Lista ZAKAZANYCH SMSÓW do byłego faceta: „Myślę o Tobie”, „Wybacz mi”, „Mam na Ciebie ochotę” i…

Do byłego najlepiej nie pisać w ogóle. Jeśli jesteś do tego zmuszona to wiedz, że są rzeczy, których pisać nie powinnaś!
Lista ZAKAZANYCH SMSÓW do byłego faceta: „Myślę o Tobie”, „Wybacz mi”, „Mam na Ciebie ochotę” i…
17.08.2013

Kontaktowanie się z byłym facetem to sprawa delikatna. Najlepiej, przynajmniej w ciągu pierwszego miesiąca od zerwania, w ogóle dać sobie z tym spokój. Są jednak sytuacje, w których musisz się do swojego eks odezwać – np. kiedy chcesz odzyskać pozostawione u niego rzeczy albo zapytać o stan zdrowia jego chorej babci. Najbezpieczniej wtedy wysłać SMS. O ile jego treść będzie właściwa – w innym wypadku odpowiedzi możesz nie dostać lub może ci się ona bardzo nie spodobać.

Oto lista 10 rzeczy, których nigdy, PRZENIGDY, nie możesz pisać do swojego eks!

1. SMS jednowyrazowy

Wysłanie wiadomości o treści „cześć”, czy „hej” nie jest dobrym pomysłem. Nie stawiaj byłego w niezręcznej sytuacji, w której będzie się głowił, co autor miał na myśli. Na takiego SMS-a prawdopodobnie nie doczekasz się odpowiedzi.

8. `Myślę o tobie`

To nie pomoże ani jemu, ani tobie. Można było przewidzieć, że po rozstaniu będziesz o nim jeszcze myśleć. Ale nie jesteście już w związku. Twój były nie może zajmować aż tyle miejsca w twojej głowie. A na pewno nie powinien o tym wiedzieć.

9.Desperackie przeprosiny

Nie staraj się odzyskać go przez SMS. To po prostu żałosne.

10.Drugi SMS. I trzeci. I czwarty… itd.

Gdy dostaniesz to, czego od niego chciałaś, daj już spokój. Nie miej wyrzutów sumienia i sama zakończ SMS-ową dyskusję.

Jeśli wahasz się, czy powinnaś pisać do swojego byłego – nie pisz. To żelazna zasada, dzięki której kontakt z nim nie zrani cię ponownie. W końcu już swoje przez niego wycierpiałaś.

SŻ 

komórka

2. Czułe słówka i flirciarskie emotikony.

Nie jesteście już razem, pamiętasz? Wszystkie `kotki`, `kochania` i `misie` zostaw dla kolejnego faceta. Tak jak emotikony przedstawiające buziaczki. Wysyłanie takich rzeczy do twojego eks jest po prostu niewłaściwe.

3. Żalenie się

Jest ci smutno? Napisz do przyjaciółki. Nie zawracaj głowy byłemu tylko dlatego, że jesteś zmęczona, samotna albo... pijana. Przyzwyczaj się do myśli, że teraz ze wszystkimi problemami musisz radzić sobie sama.

4. Dopraszanie się o odpowiedź

Jeśli on nie odpisał na twoją wiadomość, nie wysyłaj do niego kolejnych o treści `Dlaczego mi nie odpisałeś?` lub `Czy dostałeś mój SMS?`. Masz ustawiony w telefonie raport doręczenia wiadomości, który oznajmił ci, że SMS doszedł. Skoro facet nie odpisał, to widocznie nie ma na to ochoty. Pogódź się z tym.

5. Rzeczy dotyczące waszego związku

Nie wysyłaj mu SMS-ów ze wspominkami, nie analizuj też tą drogą waszej relacji. Poza szczerą rozmową kończącą związek przeprowadzoną między wami, tego tematu nie powinnaś poruszać z byłym. Podsumowywanie i dzielenie się nauką, którą wyniosłaś ze związku, zostaw na babski wieczór z przyjaciółką.

6. Zaproszenie na kolację ze śniadaniem

Nawet jeśli jesteś samotna i jedynym, co może cię pocieszyć, są łóżkowe igraszki, nawet nie myśl o tym, by proponować je byłemu. To nigdy nie jest dobrym pomysłem.

7. Seksowne fotki

Patrz punkt 6 – to w równym stopniu zły pomysł. Musisz ruszyć dalej.

Polecane wideo

Komentarze (43)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2015 14:37
Ja po rozstaniu nie mogłam się pozbierać. Dopiero dzięki urokowi miłosnemu ze strony urokmilosny24.pl odzyskałam faceta. Znow jestem szczęśliwa.
odpowiedz
Ann (Ocena: 5) 06.05.2014 11:52
Byłam ze swoim chłopakiem pół roku i rozstaliśmy się w spokojnej atmosferze, bo oboje doszliśmy do wniosku, że szkoły nas podzieliły (on na Uniwerku ja na Polibudzie). Poznałam wcześniej, tak na miesiąc przed rozstaniem fantastycznego faceta, z którym jestem już 8 miesięcy. Zastanawiam się czy pisać do byłego, czy nie, ale sądzę, że może być zły na mnie za szybkie znalezienie jego następcy. Moje Drogie, napisać do niego coś niezobowiązującego czy nie? Proszę o radę :)
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 22.04.2014 09:24
Napisz komentarz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2013 20:07
Alilou, czy to Ty Gosiu?
odpowiedz
xoxo (Ocena: 5) 23.08.2013 22:21
Co to za podsumowanie "w końcu już swoje przez niego wycierpiałaś"? Nie zawsze to facet rani. Niestety, ja jednego z moich byłych potraktowałam z mniejszą ilością szacunku, niż na to zasługiwał. Po rozstaniu jeszcze jakiś czas utrzymywaliśmy kontakt, ale ostatecznie urwał się w atmosferze gniewu. Nie byłam z tego zadowolona, bo w końcu spędziliśmy ze sobą też sporo dobrych chwil i po odpowiednim czasie napisałam właśnie to zakazane "hej". Dałam mu możliwość zignorowania wiadomości, bo to w końcu tylko przywitanie, ale odpisał bardzo ciepło, dzięki temu mogliśmy wymienić się głupim "co u nas" i oczyścić atmosferę. Bez podtekstów, bez chęci powrotu do siebie. Oboje jesteśmy teraz w innych związkach, ale to nie oznacza, że musimy mieć złe relacje ze sobą. Zawsze uważam, że najlepsze relacje po rozstaniu, to relacje neutralne. Nie wrogość, ale też bez zbędnego ciepełka :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie