojej głowie zaczęły pojawiać się już możliwe scenariusze waszej wspólnej przyszłości. Dlatego przy każdej uroczystej okazji tli się w tobie nadzieja, że może tym razem ukochany padnie na kolana i poprosi cię, być była z nim na dobre i na złe, dopóki śmierć was nie rozłączy.

Jednak z roku na rok nic się nie zmienia, a ty wciąż nie masz na dłoni zaręczynowego pierścionka. Zastanawiasz się, dlaczego twój facet wciąż się nie oświadczył, a w głowie masz coraz bardziej ponure myśli. Powodów zaistniałej sytuacji może być wiele, dlatego... lepiej już teraz przyjrzyj się partnerowi i sprawdź, czy wasz związek ma szansę przejść na kolejny etap.

Oto 5 oznak, że on nigdy się z tobą nie ożeni.

3. Jest na maxa wkręcony w pracę lub hobby

Gdy facet podkreśla, że jego praca lub hobby jest dla niego całym życiem to znaczy dokładnie tyle: nigdy nie będziesz dla niego ważniejsza i nie ma zamiaru poświęcać ci swojej wolności. Zarówno obowiązki zawodowe, jak i np. wspinaczka wysokogórska to aktywności, które kłócą się z byciem przykładnym mężem i ojcem. Zawsze któraś ze stron będzie cierpieć i on ma tego świadomość. Dlatego małżeństwo jest ostatnią rzeczą, o której kiedykolwiek pomyśli.

2. Nie dojrzał do małżeństwa

Wielu facetów zatrzymuje się mentalnie na poziomie liceum. Maksymalnie pierwszego roku studiów. Woli pograć w gry na konsoli z kolegami i urządzać dzikie imprezy w męskim gronie, niż się ustatkować. Może kiedyś sam dojdzie do tego, że fajnie jest być poważnym mężczyzną z żoną i dziećmi u boku, ale przyznaj szczerze – naprawdę masz zamiar czekać na to do następnej epoki?

miłość

1. Otwarcie o tym mówi

Jeśli twój partner jasno dał ci do zrozumienia, że nie kręci go wizja zaobrączkowania to nie łudź się, że zmieni zdanie na ten temat. Może mieć ku temu swoje powody i żadne prośby ani groźby tego nie zmienią. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia na kocią łapę na dłuższą metę zastanów się, czy warto trwać w tym związku. Czasem lepiej zakończyć go wcześniej, aby po latach nie żałować straconego czasu.

5. Jego rodzice się rozwiedli

Ten typ ma podobne doświadczenia do rozwodnika. Być może nawet gorsze, bo wspomnienia z czasów, gdy jego rodzice się rozstali, stały się traumą na całe życie. Szczególnie, jeśli stało się to gdy był małym dzieckiem. Nie zdziw się, jeśli facet z takim bagażem emocjonalnym nie będzie się palił do oświadczyn. Nie wyniósł przecież z domu pozytywnych skojarzeń związanych z małżeństwem.

Co Wy na to? Ile lat żyjecie już ze swoimi facetami na kocią łapę?

4. Był już kiedyś żonaty

Jeśli facet ma za sobą nieudane małżeństwo i stresujący rozwód nie licz na to, że sam z własnej woli zechce ponownie się ożenić. Oczywiście, wy może bylibyście ze sobą szczęśliwi aż po kres waszych dni. Jednak on tak samo myślał o swoim poprzednim małżeństwie. Musisz to zrozumieć, jeśli związałaś się z rozwodnikiem. On naprawdę nie ma dobrych skojarzeń ze ślubem. A kolejne przyjęcie weselne w jego przypadku mogłoby być dla niego już totalną niedorzecznością.

Polecane wideo

Komentarze (54)
Ocena: 4.87 / 5
Natalia (Ocena: 2) 02.02.2020 20:34
Bezsensowne te powody i niewiele mówią. Ja jestem w związku od 4 lat, o oświadczynach też ani słowa. Mieszkamy razem 3 lata. Nie wiem, może dla niego te oświadczyny to taka formalność, że nawet o tym nie myśli? Może nie chce? Ja bym chciała...
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 06.09.2018 14:00
Dziwne te oznaki są tu wymienione. Dużo ludzi się rozwodzi i wcale ich dzieci nie muszą automatycznie z tego powodu wzbraniać się przed ślubem Faceci po prostu mają swoje powody co nieźle opisał jeden psycholog tu https://ocalsiebie.pl/artykuly/psycholog-online-dlaczego-m%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni-nie-chc%C4%85-si%C4%99-%C5%BCeni%C4%87-r163/
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 21.08.2017 00:45
Ja jaz czekam ponad 7,5 roku płonne nadzieje
zobacz odpowiedzi (1)
Nika (Ocena: 5) 10.05.2017 10:12
Ten artykuł oprócz punktu piątego opisuje mój związek :( Poważnie rozważam rozstanie :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2015 21:38
Jeżeli naprawdę było się zakochanym, to nie można tego zapomnieć ot tak. Jedynie czas może pomóc, choć i to nie zawsze. Byłam ze swoim chłopakiem ponad 4 lata więc coś o tym wiem. Było wspaniale, miałam dla kogo żyć, starac się, wracać do domu. Rozstanie przezywałam straszliwie, szukając wszelkich sposobów na Jego powrót. No i i udało się. Wszystko dzięki urokowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , po 3 miesiącach oczekiwania i huśtawki nastrojów, mój misiek znowu jest mój: )
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie