Dlaczego rzucamy facetów?

Kobiety bywają wybredne w kwestii doboru partnerów.
Dlaczego rzucamy facetów?
25.05.2013

Są kobiety trwałe w uczuciach, ale i te mniej zdecydowane, które facetów zmieniają jak rękawiczki. Nieważne jednak jak często rzucasz partnerów, ale to z jakiego powodu tak się dzieje. Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Istnieją jednak motywy, które popychają do zakończenia związku częściej, niż inne.

Przedstawiamy listę najczęstszych powodów, przez które kobiety rzucają swoich partnerów:

1. Brak kasy

Możecie oburzać się, że to myślenie stereotypowe. Prawdą jest jednak, że mężczyzna bez pieniędzy ma spore szanse na bycie porzuconym przez kobietę. `Huffington Post` porównał nawet mężczyznę do pawia, który samice zachęca do siebie imponującym wachlarzem piór. W świecie ludzi kolorowe piórka zastępowane są przez samochód, czy markowe ciuchy. Czy naprawdę jesteśmy aż tak płytkie? Okazuje się, że w większości przypadków… tak. Wynika to zapewne z zamiłowania kobiet do wygody i luksusu, które z pewnością jest w stanie zapewnić nam zamożny partner.

2. Przesadne staranie się 

Ciężko nam dogodzić – gdy facet za mało się stara mamy do niego pretensje. Ale gdy stara się za bardzo jest nawet gorzej! Kiedy kobieta u partnera wyczuje desperację to znak, że związek zmierza do smutnego finału.

5. Brak wyraźnych sygnałów

Ten problem często zabija romans na samym początku jego trwania. Podobno kobiety są niezdecydowane, jednak jeśli chodzi o związki to panowie mają więcej dylematów. Nie potrafimy zbyt długo trwać w zawieszeniu, a mętlik w głowie spowodowany sprzecznymi sygnałami ze strony mężczyzny niemiłosiernie nas męczy. Zdarza się więc, że – szczególnie po doświadczeniach z przeszłości – mamy dość dramatycznego rozwoju akcji i podejmujemy o decyzję o rozstaniu zanim zdążymy się mocno zaangażować.

6. Świeże wspomnienia z rozstania

`Klin klinem` mówią, a my jak ćmy do światła lgniemy do nowych facetów, choć emocje po ostatnim rozstaniu nie zdążyły jeszcze opaść do końca. To duży błąd. Przychodzi bowiem moment, w którym przekonujesz się, że przejście z jednego związku w kolejny wcale cię nie uleczyło. Potrzebujesz chwili wytchnienia, dlatego postanawiasz rozstać się z nowym partnerem. 

7. Brak chemii

Czasem zdarza się, że choć facet zakrawa o twój ideał to…coś ci w nim nie gra. Spotkania z nim nie dają ci aż tyle radości, jakiej można by się spodziewać, a jego pocałunki nie trzęsą twoim światem. Niestety, winna temu jest chemia, a raczej jej brak. Jest to całkiem częsty powód zakończenia związku.

Choć czasem zerwanie z mężczyzną wydaje nam się drastycznym krokiem, to mimo wszystko warto posłuchać głosu serca i zakończyć męczący cię związek. Trwanie w relacji bez przyszłości z pewnością nie wpłynie korzystnie na twoje samopoczucie, a i twojemu partnerowi taka udawana zażyłość nie wyjdzie na dobre. Należy więc dobrze zastanowić się nad przyszłością waszego związku i podjąć poważną decyzję, której – miejmy nadzieję – nigdy nie pożałujesz.

3. Facet jest `nieogarnięty`

Co rozumiemy przez to określenie? Otóż mężczyzna `ogarnięty` to taki, którego życie jest już w pewien sposób ustabilizowane – wie czego chce i do tego dąży, a zatem ma dobrą pracę i zawodowe ambicje. Brak tego poukładania rzadko przypada kobiecie do gustu. Często jest on nawet tak denerwujący, że staje się powodem zerwania.

4. Niedojrzałość

Choć kobiety kochają artystów i szalonych rockmanów, ci faceci nie są typami idealnych mężów, przy których spędziłyby resztę życia. W życiu każdej z nas przychodzi moment, w którym pragnie się stabilizacji i poważnego partnera. Jeśli facet pozostał mentalnie w liceum, podczas gdy jego partnerka ruszyła naprzód, ten związek nie ma szans na przetrwanie.

Polecane wideo

Komentarze (54)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2015 20:10
Jestem 28 letnią kobietą, która przeżywała wzloty i upadki. Jednak uczucie pustki po tym jak zostawia Cię ukochana osoba jest zdecydowanie gorsze aniżeli utrata pracy czy przyjaciółki. Dla mnie to był jakiś koszmar, masakra, przestało mi zależeć na czymkolwiek. Musiałam go jakoś odzyskać. Z pomoca przyszedł mi rytualista ze strony urok-milosny.pl spróbowałam rytuału na powrót partnera i rzeczywiście powrócił. Jednakże muszę stwierdzić, że pomimo iż widze jak mu zależy, ja już nie jestem tą samą ufną kobietą. Ślad po rozstaniu już na zawsze pozostanie w mojej psychice.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2014 12:43
Ale co to jest "brak chemii"? Brak atrakcyjności fizycznej?
zobacz odpowiedzi (2)
k (Ocena: 5) 26.05.2013 13:44
ermail.pl /klik/ VXZeYWcG
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2013 12:22
większość z was to same oszołomy siedzące tutaj i narzekające zamist wziąć się do roboty a nie liczyć na faceta,kto was wychował drogie panie,chyba jakaś totalna kura domowa
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2013 22:05
A smoki były w tej bajce?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie