Gdy on się nie angażuje…

Liczyłaś, że połączy was coś poważnego, tymczasem on nie chce się zaangażować. A może to twój partner przestał się starać? Sprawdź, gdzie leży przyczyna.
Gdy on się nie angażuje…
01.07.2013

Mężczyzna może przestać angażować się na różnym etapie znajomości z kobietą – często dzieje się tak już na samym początku, czego nie da się przeoczyć. On nie dzwoni, choć obiecał, zachowuje się, jakby chciał tylko zaciągnąć cię do łóżka, raz jest wylewny, a za chwilę zimny i nieczuły… Może się jednak zdarzyć, że angażować przestanie się twój stały partner. Poznasz to po jego zdystansowaniu się i obojętności. Bez względu na stopień zażyłości z mężczyzną, masz prawo wiedzieć, dlaczego on nie angażuje się w to, co was łączy. Oto możliwe powody.

Jeśli dopiero się poznaliście…

Nie zależy mu na tobie

Prawda w oczy kole, ale co innego można myśleć o kimś, kto się nie angażuje w znajomość i zachowuje się obojętnie? Tylko to, że jemu na tobie nie zależy. „Dziewczyny, nie łudźcie się! Jeśli on nie dzwoni i nie robi nic, aby się do was zbliżyć, to chyba jasne, że mu nie zależy, prawda? Im szybciej to sobie uświadomicie, tym lepiej dla was. Ja wyleczyłam się z takich znajomości i unikam takich mężczyzn jak ognia” – pisze internautka Dagmara. Gdy on kolejny raz nie dotrzyma danego ci słowa, lepiej szybko zerwij z nim kontakt.

Jest kobieciarzem

Nie angażują się mężczyźni, którzy kolekcjonują kobiety i którym nie zależy na stałym związku – po prostu. Być może ciągle masz nadzieję, że on waha się, czy jest gotowy na stały związek albo wmawia ci, że nie szuka teraz kobiety, ale zależy mu na znajomości z tobą. Bądź jednak czujna i nie trać instynktu samozachowawczego; to klasyczny kobieciarz, który będzie cię mamił, aż uda mu się zaciągnąć cię do łóżka, a potem po prostu zapadnie się pod ziemię. Bądź realistką i nie zawracaj sobie głowy kimś takim.

Woli, żebyś ty go zdobyła

Wśród mężczyzn nie brakuje takich, którzy wolą się nie wysilać i czują się najlepiej, gdy to kobieta bierze sprawy w swoje ręce. W ten sposób on utwierdza się w przekonaniu, że jesteś nim oczarowana i podnosi się jego samoocena… Radzimy ci jednak zachować ostrożność, bo takie zachowanie świadczy jedynie o tym, że on jest zadufanym w sobie intrygantem i trudno byłoby stworzyć z nim dojrzały związek. Lepiej szybko wycofaj się z tego układu, zanim zdasz sobie sprawę, że on owinął sobie ciebie wokół palca. Poza tym takie zachowanie jest dziecinne i po prostu śmieszne.

Sprawdza cię

Istnieje również taka ewentualność. Są mężczyźni, którzy stosują różne sztuczki, aby przekonać się, czy kobiecie na nich zależy, a także, ile jest ona w stanie wytrzymać, zanim znajomość przeniesie się na wyższy poziom. To bardzo sprytne, bo gdy on stwierdzi, że nie jesteś dostatecznie zaangażowana, będzie mógł bezboleśnie wycofać się z tego układu. I nie straci przy tym twarzy. Dlatego weź sobie do serca radę: jeśli on się nie angażuje, nie ma sensu tracić z nim cennego czasu.

Jeśli jesteście parą…

Uważa, że nie musi dbać o związek

Niektórzy mężczyźni są bardzo wygodni, egoistyczni i leniwi. Jeśli twój partner łączy w sobie wszystkie te cechy, masz już odpowiedź na pytanie, dlaczego się nie angażuje. Bierna postawa charakteryzuje również mężczyzn, którzy przyzwyczaili się, że to kobieta dba o związek. Uważają, że sami nie muszą tego robić. Bądź czujna, bo to mężczyzna, z którym trudno będzie ci stworzyć udaną i satysfakcjonującą relację. Żadna kobieta nie powinna tolerować obojętności, wygodnictwa i braku zaangażowania ze strony partnera. Masz prawo wymagać, aby on pracował nad związkiem tak samo jak ty.

Znudził się tym, co was łączy

Musisz wziąć pod uwagę również taką ewentualność. Ten argument pojawia się w wypowiedziach wielu internautek, których dotyczył problem niezaangażowanego partnera. „Wiem jedno – jeśli facet przestaje angażować się w związek, może to tylko oznaczać, że po prostu się znudził. Można z nim pogadać, ale raczej nie warto tego ciągnąć, bo z tego związku nic już nie będzie” – twierdzi jedna z uczestniczek dyskusji na forum. Poza tym podobno w każdym związku kryzys przychodzi po czterech latach. Jeśli chcesz się przekonać, czy tak może być w twoim przypadku, poobserwuj partnera, a potem szczerze z nim porozmawiaj.

Ma problemy osobiste

Jeżeli twój partner po miesiącach lub latach stałego związku przestał się starać i angażować się w to, co was połączyło, nie skreślaj go od razu. Niewykluczone, że jego bierna postawa to nie skutek złych chęci, a problemów osobistych, z którymi on nie może się poradzić. Dlatego dobrze się mu przyjrzyj – czy układa mu się w pracy? Czy w jego rodzinie wszystko jest w porządku? Czy ostatnio spotkało go coś, co mogło zaważyć na jego nastroju? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji byłaby szczera rozmowa z partnerem i deklaracja pomocy z twojej strony.

Jest już jedną nogą poza związkiem

Fakt, że on przestał angażować się w związek, może zwiastować również czarny scenariusz – taki, że on dąży do zakończenia waszej relacji. Niektórzy mężczyźni nie potrafią zerwać z partnerką, dlatego oddalają się od niej i robią wszystko, by to ona z nimi zerwała. Musisz wziąć pod uwagę również taką ewentualność – mężczyzna, któremu zależy na związku i partnerce, będzie angażował się i starał. Być może on poczuł, że jego uczucie się wypaliło, stwierdził, że do siebie nie pasujecie albo poznał inną kobietę. Przyciśnij go do muru i nalegaj, aby się określił.

EPN

Komentarze (62)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2013 18:35
brakuje odpowiedzi: nadal myśli o swojej byłej ostatnie tygodnie mojego zwiazku facet ciągle mnie olewał, ciągle musiałam zabiegac o jego uwagę i każde spotkanie, po czym poinforomowal mnie, że wraca do byłej
odpowiedz
agik (Ocena: 5) 02.07.2013 14:30
Poradzcie mi : spotykam sie z facetem od kilku miesiecy 8. Na poczatku szala za mna codzienie dzwonil poznije nagle przestal sie odzywac po penym czasie znowu to samo i powiedzial mi ze spotykal sie ze mna tyklko po to by zapomniec o innej. Przełknełam to nasza relacja zawsze byla luznym zwiazkiem do łozka poszłam z nim po prawie 5 miesiacach znajomisci. Nadal sie spotykalimsy glownie w weekendy mowil ze mu zalezy na mnie ale nie cchce nic powaznego. I nadal to tak trwa spotykamy sie idziemy do lozka lub na randke, to on czesto dzowni itd . Dlaczego nie chce zrobic tego kroku zeby stworzyc zwiazek? Jak mam o tym myslec? Bardzo mi na nim zalezy chociaz wiele razy zachowal sie nie wporzadku. Dodam ze jakis rok temu zakonzcyl baardzo dlugi zwiazek 7 letni na zasdzie zgody obu stron. Ale mimo to traktuje swoja byla jak przyjaciolke. Pomożcie :(
zobacz odpowiedzi (3)
kasiaaaa (Ocena: 5) 02.07.2013 01:58
no i co z tego ze dawalam mu d i bral ile chcial:) nawet nie do ciebie kierowalam tego posta ale ok jak juz musialas sie wyzyc to ok:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2013 21:29
tylko ja przeczytałam tytuł ; gdy on sie nie anonizuje ? XD
zobacz odpowiedzi (1)
kasiaaaa (Ocena: 5) 01.07.2013 18:58
ale zaznaczam ze spotykalismy sie rok , lecz pozniej on zaczal sie naprawde starac o mnie , bo otworzyl sie i zrozumial ile znacze dla niego
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo