On zdradził, Ty już wiesz i... Co dalej? (JAK PORADZIĆ SOBIE ZE SKOKIEM W BOK?)

Bycie zdradzonym przez ukochaną osobę to jedno z najboleśniejszych doświadczeń w życiu. Można się jednak z nim uporać.
On zdradził, Ty już wiesz i... Co dalej? (JAK PORADZIĆ SOBIE ZE SKOKIEM W BOK?)
28.05.2013

Jak wrócić do normalności po zdradzie? Czy jeszcze kiedykolwiek będzie tak jak kiedyś? Początkowe smutki, przygnębienie i utrata wiary w siebie w przyszłości mogą być jedynie wspomnieniem, które pomoże ci na nowo wykreować siebie - silniejszą, pewniejszą, przygotowaną na nowe uczucie. Ale od czago zacząć, starając się uporać z jego skokiem w bok?

1. Poznaj okoliczności zdrady

Po takich rewelacjach masz prawo być zła i przygnębiona, jednak postaraj się dowiedzieć co było powodem jego zdrady. Czy to był jednorazowy wyskok po alkoholu? A może jednak długotrwały romans, do którego popchnął go kryzys między wami? Odpowiedź może nie być dla ciebie zadowalająca, jednak pomoże ci zdecydować co robić dalej.

2. Wyrzuć z siebie żal

Gdy już wiesz dlaczego zostałaś zdradzona, masz pełne prawo wypuścić wszystkie trzymane dotąd w ryzach emocje. Jeśli masz ochotę krzyczeć – krzycz. Zbiera ci się na płacz? Nie ocieraj ukradkiem łez. On musi dokładnie wiedzieć co czujesz. W końcu dałaś mu szansę na wytłumaczenie się, teraz niech sam posłucha, ile bólu ci sprawił. Uwierz, już to będzie dla niego karą, choć nikt nie mówi, że wystarczającą.

3. Zdecyduj, co dalej

Teraz czas na najtrudniejsze – musisz jasno określić, czy jesteś w stanie wybaczyć partnerowi, czy jednak nie masz siły walczyć o wasz związek. Jest to sprawa indywidualna, dlatego powinnaś dokładnie przemyśleć swoją decyzję. 

Jeśli zdecydujesz się wybaczyć zdradę to wiedz, że czeka was dużo pracy by odbudować dawną relację. Pomocna może okazać się wspólna wizyta u terapeuty, choć przeważnie wystarczy szczera rozmowa. Ważne jest, żeby nie rozdrapywać ran – jeśli postanowiłaś wybaczyć partnerowi to tym samym dałaś mu znak, że jesteś w stanie zaufać mu na nowo.

Oczywiście nie każdą zdradę można wybaczyć. Jeśli nie potrafisz znowu zaufać partnerowi to znak, że powinniście się rozstać. Najlepiej będzie, jeśli na jakiś czas odetniesz się od niego całkowicie. To pozwoli ci szybciej uporać się z bólem, który zostawił po sobie ten związek. 

Pamiętaj jednak, aby ten haniebny czyn twojego byłego partnera nie wpłynął negatywnie na kolejną relację miłosną. W końcu nie można z góry zakładać, że wszyscy faceci zdradzają, a następny związek może okazać się tym, na który czekałaś całe życie. Ważne, by każdy przykry koniec umieć przekłuć w pozytywny początek czegoś nowego.

Komentarze (75)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2015 20:10
Jestem 28 letnią kobietą, która przeżywała wzloty i upadki. Jednak uczucie pustki po tym jak zostawia Cię ukochana osoba jest zdecydowanie gorsze aniżeli utrata pracy czy przyjaciółki. Dla mnie to był jakiś koszmar, masakra, przestało mi zależeć na czymkolwiek. Musiałam go jakoś odzyskać. Z pomoca przyszedł mi rytualista ze strony urok-milosny.pl spróbowałam rytuału na powrót partnera i rzeczywiście powrócił. Jednakże muszę stwierdzić, że pomimo iż widze jak mu zależy, ja już nie jestem tą samą ufną kobietą. Ślad po rozstaniu już na zawsze pozostanie w mojej psychice.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2013 23:19
mnie zdradził po 3,5 roku chlopak , tez mieszkalismy razem.. jestem z nim nadal i tez mam wkrety i psychoze ;/ sam się o to prosił
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2013 21:34
czy tylko wy zauwazyliscie ze kobieta dana na "okładke" tego postu jest jakby bez biustu?
zobacz odpowiedzi (1)
Namidia (Ocena: 5) 29.05.2013 18:18
Artykuł jak znalazł dla mnie. Niedawno zdradził mnie chłopak po 5 latach związku. To był totalny szok zawsze byłam dla niego najważniejsza i najpiękniejsza .... Powiedział że to było po alkoholu, że był tak pijany że nie pamięta i że nie chciał tego. Zerwałam od razu. Teraz jestem załamana, strasznie tęsknie i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Zawsze myślałam że jestem silna, ale nie potrafię oddychać po tej sytuacji...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2013 15:12
Mój zdradził mnie z byłą żoną rok po ich rozwodzie i mają dziecko...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo