PSYCHOLOGIA GOTOWANIA: Jakim typem kucharza jest twój facet? (I co to mówi o jego osobowości?)

Podobno mężczyźni to najlepsi kucharze świata. Zaobserwuj swojego ukochanego w kuchni i sprawdź, kim jest naprawdę.
PSYCHOLOGIA GOTOWANIA: Jakim typem kucharza jest twój facet? (I co to mówi o jego osobowości?)
16.08.2013

Pokaż mi jak gotujesz, a powiem ci kim jesteś – tę zasadę śmiało możesz zastosować wobec swojego partnera. O ile on w ogóle pali się do... karmienia cię.

Okazuje się, że sposób w jaki gotuje facet, może dużo nam powiedzieć o jego osobowości. Zaproponuj więc swojemu mężczyźnie, by zrobił dla ciebie coś pysznego, a potem usiądź i go obserwuj. Wraz z naszą pomocą z pewnością wyciągniesz właściwie wnioski, które mogą ci się bardzo przydać w przyszłości.

Oto lista 7 typów męskich kucharzy, z którymi możesz mieć do czynienia. Sprawdź co możesz zrobić, by wasze kolacje były jeszcze lepsze, a twój szef kuchni... gotował tylko dla ciebie!

WIELBICIEL JEDZENIA NA WYNOS

Ten to nie ma za wiele do roboty. Głównie dlatego, że za pracą szczególnie nie przepada, a jedzenie na wynos znacznie ułatwia mu życie – żadnego gotowania i sprzątania po nim. Po prostu idylla.

Jak z nim postępować: Nie rób mu wyrzutów, że za mało się stara. Nie ma sensu – on i tak nie zmieni przyzwyczajeń. Zamiast tego rozgość się i nalej wam po kieliszku wina. Z nim wszystko smakuje jak wykwintna kolacja.

FANATYK ODCHUDZANIA

Nie tylko my mamy bzika na punkcie produktów `light` - niektórzy faceci nawet nas w tej kwestii przewyższają. Taki mężczyzna spędza godziny w kuchni i przygotowuje wszystko od początku do końca własnymi rękoma. W końcu ma być zdrowo i mało kalorycznie, a to wymaga wysiłku.

Jak z nim postępować: Traktuj jego kulinarne dzieła jak wszystkie inne. Nie próbuj ich modyfikować albo doprawiać. Po prostu przystań na jego zachęcanie do jedzenia i nie bój się tego co ugotował. Ten szef kuchni musi mieć wszystko pod kontrolą. Prawdziwym wyzwaniem jest zachowywanie się tak, by nie czuł, że poddanie się jej wymaga z twojej strony poświęcenia.

kucharz

WOLNY DUCH

Przepisy i zalecenia dla niego nie istnieją. W kuchni kieruje się przede wszystkim improwizacją i przeczuciami – łączy takie składniki, jakie akurat ma pod ręką. O dziwo, wszystko wychodzi mu smacznie. Po prostu nieoszlifowany diament!

Jak z nim postępować: przygotuj oprawę kolacji. Zadbaj o romantyczny nastrój (świece, nastrojowa muzyka, itp.) i pokaż, że też jesteś kreatywna. Tym z pewnością zdobędziesz serce swojego wolnego ducha.

MISTRZ GRILLA

Grillowanie to zajęcie prawdziwych mężczyzn. Przynajmniej oni tak twierdzą, a my robimy im tę przyjemność i pokornie się z nimi zgadzamy. Facet, który najlepiej czuje się przy ruszcie to prawdziwy macho lubiący dobrze zjeść – bez mięsa ciężko byłoby mu wytrzymać.

Jak z nim postępować: nigdy nie mów, że jego dania są zbyt ciężkie lub za tłuste, bo to może go urazić. Raczej poproś go o przygotowanie specjalnie dla ciebie czegoś lżejszego, np. piersi z kurczaka. Krótko mówiąc: łapy precz od jego grilla, a będzie zadowolony.

FAN MIKROFALI

Jeśli twój mężczyzna nie przepada za wysilaniem się w kuchni i każdy przepis jego specjałów zaczyna się od `włóż danie do mikrofalówki` to możesz być pewna, że nie jest on zainteresowany skomplikowanymi zasadami, którymi rządzą się kulinarne przepisy. W ogóle facet nie przepada za przestrzeganiem sztywnych reguł, a wygodę przedkłada ponad jakość.

Jak z nim postępować: Nie masz zbyt wielkiego pola do popisu, kiedy na talerzu ląduje gotowa potrawa. Możesz zadbać o dobre wino, albo doprawić danie po swojemu. Na pewno nie wolno ci narzekać. W końcu twój ukochany chciał cię nakarmić i zrobił to tak, jak najlepiej potrafił. Po prostu baw się dobrze.

WEGETARIANIN Z PASJĄ

Nie je mięsa, dba o środowisko, współczuje biednym zwierzętom – to chwyta za serce. Zwykle wegetariańscy kucharze do gotowania wkładają mnóstwo serca i pasji. Nie straszne im spędzenie pół dnia przy garach, liczą się efekty. Wszystko dla zdrowego jedzenia, które nie krzywdzi żyjących istot.

Jak z nim postępować: Przygotuj się na wspólne cięcie i siekanie mnóstwa warzyw. Zawsze pytaj, jak wiele powinnaś ich przygotować, bo dla wegetarianina nie ma nic gorszego od marnowania jedzenia. Z kolei podczas wspólnej kolacji dopytuj się o rzeczy, które go interesują – globalne ocieplenie, głód na świecie, itp. Wegetarianie są zazwyczaj osobami bardzo zaangażowanymi w sprawy środowiska i lubią ludzi, którzy podzielają ich pasję i zgadzają się z ich teoriami.

EGZOTYCZNY ODKRYWCA

Ten typ szefa kuchni nie lubi podążać wyznaczonymi trasami. Chętnie próbuje nowych smaków i gotuje potrawy po raz pierwszy. Przepada za daniami egzotycznymi i etnicznymi i jest bardzo otwarty na kulinarne eksperymenty. Uważa, że nie ma lepszej drogi do poznania innych kultur niż przez kuchnię. To ktoś, kto nie trzyma się kurczowo swojej strefy bezpieczeństwa i potrafi zaryzykować.

Jak z nim postępować: Bądź zawsze gotowa na odkrywanie nowych smaków i nie bój się tego. Bądź równie otwarta jak on i nie pukaj się w głowę, gdy zaproponuje ci weekendowy wyjazd do Czech na tamtejsze knedliczki. To prawdziwy wariat, z którym nigdy nie będziesz się nudzić. O ile pozwolisz mu zarazić cię kulinarnym szaleństwem.

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2013 13:40
Odezwały się nastolatki z kisielem w gaciach, bo zobaczyły na fotce 'ciasteczko' robiące dziubek....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2013 12:39
Dawać mi tego faceta ze zdjęcia!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2013 22:41
Moj narzeczony gotuje wspaniale... Ostatnio zrobil kurczaka po tajsku na ostro, pycha! Zawsze przynosi jakies nowe przyprawy, czy to sos Winchester czy olej sezamowy, lubi tez eksperymentowac... CUD MEZCZYZNA!
zobacz odpowiedzi (1)
Basia (Ocena: 5) 16.08.2013 21:40
Mój chłopak jest świetnym kucharzem, czasem nawet nie daje mi wejść do kuchni! W tym roku skończył szkołę policealną na kierunku Kucharz w Progresie i teraz dopiero się popisuje. Chyba nie ma dla niego rzeczy niemożliwej w kuchni.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2013 19:14
dochodzę patrząc na samo 1 zdj
odpowiedz

Polecane dla Ciebie