On mi się już nie podoba...

Jeśli ukochany przestał być dla ciebie atrakcyjny, wasz związek może być zagrożony. Sprawdź, czy on już ci się nie podoba.
On mi się już nie podoba...
22.01.2013

Pożądanie w związku jest bardzo istotne; bez niego relacja staje się niekompletna, a kobieta albo mężczyzna mogą zacząć szukać pocieszenia w ramionach atrakcyjniejszej osoby. Są związki, w których partnerzy pożądają się mimo upływu czasu. Gorzej, gdy jedna ze stron pewnego dnia uświadamia sobie, że ukochany nie jest już atrakcyjny. Oto sygnały ostrzegawcze:

Wszystko, co robi, wytrąca cię z równowagi

Na początku każde słowo czy gest partnera wydawały ci się urocze, a teraz… Właśnie. Jeśli zachowanie czy sposób bycia ukochanego działają ci na nerwy, to niezawodny znak, że nie widzisz już w nim mężczyzny, w którym się zakochałaś. Mówi o tym 25-letnia Karolina. „Po trzech latach burzliwego związku z moim eks nie mogłam już na niego patrzeć. Absolutnie wszystko, co robił, doprowadzało mnie do szału. Nieważne, czy o coś mnie pytał, śmiał się, czy próbował mnie dotknąć. Miałam go po dziurki w nosie”. Jeśli to uczucie jest ci znajome, uważaj – partner przestał być dla ciebie atrakcyjny, a wasz związek wisi na włosku.

Na dobrą sprawę nie wiesz, co cię w nim urzekło

Jesteście parą z jakiegoś powodu. Gdy zaczynaliście się spotykać, on musiał wydawać ci się przystojny i atrakcyjny. Ale zauroczenie gdzieś uleciało i teraz zachodzisz w głowę, co tak naprawdę spodobało ci się w tym mężczyźnie. Dlatego zastanów się, co cię w nim urzekło. Jeśli sobie przypomnisz, być może łatwiej będzie ci znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wasz związek się rozpada i czemu nie widzisz już w nim tej osoby, co na początku. Oto pytania, które powinnaś sobie zadać: Co kiedyś podobało ci się w partnerze, a co podoba ci się teraz? Czy uważasz go za atrakcyjnego mężczyznę? Czy podoba ci się jego osobowość? Co ci w nim przeszkadza?

Zazdrościsz koleżankom partnerów

Kiedyś pękałaś z dumy, że u twojego boku kroczy właśnie ten mężczyzna. Wydawało ci się, że tworzycie idealną parę, a w oczach innych dziewczyn dostrzegałaś błysk zazdrości. To jednak zamierzchłe czasy – teraz starannie przyglądasz się chłopakom swoich koleżanek i zwyczajnie im ich zazdrościsz. Czy wszyscy wydają ci się znacznie seksowniejsi i zabawniejsi od twojego partnera? A może próbujesz ich podrywać? Takie zachowanie to wyraźny znak, że ukochany nie jest już w twoich oczach atrakcyjny. Najlepsze, co możesz zrobić w tej sytuacji, to zakończyć ten związek zanim zrobisz coś nierozsądnego i np. odbijesz chłopaka koleżance.

Wciąż rozglądasz się za innymi mężczyznami

Zerknięcie na przystojnego mężczyznę, nawet jeśli z kimś się spotykasz, jest zdrowe i całkowicie w porządku. Niedobrze jednak, jeżeli swojego partnera już nie dostrzegasz, a za innymi mężczyznami ochoczo wodzisz wzrokiem, bez względu na okoliczności. Przyjrzysz się sobie krytycznie – czy aby przypadkiem nie szukasz okazji, aby poznać nowego mężczyzny, flirtujesz na potęgę i przyglądasz się każdemu z nich po kolei? Zachowujesz się tak z prostego powodu: partner już ci się nie podoba. Przeżyła to 26-letnia Martyna. „Zanim mój poprzedni związek się rozpadł, zaczęłam bez skrępowania rozglądać się za innymi facetami. Dosłownie nie miałam oporów. I to partner zwrócił na to moją uwagę. Wtedy oboje zrozumieliśmy, że to koniec”.

Nie możesz go już słuchać

Absolutnie wszystko w jego ustach wydaje ci się żałosne, głupie i pozbawione sensu. Kiedy on próbuje z tobą porozmawiać, zawsze masz coś lepszego do zrobienia. Na dźwięk jego głosu potrafisz tylko przewracać oczami. Nigdy się z nim nie zgadzasz, a każda jego opinia wydaje ci się naiwna i niedorzeczna. Brzmi znajomo? Jeśli tak, nie mamy dla ciebie dobrych wiadomości – w partnerze nie widzisz już mężczyzny, w którym się zakochałaś. W ukochanej osobie powinnyśmy dostrzegać kogoś, kto ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia, a których my słuchamy z ciekawością. Jeżeli w waszym związku już tak nie jest, z czasem będzie tylko gorzej.

Już za nim nie tęsknisz

Początki, początki, początki – każda godzina rozłąki wydaje się wtedy wiecznością, a czas spędzany we dwoje mija stanowczo za szybko. Tylko że z czasem się to zmienia i jeśli kobieta i mężczyzna w porę nie zdadzą sobie z tego sprawy, pewnego dnia uświadomią sobie, że niczego już w sobie nie widzą, a związek stał się pusty. Jeżeli przestałaś tęsknić za swoim partnerem, a nawet szukasz sposobu, aby spędzić czas bez niego, uważaj – nie ma już tego uczucia, które was połączyło, a ten mężczyzna po prostu przestał ci się podobać. Jest jeszcze gorzej, gdy w czasie rozłąki szukasz kontaktu z innymi. Możesz być pewna, że nie czeka was nic prócz rozstania.

Jego osobowość ci nie odpowiada

„Miałam kiedyś chłopaka, który po roku znajomości wydał mi się zupełnie obcy. Jego dowcipy, zasady czy nawet sposób bycia stały się dla mnie nie do zniesienia. Marzyłam, aby się zmienił, ale w końcu zdałam sobie sprawę, że po prostu do siebie nie pasujemy i powinniśmy się rozstać” – opowiada 26-letnia Agata. Kobieta, która nie widzi już w swoim partnerze atrakcyjnego mężczyzny, dostrzega wyłącznie jego wady i marzy, aby się zmienił. Charakterystyczny jest zwłaszcza stosunek do jego poczucia humoru – być może ten mężczyzna nie wydaje ci się już zabawny i nie umie cię rozśmieszyć? Jeśli tak, uważaj, bo ten związek chyli się ku upadkowi.

Unikasz z nim intymnego kontaktu

To ostateczny sygnał mówiący o tym, że partner wydaje ci się nieatrakcyjny i obcy. Kobieta unika wtedy pieszczot, pocałunków, a zwłaszcza seksu z takim mężczyzną. A jeśli już dojdzie do zbliżenia, ona nie odczuwa satysfakcji albo, co gorsza, wyobraża sobie innego mężczyznę w swoich objęciach… Jeśli znasz to z autopsji, oszczędź sobie i temu facetowi przykrości – po prostu się rozejdźcie. Gdy sprawy zabrną za daleko, a jego dotyk zamiast przyjemny, stanie się odstręczający, trudno będzie uratować tę relację. Lepiej rozstańcie się w pokoju, póki nie jest za późno.

O tym, co zrobić, gdy przychodzi znudzenie partnerem, piszemy tutaj.

EPN

Przy pisaniu artykułu korzystałam z materiałów serwisu Allwomenstalk.com

Komentarze (68)

Ocena: 5 / 5
.... (Ocena: 5) 07.03.2013 19:41
Ja jestem ze swoim chłopakiem 5 lat i wszystko z listy się zgadza. Narazie jesteśmy razem bo jakoś myślę że on nie da rady i wogóle, ale myśle że to kwestia czasu.
odpowiedz
lana (Ocena: 5) 13.02.2013 00:25
najlepiej powiedzieć że to jest najgłupsze co możemy zrobić być z kimś z bezsilności, ale gdy patrzysz na niego pomimo tego jak bardzo Cie drażni i masz w głowie to wszystko co było i że to koniec to przerasta nie jedną z nas;)
odpowiedz
M (Ocena: 5) 28.01.2013 16:14
ja mialam to samo .... po 4 latach nie wytrzymalam wszystko mialam tak jak w tym liscie
odpowiedz
qwert56 (Ocena: 5) 23.01.2013 00:16
Mam podobnie chociaż jestem ze swoim chłopakiem od niecałego roku . Trzymam go na siłe bo boje sie że beze mnie nie da sobie rady.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2013 23:05
Ten artykuł jest o mnie... po 2,5 roku związek zakończył się i z mojej perspektywy wyglądał dokładnie tak jak opisano w artykule. A od tamtej pory minęły prawie 2 lata i nie miałam nikogo przez ten czas, bo chyba szukam ideału :/ Ale ta decyzja o rozstaniu i tak była najlepszą jaka mogłam podjąć i nie żałuję :-)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo