8 kobiecych zwrotów, których nie rozumieją FACECI (Jesteśmy pewne, że Ty też ich używasz!)

Te zdania są najczęstszą przyczyną nieporozumień!
8 kobiecych zwrotów, których nie rozumieją FACECI (Jesteśmy pewne, że Ty też ich używasz!)
09.05.2013

Obraziłaś się na niego, a on zupełnie nie wie, o co ci chodzi. Brzmi znajomo? Nie martw się, nie ty jedna masz ten problem ze swoim facetem. Niestety, panowie mają z reguły trudności z zaszyfrowanymi aluzjami i szukaniem drugiego dna w wypowiedziach swoich partnerek. Dla ciebie to wszystko jest oczywiste, jednak twój mężczyzna nie wszystko rozumie tak, jak ty byś sobie tego życzyła.

Oto kilka przykładowych tekstów, które panowie mogą opacznie zrozumieć:

1.Nieważne

To słowo pada zazwyczaj, gdy kobieta nie ma już dłużej sił na argumentowanie swoich racji, czy tłumaczenie tej samej rzeczy po raz setny. Facet słysząc je, uważa natomiast, że faktycznie sprawa, o której dyskutujecie, nie ma większego znaczenia. Miej to na uwadze, kończąc rozmowę tym krótkim stwierdzeniem.

2.Pięć minut

Nikt nie lubi być poganianym, dlatego dla świętego spokoju mówisz swojemu zniecierpliwionemu partnerowi, że w pięć minut zdążysz skończyć swoje przygotowywanie się do wyjścia. Pobożne życzenie. Dla ciebie przysłowiowe 5 minut może trwać nawet godzinę, jednak facet traktuje to dosłownie. Dlatego na przyszłość starannie dobieraj słowa, aby uniknąć pretensji.

mężczyzna

3.Chcę być sama

Czasem w naszym życiu dzieją się naprawdę przykre rzeczy, z którymi ciężko nam sobie poradzić. I choć niczego nie potrzebujemy bardziej niż obecności kochającej nas osoby, odpychamy ją mówiąc, że chcemy to przeżyć same. W głębi duszy liczymy jednak na to, że nasza prośba nie zostanie wysłuchana. Faceci nie są w stanie się domyślić, jak `nieszczere` jesteśmy i zostawiają nas w samotności, wierząc, że tak będzie lepiej. Ale nie jest.

4.Rób co chcesz

Słysząc ten tekst, przeciętny facet zrobi tak, jak mu zasugerujesz. Biedak nie ma pojęcia, że to zdanie oznacza jego dokładne przeciwieństwo i za żadne skarby nie powinien postępować według własnego widzimisię. Kiedy więc następnym razem pójdzie na piwo z kolegami, wtedy gdy ty chciałaś zjeść z nim romantyczną kolację, nie czekaj na niego z awanturą...

5.Już sobie poradziłam

Mężczyznom prace domowe idą bardzo opornie i nawet o naprawę głupiej klamki trzeba ich prosić miesiącami. W końcu nie wytrzymujemy i same zabieramy się za majsterkowanie. Gdy nasz Bob budowniczy wreszcie z dumą oznajmia, że jest gotowy do tych poważnych prac remontowych, cedzimy przez zęby, że poradziłyśmy sobie same. A on w to wierzy...

mężczyzna

6.Zobaczymy

Mężczyzna, który usłyszy taką odpowiedź na swoją propozycję, myśli, że musisz się nad nią po prostu zastanowić. W rzeczywistości liczysz, że zepchniesz temat w otchłań zapomnienia.

Wspinaczka skałkowa? Nie ma opcji, byś pociła się w tak głupi sposób. Ale choć pomysł twojego faceta jest idiotyczny, liczy się to, że przejawia jakąś inicjatywę. Nie chcąc go zranić, udajesz więc, że musisz sprawdzić swój kalendarz. A on, biedny, robi sobie nadzieję!

7.Szkoda

Twój partner nie dotrzymał słowa, tłumacząc się pracą lub innym bezsensownym powodem. Zamiast powiedzieć, że ci przykro i czujesz się bardzo zawiedziona, ty wzruszasz ramionami i rzucasz obojętne „szkoda”. To, co dzieje się w twojej głowie, przechodzi jednak najśmielsze pojęcie niczego nieświadomego mężczyzny. Trudno, zawalił sprawę, niech teraz głowi się, dlaczego nie odzywasz się do niego ani słowem. W końcu zasłużył, nieprawdaż?

8.Nie

Mówi się, że kobiece `nie` znaczy tak. Czasem to prawda, ale zwykle damskie zaprzeczenie nie jest łatwe do rozszyfrowania. Może znaczyć rzeczywiście to, co powinno, ale w niektórych sytuacjach oznacza `chyba tak`, czy `nie jestem pewna`.

Powinnyśmy zatem współczuć facetom. W końcu często same do końca nie wiemy, o co nam chodzi, a od naszych partnerów wymagamy nauczenia się tej trudnej sztuki...

Komentarze (58)

Ocena: 5 / 5
Zielonooka (Ocena: 5) 16.05.2013 13:10
Żałosne :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2013 12:25
zerżnięte z wp.pl z kategorii: facet!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2013 12:11
dobry kometaz na dole hahahahaha !!!!! PORADNIK JAK STRACIC FACETA zdecydowanie najlepsza odpowiedz wkoncu sie zdenerwuje bo niewie o co chodzi bo jego dziewczyna ma jakies krzywe jazdy i nieradzi sobie ze swoja nadpobudliwoscia, wkoncu powie narazie nieczuje sie dobrze w tym zwiazku i czuje sie najezdzany
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2013 12:08
kolejny chory artykul, jak meszczyzna ma myslec tak jak ty mu mowisz nie, meszczyzna jest mozgiem on wszystko wymysla o czym kobieta niemiala by pojecia ale polecenie ma byc proste bo sam zaczynasz kombinowac bardziej, to jest troche gup[ie powinny mowic wprost a ty to robisz a nie ze ty masz sie doszukiwac o co jej chodzi nie jestes jasnowidzem a co jesli jej IQ jest rowne 40 i wymyslila sobie cos co jest totalnie bez sensu a ty sie domysl chore !!
odpowiedz
Kita (Ocena: 5) 12.05.2013 23:13
I ,,Czy grubo wyglądam w tych spodniach?" :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo