Co w kobietach naprawdę lubią mężczyźni?

Urodę, inteligencję, a może poczucie humoru? Szukamy odpowiedzi na to intrygujące pytanie.
Co w kobietach naprawdę lubią mężczyźni?
29.04.2013

O tym, czego mężczyźni szukają w związkach i kobietach, pisze John Gray w książce „Marsjanie i Wenusjanki. Tajemnica udanego związku”. Gray przekonuje, że mężczyźni poszukują przede wszystkim tego, czego… im brakuje. „Odmienności ludzkie przyciągają się niczym magnesy. Im lepiej je rozumiemy, tym wyżej je cenimy” – twierdzi autor. Ale nie tylko różnice są dla mężczyzn pociągające. Istnieje również szereg innych rzeczy, które mężczyźni w nas lubią. Oto one (sprawdzone na mężczyznach; ich imiona zmieniliśmy).

Zdrowe podejście do życia

To bardzo szerokie pojęcie, ale jak wynika z obserwacji ekspertów i z badań, mężczyźni lubią kobiety wyluzowane, które nie robią afery z byle powodu i znają swoją wartość. Kobiety, które nie awanturują się, gdy ich partner uzna inną dziewczynę za ładną (bo same lubią przystojnych mężczyzn, nawet jeśli są w związku). Nie wyznaczają mężczyźnie godzin spotkań z kolegami. Nie wściekają się, gdy przytyją kilogram, tylko idą na basen i nie jedzą kolacji. „Wspaniałe są kobiety ze zdrowym podejściem do życia, które do wszystkiego podchodzą na chłodno i nie piętrzą problemów, zwłaszcza tam, gdzie ich nie ma. Przepadam za kobietami, które lubią napić się piwa i porozmawiać od serca” – twierdzi 27-letni Marcin.

Co jeszcze mężczyźni naprawdę lubią w kobietach?

- Naturalny wdzięk. Panowie nie przepadają za kobietami, które wyglądają karykaturalnie i które są sztuczne.

- Bycie sobą. Po prostu – to zawsze działa. Poza tym na dłuższą metę nie da się udawać kogoś innego.

- Umiejętność gotowania i… apetyt. W myśl zasady: przez żołądek do serca. Mężczyźni lubią też kobiety, które nie liczą obsesyjnie kalorii i z którymi można umówić się na smaczny obiad.

Ewa Podsiadły-Natorska

Pogodne usposobienie

Żadna inna kobieta nie podoba się mężczyznom bardziej niż dziewczyna radosna, roześmiana i pogodna. Taka kobieta po prostu topi męskie serca. Bo jest spontaniczna, sympatyczna i wesoła. Bo tworzy wokół siebie wyjątkową aurę, która przyciąga innych. Bo aż chce się być w jej towarzystwie. Nie daj sobie wmówić, że mężczyźni szaleją za wyniosłymi, zimnymi i zarozumiałym kobietami. To uśmiech jest największą bronią każdej z nas. „Zauważyłem, że zawsze miałem słabość do radosnych dziewczyn. Rozczulał mnie ich beztroski sposób bycia. Mam wrażenie, że takie dziewczyny są inteligentniejsze od tych, które uważają się za pępek świata. Nikt nie lubi ponuraków” – zapewnia Robert, lat 27.

Tradycyjne przywiązanie do podziału ról

Chodzi o to, że – jak wynika z badań – mężczyźni wcale nie szukają kobiet dominujących, niezależnych, a już na pewno nie tych, które wygłaszają feministyczne poglądy. Mężczyznom podoba się przywiązanie kobiet do konserwatywnych i tradycyjnych wartości. Wiemy to dzięki „Raportowi Ciekawości Redd’s 2012”, którego autorem jest TNS Polska. Okazuje się, że mężczyznom nie podoba się, gdy kobieta płaci za siebie w restauracji, pierwsza się oświadcza albo proponuje romans czy nawet wychodzi sama na imprezę. Mężczyźni nie lubią, kiedy kobieta jest napastliwa. Wolą dziewczyny łagodne, które dają się zdobywać.

Pasje i zainteresowania

Panowie szukają kobiet, mających hobby, któremu oddają się bez reszty. Pasja czyni kobietę interesującą i seksowną. „Zawsze podobały mi się dziewczyny z jakimś ciekawym zainteresowaniem. Z taką kobietą można rozmawiać bez końca i przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego. Mam przyjaciółkę, która zbiera znaczki, i uważam, że to jest super. A moja narzeczona namiętnie gra w ping-ponga” – opowiada 26-letni Mariusz. Widzisz? Nieważne, co cię fascynuje i co uwielbiasz robić w wolnym czasie. Nie ma takiej pasji, którą powinnaś ukrywać przed innymi – szczególnie mężczyznami. Większość specjalistów podkreśla, że posiadanie hobby jest dla związku bardzo dobre, zwłaszcza gdy pasję ma i kobieta, i mężczyzna.

Przyznanie się do słabości

Już wiesz, że panowie nie szukają kobiet dominujących, które chcą rządzić w związku. Mężczyznom podoba się, gdy kobieta umie przyznać się do słabości – prosi o pomoc albo radę, pyta o coś, czego nie wie, głośno mówi o swoich wadach. Dzieje się tak dlatego, że mężczyźni chcą być doceniani i podziwiani przez kobiety, więc gdy prosimy ich o pomoc, są wniebowzięci. Oczywiście, każdemu mężczyźnie zaimponuje kobieta, która sama zmienia koło w samochodzie. Ale oni i tak wybiorą jej spokojniejszą i bezradną koleżankę. Zagraniczne badania potwierdzają: mężczyźni po prostu lubią czuć się potrzebni.

Inteligencja i wiedza ogólna

Dla mężczyzn ważna jest kobieta inteligentna, nawet jeśli wszystkim wydaje się, że jest inaczej. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu York dla panów inteligencja kobiet jest ważniejsza od ich urody. Dlatego mężczyźni szukają kobiet, z którymi można porozmawiać na różne tematy. „Nie cierpię dziewczyn, które nie wiedzą, co się dzieje na świecie, mylą piłkę ręczną z siatkówką i nie pamiętają, jak nazywa się nasz prezydent. A niestety spotkałem ich sporo. To kompletne ignorantki! Zastanawiam się, czy one w ogóle chodziły do szkoły?” – zżyma się Daniel, lat 26. Jeden z internautów jest jeszcze bardziej szczery: „Jeśli popatrzysz na osiągnięcia w nauce, to kobiety nie istnieją. Nie ma żadnej znanej kobiety wynalazczyni. Na liście 100 najlepszych szachistów jest tylko jedna kobieta. Kobiety w niczym nie są najlepsze”.

Umiejętność rozsądnego planowania

Ta cecha znalazła się na liście pożądanych cech u kobiet, opublikowanej w jednym z amerykańskich serwisów. Mężczyźni uwielbiają kobiety zorganizowane, które wszystko drobiazgowo i skrupulatnie planują, robiąc zapiski w swoim kalendarzu. Szczególnie że sami z planowaniem często są na bakier. Podoba im się zwłaszcza planowanie „rozsądne”, czyli takie, w którym jest na wszystko czas. „Moja dziewczyna zawsze planuje każdy dzień. Uwielbiam tę świadomość, że ona ma wszystko pod kontrolą i nic nam nie umknie” – stwierdził cytowany przez serwis, który opracował wspomnianą listę, 29-letni Joel.

Komentarze (94)

Ocena: 5 / 5
van (Ocena: 5) 04.05.2013 16:58
bezsensowny ten artykuł, bo przecież każdy ma inne priorytety i czego innego szuka w kobiecie. Szkoda, że babskie portale są takie durne. Dziś ostatni raz weszłam na papilota...żal...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2013 19:31
ta kobieta ze zdjecia nie ma jednej piersi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2013 17:14
lubią naiwniary rozkładające nogi i wierzące w bajery, dające się zdradzać
odpowiedz
K (Ocena: 5) 30.04.2013 10:15
nie ma kobiety wynalazczyni.... a Skłodowska Curie? Nie wynalazła radu i polonu?....inteligenci z redakcji kurde, chyba Wy do szkoły nie chodziliście
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2013 10:10
Czy Waszym zdaniem okulary negatywnie wpływają na atrakcyjność u kobiety?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo