Co robić, kiedy wydaje Ci się, że facet Cię ZDRADZA?

Kiedy podejrzewasz partnera o zdradę ciężko podejść do tego racjonalnie.
Co robić, kiedy wydaje Ci się, że facet Cię ZDRADZA?
24.06.2013

Kobieca intuicja jest bardzo silna, dlatego warto się jej słuchać i zapewne dobrze o tym wiesz. Czasem jednak i ona potrafi nas wywieźć w pole, więc nie powinnaś ufać jej bezgranicznie. Świadomość tego znacznie utrudnia życie i potrafi nieźle namieszać w głowie. Szczególnie w tak poważnej kwestii jak podejrzewanie partnera o romans z inną kobietą.

Owszem, często w tej sytuacji znaki mogą wydawać się jasne, jednak nie zawsze mają one potwierdzenie w rzeczywistości. Dlatego, choć przeczucia mówią ci, że coś jest nie tak, nie powinnaś od razu zakładać najgorszego. Zanim wybuchniesz i oskarżysz swojego faceta o zdradę, postaraj się spojrzeć na całą sytuację z dystansem.

Oto, co powinnaś zrobić, by na chwilę się uspokoić i pokonać mętlik w głowie, aby racjonalnie podejść do tematu.

Weź głęboki oddech

Rada może ci się wydać banalna, ale na dobry początek warto uspokoić swoje ciało, które w sytuacji stresowej po prostu szaleje. Dzięki paru głębszym wdechom i wydechom z pewnością łatwiej ci się będzie opanować i trzeźwo pomyśleć o całej sytuacji.

Pomyśl o faktach

Zanim na poważnie zaczniesz obawiać się o swój związek zastanów się co skłoniło cię do takich podejrzeń. Czy zobaczyłaś coś dziwnego na jego facebooku, albo w jego telefonie? A może znajomy `uprzejmie` doniósł ci, że widział go z kimś innym na mieście? Jakkolwiek wiarygodne nie byłoby źródło twojego niepokoju pomyśl o faktach, których jesteś pewna. Same podejrzenia nic nie znaczą, jeśli nie ma na nie dowodów.

Nie przeszukuj jego rzeczy

Szperanie w jego osobistych rzeczach, takich jak telefon czy mailowa skrzynka znaczy nie więcej, niż szukanie na siłę dowodów jego zbrodni. Efekt jest taki, że każdy, nawet najmniejszy szczegół, będzie utwierdzał cię w przekonaniu, że on cię zdradza, a to już zakrawa o paranoję. Poza tym, takie przeszukiwanie czyichś rzeczy jest poważnym naruszeniem prywatności. Jeśli twój facet się o tym dowie to kompletnie stracisz jego zaufanie. Przyjmując, że może być zupełnie niewinny możesz tego potem bardzo żałować.

Bądź z nim szczera

Zamiast zadręczać się myśleniem czy on rzeczywiście cię zdradza czy jednak jest ci wierny, zbierz się w sobie i po prostu go o to zapytaj. Powiedz co widziałaś lub słyszałaś i co cię konkretnie zaniepokoiło. Jego reakcja powinna być wystarczającą odpowiedzią. 

 

Zaufaj

Jeśli zdecydowałaś się na szczerą rozmowę z partnerem, a on kategorycznie zaprzeczył stawianym przez ciebie zarzutom to musisz mu w to uwierzyć. Nie drąż tematu i nie staraj się mu udowodnić kłamstwa za wszelką cenę – mógłby pomyśleć, że chciałaś by on cię rzeczywiście zdradził. Jeśli jednak twoje podejrzenia okazały się prawdziwe i partner przyznał się do zdrady powinnaś zadecydować czy jesteś w stanie mu wybaczyć i zaufać na nowo. Zaufanie to podstawa związku i bez niego nie będziecie w stanie razem funkcjonować.

Nie warto zatem martwić się na zapas i szukać na siłę potwierdzenia swoich paranoi. Jeśli nie miałaś do tej pory powodów by nie wierzyć swojemu partnerowi, nie wpadaj w panikę. Z pewnością głupie plotki zasłyszane na jego temat wynikają z jakiegoś nieporozumienia, a ty martwisz się zupełnie niepotrzebnie. 

Komentarze (31)

Ocena: 4.87 / 5
marlenka (Ocena: 5) 09.08.2017 10:38
Kiedyś miałam takie przeczucie. Byłam zrozpaczona i od razu sięgnęłam po pomoc do pani Skrzypek czyli jednego z bardziej znanych prywatnych detektywów. Efekt był taki, że po tygodniu dostałam dowody na to, że się myliłam. Moja najlepsza decyzja w życiu, tak to bym się katowała tymi błędnymi przeczuciami jeszcze nie wiadomo jak długo :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.04.2017 12:06
Co za bzdurny artykul:''Jeśli zdecydowałaś się na szczerą rozmowę z partnerem, a on kategorycznie zaprzeczył stawianym przez ciebie zarzutom to sie musisz mu w to uwierzyć'', oczywiscie ze bedzie zaprzeczal jesli jestescie w dlugotralym zwiazku i on nie chcce go zakonczyc albo jest tchurzem i boi sie reakcji partnerki. Artykul z dupy, kompletnie nie zyciowy, oparty chyba na wyznaniach nastolatek z internetu.
odpowiedz
Czuss (Ocena: 5) 27.07.2016 21:06
Moim zdaniem warto się zastanowić nad detektywem - nawet sa agencję, jak sprawdź wierność, co się w takich sprawach specjalizują. Wydaje mi się, że coś takiego jest coraz bardziej popularne, w sumie jakoś się nie dziwię
odpowiedz
Phonetrackpl (Ocena: 5) 14.07.2016 17:59
Podejrzewający zdradę mogą skorzystać ze specjalnego oprogramowania szpiegującego na telefon, aby sprawdzić wierność partnera.
odpowiedz
Sara (Ocena: 5) 26.01.2016 14:16
Witam, mogę postarać się Ci pomóc. proszę o kontakt
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo